Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Probala sam konačno taj Sapore. Ijuu, kakvo ništa. Nije mi loš, ali daleko mi je od odličnog. Dve klase ispod Morica. Daću još jednu šansu voćnim ukusima, kapiram da su bolji. 

 

+1

kafa ukusa 3u1, malaga skoro bez ruma ...  

kod moritza mi se svidja sto najcesce imaju vrlo intenzivnu aromu, pa jos kada se ukombinuju ukusi, tiltuju jezik i mozak. a kod ovih nista, za deset minuta sam mogao ponovo na sladoled.

Link to comment

ja veceras sklopio dobru kombinu kod saporea, cokolada i kruska/cimet. taman se potiru gorcina cokolade i (pre)slatkoca kruske koja mi je u prethodnim pokusajima smetala.

Link to comment
  • 2 weeks later...

jeo sinoc moritzov pistać. 

 

bemumiša, biće da je između vas koji to hejlute i mene ozbiljna razlika u funkcionisanju mozga ako vam je to bolje od saporeovog pistaća.

 

meni to:

 

a) preslatko b) šlajmovita struktura (masno i razvlači se kao žvaka) c) problematična aroma pistaća, kao da je neki sitan prah u pitanju.

Link to comment

Videh dve devojke kako jedu spagete sa sladoledom u slasticarni u Frankfurtu.Izgleda da je to neki hit u Nemackoj posto sam posle vidjala i u menijima drugih Eis-cafea. Eew.

 

Nemam pojma o novim trendovima pa prenosim dezinformacije, posto su te spagete ipak sladoled. Nisam prilazila da gledam u tudje tanjire ali iz te neke razdaljine zbilja izgledaju kao prave spagete.

 

 

Probala sam sladoled "Amorino", neki italijanski biosladoled poput Saporea i Moritza, i moram priznati da nigde nisam videla neljubaznije osoblje (svratila triput za dve nedelje i svaki put isto) i debilniji dizajn kugle. Sto se tice ukusa..cokolade i vanile su bili super, ali recimo lesnik i pistaci - kao da su istog ukusa, tj. kao da nemaju neki ukus. Amarenu tako stave da od silnih visanja koje se nalaze lepo zaobidju sve i stave mozda jednu na citavu kuglu. :mad: Generalni utisak je da nije vredno tih para, pa nek je "zdravo" koliko god.

 

cono-gelato-amorino.jpg

 

Ova cvetasta kugla izlgeda lepo samo na fotkama, a neprakticna je jer posle nekoliko sekundi vec pocinje da curi na sve strane. Mala porcija je 3.5 evra i kolicina koja se dobije je prosto premala za uzivanje (dok mi je npr mala u Saporeu sasvim okej). Ako uzmete varijantu od tri ukusa, onda tek ne dobijete nista jer tri liza i te latice sa strane nestanu. Naivno pitah da li mogu dobiti jednu postenu kuglu, docekalo me je takvo "NO" propraceno grimasom  :mad:  :fashisto:  da sam mislila da ce me izbaciti iz poslasticarnice. I isti taj neki trend da nema dve klupe ispred da se sedne tri minuta dok se jede sladoled, nervira me to.

 

Jel jeo jos neko ovaj sladoled, vidim da ih ima po Evropi i u Njujorku?

Link to comment

u alonsu. belgijska cokolada, banana brauni, vanila, spekulas, makadamijan, jagoda. sve :)

 

Roknuću se majke mi. Ovde em što je duplo skuplji, em što ga ima samo u Metrou, em što imaju samo bitter čokoladu i običan karamel od ukusa. Probao sam Mövenpick kao zamenu ali nije ništa specijalno.

 

Nema mi druge nego da salty caramel, brownie, spekulaas i ostalu mađiju kupujem u HD objektiva u molovima gde jedna kugla košta tričavih 300 dinara.

Edited by beowl
Link to comment

Nemam pojma o novim trendovima pa prenosim dezinformacije, posto su te spagete ipak sladoled. Nisam prilazila da gledam u tudje tanjire ali iz te neke razdaljine zbilja izgledaju kao prave spagete.

 

 

Probala sam sladoled "Amorino", neki italijanski biosladoled poput Saporea i Moritza, i moram priznati da nigde nisam videla neljubaznije osoblje (svratila triput za dve nedelje i svaki put isto) i debilniji dizajn kugle. Sto se tice ukusa..cokolade i vanile su bili super, ali recimo lesnik i pistaci - kao da su istog ukusa, tj. kao da nemaju neki ukus. Amarenu tako stave da od silnih visanja koje se nalaze lepo zaobidju sve i stave mozda jednu na citavu kuglu. :mad: Generalni utisak je da nije vredno tih para, pa nek je "zdravo" koliko god.

 

 

Ova cvetasta kugla izlgeda lepo samo na fotkama, a neprakticna je jer posle nekoliko sekundi vec pocinje da curi na sve strane. Mala porcija je 3.5 evra i kolicina koja se dobije je prosto premala za uzivanje (dok mi je npr mala u Saporeu sasvim okej). Ako uzmete varijantu od tri ukusa, onda tek ne dobijete nista jer tri liza i te latice sa strane nestanu. Naivno pitah da li mogu dobiti jednu postenu kuglu, docekalo me je takvo "NO" propraceno grimasom  :mad:  :fashisto:  da sam mislila da ce me izbaciti iz poslasticarnice. I isti taj neki trend da nema dve klupe ispred da se sedne tri minuta dok se jede sladoled, nervira me to.

 

Jel jeo jos neko ovaj sladoled, vidim da ih ima po Evropi i u Njujorku?

 

jeo ja u nyc, pristojno. dugačak red, drugar mi ga prodao kao padanje na bulju, ali nisam pao (možda sam uzeo i loše ukuse), čak mi bolji bio grom-ov.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...