Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

u je, ko bi rekao da ce tu ista ikad da se otvori.

u rimu sam nabasao na maskarpone samo kod jednog lika, blizu piazza navone

Edited by extragluv
Link to comment

opet sapore :(

 

probala sam breskvu. vocni sladoledi u saporeu su mlecni, s komadicima voca! jako dobro, kao kolac s breskvama. probala sam i badem, bozanstven je, s amaretom. a jela sam malagu. pa posle i kafu.

kako da se skinem sa saporea?!

 

rekli su mi u radnji da ce uskoro imatit kamioncic (kolica?!), mobilnu prodavnicu sladoleda, koja ce zujati unaokolo.

moze i da se ponese. kilo je, koliko me secanje sluzi, 1700 dinara. 

Link to comment

Moric, crna čokolada sa suvim grožđem natopljenim rumom, mmmmmm..

 

Darling, žarko želim da probam Sapore, ali nikako da mi bude usput. Moric mi je na par metara od posla pa je stoga nezamenljiv.

Link to comment

jeo breskvu i maskarpone - tja

 

mada nisam merodavan posto sam poslednji sladoled jeo u rimu.

 

dacu mu jos par sansi svakako

Link to comment

Ja danas probao Sapore

 

Plus im je sto mozes da uzmes 3 ukusa u srednju casu pa ne moras da se davis u sladoledu samo zato sto hoces raznovrsnost.

 

Menta im je znatno losija od Moritza. jbg u mortizu zaista osecas biljku a ova kao da je pravljena od pepermint bombona.

 

Grejfrut odlican

 

Pistaci drugaciji nego li u Moritzu ali mi se cini da ih Moritz i tu sije.

 

Svakako cu ici opet da probam mlecnije varijante.

Link to comment

a el vi pravite sladoled? ja sam to redovno radila dok sam imala vremena....... eo ovo merkam vech danima i nikako da ugrabim malko vremena... ne veruem puno slikama, al sveb rekla da ovo ne mozh da ne valja;

 

SUMMER BERRY COCONUT MILK ICE POPS

⅔ cup thinly sliced ripe strawberries
⅔ cup ripe blueberries
⅔ cup ripe blackberries
⅓ cup plus 1 tablespoon natural cane sugar
½ teaspoon ground cardamom
1 (13.5-ounce) can full-fat coconut milk

combine the strawberries, blueberries, and blackberries with the sugar and cardamom in a small saucepan. cook over low heat, stirring regularly, for 5 to 7 minutes, until the berries are soft but not falling apart—they should be a little jammy. remove from the heat and stir in the coconut milk. carefully pour the warm berry mixture into a pitcher. pour the mix into 3-ounce molds, helping some of the berries along with a spoon so that they’re evenly distributed. freeze for at least 4 hours. the ice pops will last a month in the freezer.
makes 10 (3-oz) pops.

 

10445943_862040607157772_476455462791387

Link to comment

jeli smo juce u Morizu i nesto su siromasni sa izborom ukusa a nije ni bilo nekih ludih kombinacija..i sladoled je mali.jako.

 

probala belu cokoladu sa kandiranim djumbirom i limun-bosiljak - zju!!!

 

ostali ukusi sto sam lickala kasicicu malina,crna cokolada,vanila,ne mogu da setim jer nije ostavilo utisak - tja

Link to comment

Da limun bosiljak im je nenormalno dobar.

 

Sad ne znam koliko je istina ali jednom kada sam bio i trazio pistace kod njih devojka koja radi mi je rekla da su morali da prorede stavljanje pistaca u ponudu jer su ljudi uzimali samo to pa se drugi sladoledi nisu prodavali

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...