Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

novi sladoled se zove crna ovca. otvara se do kraja sledece nedelje. receot za sladoled kako bog zapoveda: slatka pavlaka, zumance i baze ukusa koje se prave na licu mesta, nista nema unapred i vestacko.

velika su mi ocekivanja :)

To kod ukrstanja sa jevremovom otprilike?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Sajt im je jos u pripremi ali iskopah ovo

 

 

Sladoled

Sajt je u pripremi

logo-crna-ovca-e1430327356348.pngĐelaterija CRNA OVCA je otvorena 2015. godine u Beogradu sa idejom da na lokalnom tržištu ponudi umetnost ručno pravljenog sladoleda, na isti način kako ga proizvode najbolji italijanski majstori. Svaki ukus se dobija direktno od najkvalitetnijih sastojaka sa lokalnog tržišta, kada je to moguće. Sastojci se koriste za ručnu proizvodnju malih količina sladoleda na dnevnom nivou, kombinovanjem klasičnih i savremenih italijanskih tehnologija proizvodnje i skladištenja.

Kao nikada do sada u ljudskoj istoriji, industrija hrane je omogućila da se gotovo svaki ukus ili namirnica naprave brže, jednostavnije i jeftinije. Ipak, u proizvodnji sladoleda tehnološki kompromisi nisu mogući bez značajnog slabljenja kvaliteta ukusa, inteziteta ili teksture.

U našoj đelateriji ne pravimo takve ustupke, naprotiv. Veliku energiju ulažemo upravo u pronalaženje najboljih sastojaka i namirnica koje će garantovati jedinstven i neponovljiv kvalitet i održivost ideje svakodnevne proizvodnje najkvalitetnijeg svežeg sladoleda. Zbog toga mi biramo kvalitet ispred kvantiteta. Naš cilj je da proizvedemo ne samo ukus, već emociju koja će kupca trajno vezati za naš proizvod. Ne želimo da proizvodimo desetine različitih ukusa dnevno, niti da prodajemo unapred pripremljene sladolede koji danima stoje izloženi u frižiderima, već da se profilišemo kao đelaterija koja sladoled pravi istog dana kada se i prodaje. Cilj nam je da proizvodimo sladoled koji odgovara sezoni proizvodnje sastojaka od kojih se pravi, jer samo tako možemo da garantujemo da su svi sastojci sveži i vrhunskog kvaliteta. Svesni smo da takva odluka povećava troškove i produžava proces proizvodnje, ali nas istinska vera u ideju koju zastupamo i promovišemo održava na tom kursu.

Deo ponude je posvećen klasičnim ukusima, dok je deo posvećen ukusima koji će se menjati svakodnevno u zavisnosti od inspiracije majstora i dostupnosti svežih sastojaka. Da biste bili u toku sa trenutnom ponudom predlažemo da se prijavite na našu mail listu, ili da nas pratite putem društvenih mreža na kojima smo konstantno prisutni sa svim obaveštenjima o našoj ponudi i akcijama. Od posetilaca očekujemo i predloge, ideje i komentare koje nam mogu pomoći da unapredimo našu ponudu.

IMG_0767-1024x1024.jpg

Naša filozofija pripreme sladoleda se bazira na dva važna principa:

  1. Dvanaestočasovnom procesu infuzije, sjedinjavanja svih ukusa i aroma – dvanaestočasovni proces infuzije je neophodan korak u proizvodnji sladoleda jer garantuje proizvod koji maksimalno koristi kvalitet i svežinu sastojaka i garantuje intezitet ukusa i kvalitet krajnjeg proizvoda
  2. Visokokvalitetnoj tehnologiji skladištenja i izlaganja sladoleda u strogo kontrolisanim temperaturnim uslovima – savršeni sladoled zahteva i visoke standarde skladištenja i izlaganja. Budući da verujemo da su ukus i tekstura najbitniji kvaliteti našeg sladoleda on se čuva u specijalnim zatvorenim posudama pozzeti, koje taj kvalitet mogu da sačuvaju dok sladoled ne dođe do kupca. Uobičajeno izlaganje u otvorenim rashladnim vitrinama jeste atraktivno, ali dopušta da vazduh, sunčeva svetlost, vlaga i drugi faktori utiču na kvalitet ukusa i teksture. Zbog toga je naš izbor korišćenje zatvorenih pozzeti posuda pre nego uobičajenih otvorenih frižidera i zamrzivača kojima je jedini cilj da doprinesu dekorativnosti na štetu kvaliteta.

Naravno, u CRNOJ OVCI ljudi su najvažniji, zbog čega čvrsto verujemo u ideju lokalne zajednice, kroz koju se podržavaju proizvođači, posebno oni koji su idejno ali i fizički najbliži đelateriji, koja predstavlja centar okupljanja i međusobne komunikacije. Želimo da stvorimo zajednicu u kojoj đelato majstori poznaju poljoprivrednike od kojih nabavljaju namirnice, u kojoj kupci sladoleda poznaju đelato majstore koji prave njihov omiljeni sladoled, u kojoj prodavci nisu samo servis, već ljudi koji poznaju kompletan proces proizvodnje od sirovog sastojka do vrhunskog sladoleda i u kojoj su svi svesni važnosti ovakvog koncepta.

Krajnji cilj nam je da napravimo sladoled na koji ćemo biti ponosni i koji će se profilisati kao važno mesto na mapi Beograda i regiona za sve one koji dele naša uverenja.

(jos samo da pise link za mailing listu..)

Link to comment

To kod ukrstanja sa jevremovom otprilike?

 

da, preko puta jevrejske opstine. 

za pocetak su najavili 18 do 20 ukusa. a do kraja godine plan je da razviju 100 ukusa. ludilo. ne znam ni da ima toliko ukusa koje bih jela kao sladoled.

prolazim tuda svakog dana. obavesticu kad otvore vrata za nas. 

 

 

jese secate iz devedesetih onog automata koji je mesao slatku pavlaku i zaledjeno voce po izboru? to tad nisam znala da cenim, a mislim da bih sad volela da se opet pojave te masine na ulici. 

Edited by darling
Link to comment

Uh, bio sam u Crnoj ovci. Ne rade još, tek od ponedeljka, ali dao mi je neki car da probam razne vrste sladoleda koje jednostavno kidaju. Na kraju me još nutkao da mi stavi u kornet šta hoću ali sam odbio, pošto i ovo što sam probao po malo od svake vrste je bilo već dovoljno.

Vidim da će mi omiljena vrsta biti nešto što se zove kajmak :Hail: , a podseća negde na onaj stari Somboled šlag u čaši.

Jaka je i banana, mada je sve super. Ako stvarno budu držali taj kvalitet, to će biti istorijski događaj u oblasti beogradskog sladoledarstva. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Da li postoji mogućnost da se naruči pakovanje, kao ono porodično po supermarketima, ili npr. doneseš kutiju pa naplate na kg/ po kugli?

Pitam zbog gostiju.

 

Imam utisak da će ovo biti revolucija u pogledu ponude sladoleda  u Bgd.

 

@Haralampije

Pretpostavljam da boja potiče od rabarbare.

Edited by halloween
Link to comment

Jedva čekam da probam tu crnu ovcu, ako iole liči na najjači sladoled koji sam probao u životu (u Rimu, iza Parlamenta, red i u ponoć, zaboravih kako se zove ali mogao bih uvek da ga nađem) biće to drugi univerzum...

 

Mada je jako volim sladoled u DJ-u, kod Mišarske, ne znam da li ste pominjali, mrzelo me da listam temu. Baš je fini domaćinski, ima pravu teksturu i konzistenciju, a i lepe ukuse, uglavnom klasika, uz malo izleta tipa cimet.

Link to comment

Koje su cifre? Plašim se da će to ekonomski da bude kratkog daha...

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

pa DJ sladoled iz misarske je klasika, to je najbolji preziveli sladoled starog kova u gradu

posto u tom kraju zivim 20 godina oni su imali evoluciju pre jedno 10-tak kada su uveli mak, cimet, kandirano voce 

njihov jedini problem je sto bas prate godisnja doba skoro kalendarski, uvek kasno puste sladoled u prodaju i rano ga povuku. nisam bio jedno 2 nedelje tamo ali poslednji put ga nije jos bilo.

 

u rimu mislis na giolitti, izmedju parlamenta i partenona? zlo.

Edited by yolo
Link to comment

Da li postoji mogućnost da se naruči pakovanje, kao ono porodično po supermarketima, ili npr. doneseš kutiju pa naplate na kg/ po kugli?

Pitam zbog gostiju.

 

 

bice, bice i dostava. 

Link to comment

pa DJ sladoled iz misarske je klasika, to je najbolji preziveli sladoled starog kova u gradu

posto u tom kraju zivim 20 godina oni su imali evoluciju pre jedno 10-tak kada su uveli mak, cimet, kandirano voce 

njihov jedini problem je sto bas prate godisnja doba skoro kalendarski, uvek kasno puste sladoled u prodaju i rano ga povuku. nisam bio jedno 2 nedelje tamo ali poslednji put ga nije jos bilo.

 

u rimu mislis na giolitti, izmedju parlamenta i partenona? zlo.

 

E, Goilitti, to. A DJ nije imao sladoled prošle nedelje, mada su mi tad rekli da u maju kreću. Mislim da ću da odem s familijom danas da proverim, a ako i dalje nemaju, eto nas Andrićev venče!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...