Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

jeo ja u nyc, pristojno. dugačak red, drugar mi ga prodao kao padanje na bulju, ali nisam pao (možda sam uzeo i loše ukuse), čak mi bolji bio grom-ov.

 

Ja sam se u Njujorku drzala jedne za mene nn poslasticarnice u Ist vilidzu koja je imala bas dobar sladoled a imala i koju klupu unutra i ispred i nikad nije bila prevelika guzva (kugla je bila postena a kostala 2.75USD + tax)..hah sad guglam i vidim da je u istoj ulici gde i taj Amorino kog nisam nikad videla, mozda je novijeg datuma. Ova moja se izgleda zove "Sundaes & Cones", imena se ne secam ali radnje i coska da.

Vrlo cesto sam prolazila pored jedne ispred koje je najozbiljnije bio red hipstera ali ni jednom nisam pozelela da cekam iza pedesetak ljudi zarad sladoleda.

Gde je i ko je taj Grom?

Link to comment

nisam sigran da li je franšiza, ali ga imaš u svakom većem mestu u italiji, plus u par većih svetskih gradova. u njuci™ se sećam da sam ga našao u w.villageu na kraju bleeckera

Link to comment

Kolko para?

 

ja sam prosli put uzeo neki horeca select sa kafom i bio je odlican

 

edit: ovako neko pakovanje od 2.5 kg. 

white-1001PXD.1354982260.SNB4C4B9.obj.0.

 

kolko se secam bio je oko 850 kinti.

 

edit: sad za te pare moze da se uzme onaj od 4750 ml :)

Edited by katamaran
Link to comment

jeo ja taj tartuf, fin slatkiš, imali su i neke horeca sladoledne profiterolice, isto fino

 

i da, obrati pažnju na istek roka ako kupuješ

Edited by Duci Simonovic
Link to comment
  • 4 weeks later...

čak mi bolji bio grom-ov.

 

Dragi Ravanelli ^_^ Grom je pun pogodak

 

Sladoled_grom.jpg

 

Stracijatela sa postenim komadicima cokolade 6mm i neki Gromov ukus nedelje u toj slasticarni (nesto nesto sa kestenom)...ovaj drugi je crna cokolada i Gromov krem (ponovo nisam razumela sta je ali nesto sa zumancetom i komadicima cokolade)  :ziga:

Kornet od putera ^_^

 

Zamerka jedina sto su im slasticarne toliko neupadljive, sem ako nema njih 20tak u redu pa primetis da se nesto desava.

Pored Italije i NYCa ima ga i u Parizu, Tokiju i Osaki, pa ko moze..

Link to comment
  • 4 weeks later...

c3c25683-d394-416d-8cb4-3766672ca296_zps

 

perke no? /pa i nije bas tako opusteno u mom slucaju, ali sam resila da u firenci pojedem, za deset dana koliko cu ostati, tri sladoleda, premda ne jedem mleko, jaja i secer ....:-)

dakle, prvi je bio iz preche no gelaterije, po keksijevoj preporuci,  i odlican je skroz /ja sam jela  bacio i mus/,,, nalazi se jednu ulicu nize od groma u firenci,  gde cu danas da isprobam neki kesten ili tako nesto... a planiram i da probam sladoled u najboljoj gelateriji u firenci po ocenama sa tripadvisera /gelateria marco ottaviano/

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Probao sam to u Hrvatskoj na moru prosle godine. Doduse nisam dobio urolan sladoled. Zanimljivo je, ali nije previse kvalitetno. Makar znas da dobijas pravo voce.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Svratih juce na Andricev venac i odusevih se sto sladoled radi (sad da mi zivot zavisi od njega, ne mogu da se setim imena!). Ne secam se da li je prosle sezone bilo ovog, ali taj neki badem sa komadicima badema i ~keksa od badema je nenormalan. Lepo otvorena sezona.

Link to comment

Svratih juce na Andricev venac i odusevih se sto sladoled radi (sad da mi zivot zavisi od njega, ne mogu da se setim imena!). Ne secam se da li je prosle sezone bilo ovog, ali taj neki badem sa komadicima badema i ~keksa od badema je nenormalan. Lepo otvorena sezona.

 

sapore. i ja bio juce, jedino sto sam se upecao na semifredo koji uopste ne volim toliko kao sladoled. i poceli su da prodaju semifredo tortice koje su super. a sladoled im i dalje ubija, sve isto kao prosle godine, najbolji pistac u gradu.

Link to comment

a ja sezonu otvorila pretprosle nedelje u kovacici, u pelivanu :-) jela sam lesnik i jos neki miksan, tipa rafelo ili tako nesto. savrsen je sladoled, zaista :-) /a i jeftin, cini mi se 40 din kugla/

Link to comment

Da, Sapore, naravno :) I jeste definitivno najbolji pistac koji sam u skorije vreme jela igde, i kada je Beograd u pitanju, uglavnom se drzim samo tog sladoleda. Nije mi palo na pamet da svratim ranije, rece devojka da su otvoreni od 1. marta.

(moram sad da guglam sta je to semifredo)

 

 

a ja sezonu otvorila pretprosle nedelje u kovacici, u pelivanu :-) jela sam lesnik i jos neki miksan, tipa rafelo ili tako nesto. savrsen je sladoled, zaista :-) /a i jeftin, cini mi se 40 din kugla/

Cek cek cek, i ti ides na the sladoled u Kovacicu? ^_^ ^_^ Ja kod njih nikad ni ne zatvaram sezonu, vanilu, lesnik i cokoladu imaju uvek, i tokom zime, samo nije izlozen :) Mi se generacijski drzimo njih, sigurna sam kao i vecina posetilaca.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...