Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Da, Sapore, naravno :) I jeste definitivno najbolji pistac koji sam u skorije vreme jela igde, i kada je Beograd u pitanju, uglavnom se drzim samo tog sladoleda. Nije mi palo na pamet da svratim ranije, rece devojka da su otvoreni od 1. marta.

(moram sad da guglam sta je to semifredo)

 

 

Cek cek cek, i ti ides na the sladoled u Kovacicu? ^_^ ^_^ Ja kod njih nikad ni ne zatvaram sezonu, vanilu, lesnik i cokoladu imaju uvek, i tokom zime, samo nije izlozen :) Mi se generacijski drzimo njih, sigurna sam kao i vecina posetilaca.

ma ne, ja bila na seminaru nekom, tri dana u relaxu, pa sam ekipu vodila na sladoled u pelivan jer si ti negde pomenula da ti je tamo extra sladoled. tako da je to bilo ponukano tvojim hvalama pomenute slalsticarne, kojima se, sad posle posete, pridruzujem :-)

Link to comment

@Yolo

Nista takvo nisam primetila ali to je zato sto sam majstor za neprimecivanje stvari, pogotovo ako imam unapred odredjen cilj :lol: Nisam sigurna da sam probala ista takvo, eto prilike ;)

 

@Neznanova

Drago mi je onda da su ocekivanja ispunjena ;) Ja uzimam da sam skroz subjektivna oko tog sladoleda pa cesto nisam sigurna u svoju preporuku :D

Link to comment
  • 3 weeks later...

Gustiram Frikomov Strauss od čokolade i samo vas čitam, kako se mučite :fantom: Ne znam šta još treba prosečnom nepcetu da uživa u sladoledu. Jedino ambalaža me  prca, onaj ko je smislio kombinaciju plastičnog podmetača, papira koji se otvara sa pogrešne donje strane i kartonske kutije, treba najmanje prekršano da odgovara

Link to comment

otvara se novi pravi sladoled, u kralja petra, tamo gde je bio pepe dzins, otprilike preko puta jevrejske opstine. domaci vlasnici ucili zanat u itailji, stigle masine, stigo i majstor italijan da sve stavi u pogon. ne znam kako se zove. jedva cekam. oko prvog maja. 

Link to comment

Gustiram Frikomov Strauss od čokolade i samo vas čitam, kako se mučite :fantom: Ne znam šta još treba prosečnom nepcetu da uživa u sladoledu. Jedino ambalaža me  prca, onaj ko je smislio kombinaciju plastičnog podmetača, papira koji se otvara sa pogrešne donje strane i kartonske kutije, treba najmanje prekršano da odgovara

 

Meni je neprevaziđen bio Strauss Diplomat cake (nugat + lešnik).

U poslednje vreme ga ne viđam po marketima, izgleda da ga više ne prave :(

Link to comment

eto kako svako vidi drugacije. ja uzeo tu pecenu cimet jabuku i kao drugi ukus neka cokolada rum grozdjice i meni tu taj prvi sorbe bio vrlo solidan do odlican, dok je drugi izbor bio kao da ja ne znajuci kako se pravi sladoled pokusavam da ga napravim, super pogodim ukus a promasim strukturu i temperaturu.

 

inace ono kad smo se prosle godine nesto ovde dokacili oko morica, mislim da je sejlorka bila na drugoj strani, upravo sam mislio da kao i u zivotu i ovde kritikujem nedostatak elementarnog zanata. nauci prvo da pogodis strukturu sladoleda, da bi ga zvao sladoledom i prodavao kao sladoled pa onda eksperimentisi. iz te pozicije sam hvalio sapore, da je to sladoled. dosadniji i predvidiviji (i kod vocnih aroma losiji) ali - sladoled, a ne neki nedefinisani smrznuti dezert koji nije semifredo.

Edited by yolo
Link to comment

meni je drugi ukus bio limun-djumbir, koji je progutao pecene jabuke. ^_^

ali nisam bas ekspert, samo imam utisak da eksperimentisanje ima granice.

Link to comment
  • 2 weeks later...

otvara se novi pravi sladoled, u kralja petra, tamo gde je bio pepe dzins, otprilike preko puta jevrejske opstine. domaci vlasnici ucili zanat u itailji, stigle masine, stigo i majstor italijan da sve stavi u pogon. ne znam kako se zove. jedva cekam. oko prvog maja. 

 

novi sladoled se zove crna ovca. otvara se do kraja sledece nedelje. receot za sladoled kako bog zapoveda: slatka pavlaka, zumance i baze ukusa koje se prave na licu mesta, nista nema unapred i vestacko.

velika su mi ocekivanja :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...