Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

cepam moritz jednom dnevno. onaj pistać, jbt... neverovatan sladoled. 

 

+1

 

Jeste primetili da je onaj Moric što se prodaje na Brodiću fejk? U lešniku nema mrvica lešnika!

Link to comment

Nisam neko vreme jeo sladolede ali sam juce i danas spickao dva komada, i oba odlicna. Prvi je onaj neki Kapri ali kao torta, mislim da je Frikom Strauss ili tako neka vrsta, i stvarno je kao Kapri ali mnogo bolje :D Drugi, jos jaci, je neko cudo sto sam probao veceras u Rumi, drugarica castila. Dobije se u casi, tocen, veliki je 130 dindzi, i ima neka 4 dodatka (ja uzeo plazmu, jagodu, visnju i ananas) a preko i preliv po zelji (veceras nar). Na casi pise Ice miracle by Frustuk, cuo sam da toga ima i u Novom Sadu ali cu svakako cesto da idem u Rumu sad, posto ovo sabija :Hail:

Link to comment

Nisam neko vreme jeo sladolede ali sam juce i danas spickao dva komada, i oba odlicna. Prvi je onaj neki Kapri ali kao torta, mislim da je Frikom Strauss ili tako neka vrsta, i stvarno je kao Kapri ali mnogo bolje :D Drugi, jos jaci, je neko cudo sto sam probao veceras u Rumi, drugarica castila. Dobije se u casi, tocen, veliki je 130 dindzi, i ima neka 4 dodatka (ja uzeo plazmu, jagodu, visnju i ananas) a preko i preliv po zelji (veceras nar). Na casi pise Ice miracle by Frustuk, cuo sam da toga ima i u Novom Sadu ali cu svakako cesto da idem u Rumu sad, posto ovo sabija :Hail:

Njabolje da ces zbog sladoleda u Rumu a ne zbog drugarice i dzabe sladoleda...

Link to comment

Da, odmah ispod Crvenog Krsta, tj kad iz Branka Krsmanovića izađeš na Bulevar, odmah desno.

 

Ukusi su baš jaki, onako svaki osetiš i svoj svojoj punoći. 

Link to comment

u Bombaju su me ostavili samog na pola sata kad sam imao 4 godine. dali mi sladoled i otišli da kupuju gluposti, a neka babetina mi je rekla da moji neće više nikad doći po mene, nevina penzionerska šala, jelte, u koju sam naravno poverovao.

 

od tada me nešto štrecne kad prodjem pored Bombaja. moram se jednom odvažiti da udjem.

Link to comment

Probala sam Sapore konacno, badem i malinu i preukusan mi je, tekstura je pun pogodak. Iduci put cu probati krusku (rece devojka da je sa cimetom) i vanilu sa medom i nekakvim maskarponenecim

 

Toliko se na temi pricalo o Saporeu, da sam morala da probam :)

 

Probala sam smokvu, i iskreno, ukus je bio jako mlak... Ocekivala sam eksploziju ukusa, kao sto je slucaj sa Moritz vocnim sladoleda, kad ono nista. Ima zrnca smokve i to je kul, ali sve u svemu-mlako. Ali vraticu se da probam i ostale ukuse, zaintrigirali ste me :)

 

Cene su kao u Moritzu, ali je porcija veca. Ili mi je onaj cika sipao vise  :lolol:

Link to comment

da li mi se cini da si probala smokvu u saporeu a neki drugi vocni u moritzu i zakljucila da je sapore bezveze?

 

Moja poenta je bila da u Moritzu nisam probala los sladoled, tj. naravno da ima i onih koji mi nisu najdrazi, ali je svaki imao pun ukus! Ovaj u Saporeu mi se nije svideo, na trenutke nisam bila sigurna da li sam uzela smokvu ili nesto drugo ;)

 

I nisam zakljucila da je Sapore -bezveze-, vec samo ovaj ukus koji sam navela :misko:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...