Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

pogledaj sastav hagendaza. to su jedina dva sladoleda kod nas za koje znam da su od pavlake i jaja. zato sam ih uporedjivala.kad smo vec kod prirodnih sastojaka i eticke proizvodnje, jel moric koristi pavlaku sa aflatoksinom? sorbe od limuna od neprskanih limunova? gde ih nabavlja? ne znam ni sta ti znaci ovo s manje struje. jel melju orahe rucno? zna se kako se pravi sladza, jbt nije rokit sajens, nego najobicnija mesavina pavlake, jaja, secera, mleka + ukusi, koja se umuti i mesa dok se rashladjuje.previdela sam da su italijanske sladze van konkurencije. svejedno, ostavljam link djani u bolonji.

Edited by darling
Link to comment
kad smo vec kod prirodnih sastojaka i eticke proizvodnje, jel moric koristi pavlaku sa aflatoksinom? sorbe od limuna od neprskanih limunova? gde ih nabavlja? ne znam ni sta ti znaci ovo s manje struje. jel melju orahe rucno? zna se kako se pravi sladza, jbt nije rokit sajens, nego najobicnija mesavina pavlake, jaja, secera, mleka + ukusi, koja se umuti i mesa dok se rashladjuje.
pa to sestro. meni je prvi downer koji mi i dalje stoji u glavi propagandni tekst s pocetka. jaja sa farme, mleko od krave koja pase. bas u vreme kada je puko aflatoksin - plus onda sam video delivery sa nabavkom. sve je to lepo, madagaskar, belgija, bec,... ali je mleko ovdasnje. Edited by gazza1
Link to comment
  • 3 months later...

a ja juce nabasala na recepte za raw sladoled, sa kokosovim i bademovim mlekom i svakavim nekim dodacima. ovog leta ce mi pravljenje sladoleda buti pod obavezno, posto proslog leta nisam ni jedan pojela zbog mleka i secera u kupovnim, a nisam se setila da i sama mogu da ga pravim i prilagodim recept. tako da sam resila da pazarim aparat za sladoled i tragajuci za adekvatnim, nabasala na delimanov. dobra mu je cena i cini mi se ok, a i nema bas narocitog izbora kada su te sprave u pitanju. ukoliko neko zna za bolje ili ima iskustva sa ovim, rado cu poslusati savet...

Link to comment
  • 1 month later...

a ja juce nabasala na recepte za raw sladoled, sa kokosovim i bademovim mlekom i svakavim nekim dodacima. ovog leta ce mi pravljenje sladoleda buti pod obavezno, posto proslog leta nisam ni jedan pojela zbog mleka i secera u kupovnim, a nisam se setila da i sama mogu da ga pravim i prilagodim recept. tako da sam resila da pazarim aparat za sladoled i tragajuci za adekvatnim, nabasala na delimanov. dobra mu je cena i cini mi se ok, a i nema bas narocitog izbora kada su te sprave u pitanju. ukoliko neko zna za bolje ili ima iskustva sa ovim, rado cu poslusati savet...

 

jesi kupila delimana? 

 

ima onaj recept za ro sladzu od ledenih banana. znas ga?

Edited by darling
Link to comment

Moric Maslinovo ulje je odvratno kao sto i zvuci.

 

Crni susam djene djene

 

Ali zato jagoda+balzamiko zakiva.

Link to comment

jesi kupila delimana? 

 

ima onaj recept za ro sladzu od ledenih banana. znas ga?

 

nisam jos pazarila delimana, bila sam u grckoj, a i stela je trenutni prioritet, jer smo upravo ovih dana, na otvorenim vodama, otvorili sezonu kupanja/plivanja  :-)... sacekacu sledeci deo plate, pa da i njega pazarim. a recept sa smrznutom bananom sam bas i citala /a posle ga i pravila - bas sam malocas zbuckala sladoled sa jagodama i smrznutim bananama/ kada mi se ''javilo'' da bi taj raw sladoled mogao sa jos kojekakvim sastojcima da zbuckam. samo mi je falio taj aparat :-) 

Edited by nezvanova
Link to comment

kakav je banana ro djelato, el lici to na sladisu?

ehej, tek sad ovo videla... dakle, raw sladisa sa smrznutim bananama i jagodama je savrsen; lici na rumenka, mada jos vise na moritzov sa malinama. pravi se vise nego jednostavno, ja prvo u blender stavila jagode, odozgo smrznute komadice banane i malo nastrugala burbon vanile... bitno je jedino da je blender jak, jer mi se cini da oni slabiji ne rade posao /moj je od 800W i bogami, kada sam u prvi mah stavila prvo banane nije ''povukao'' jagode dole, morala sam da preokrenem sadrzaj, pa tek kad se napravila tekucina od jagoda,  ona je povukla banane i uspesno se sve smutilo/. naravno, fali aparat da bi bio savrsen sladoled, jer se u zamrzivacu i pored povremenog vadjenja i miksanja ipak pomalo zamrzne, a i to cinculiranje smara... sad cekam da pazarim taj aparat, pa cu isprobati i one sa kokosom,  cokoladom, indijskim orascicima, aromom ruma itd...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...