Jump to content

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

  • 1 month later...

Je l znate da je poskupeo Moric? Pu, mamicu im. Jedna lopatica je sad 150 din, za dve i tri se ne sećam tačno cene, ali mislim da je sve otišlo gore za oko 15%.

Link to comment

pa ne, taj sladoled iz morica i iz metroa su neuporedivi. moric se pravi od slatke pavlake, jaja, secera i dodataka, a ovaj od 200 dindzi - sam procitaj deklaraciju. moric je super, ako ne i najkvalitetniji sladza na trzistu, mislim da je jos samo hagendaz istog sastava.da je preskup, preskup je. a opet, moze mu se. :)

Link to comment

ovo je rasprava na temu:šta koji k vino iz Burgundije pedes' evra?bate, ima Mionički crnjak Carica Lazarica 200 dindži litra. za te pare se bre svatovi celi olešee to vam je dijalog o sladoledu od gore.ono jes, iza Moritz - a delimično stoji kojekaki bašibozuk, ali je sladoled vrh.

Link to comment

bicu slobodan da svoje misljenje kovertiram i izdvojim. moritzu do vrha - barem onog koji sam probao u zivotu - ima dosta da poradi. jedna stvar su parametri srbije a drugi parametri vrha. pravog vrha.

Link to comment

jebiga, iskustvo govori iz tebe.istina, moji sladoled-parametri jesu parametri srbije. ovde nema bolji, te mi nije žao da platim po dve lopatice cirka četiri puta godišnje.

Link to comment

naravno da pricamo samo o srbiji. dovoljno je da se proba moricova dupla cokolada, na primer. odma vidis koliko skripi. (hagendaz belgijska cokolada koja ima kod nas da se kupi je ludilo) a to su tek osnovni ukusi. do kompleksnih nije ni poceo da dobacuje...but, vanila u moricu je besprekorna :)i, ko sto rekoh, taj sastav, koji je sastav sladoleda. tuzno je sto se i ostali sladoledi ne prave od pavlake i jaja, nego od plastike i kukuruza.

Edited by darling
Link to comment

Meni Moric bolji od Hagendaza. Doduše, nisam dugo jela Hagendaz, ne znam ni gde ima da se kupi u BG. Stekla sam utisak da je Hagendaz van Srbije srednja klasa sladoleda, aj nek bude viša srednja haha. Mislim super je, ali ima boljih, pa i Moric mi je za nijansu bolji.

Link to comment

od kad je pa hagendaaz pa nekakav benchmark? pricamo o artizanskom sladoledu malih serija koji se trudi da se drzi nekih bazicnih osnova prirodne da ne kazem (izvinite) eticke proizvodnje - prirodni sastojci, sto manje hemije i sto manje struje. posle godinu i vise dana mogu sa sigurnoscu da kazem da moritz eis ima vise problema nego obrnuto, pre svega sa strukturom sladoleda pa onda sa drugim stvarima. ali je radnja puna pa se to kotrlja tako kako je, i tako ce ostati. eto ja sam musterija i idem tamo ali mi je zao sto ne napreduje.meni nije problem sto moritz ne prolazi u konkurenciji top italijanskih ili americkih sladoleda, nego sto ne bi bio u prvih 5 sladoleda u recimo izraelu. sladoledi iz jednog moussolinea u jerusalimu ili arlekina ili iceberga u t.avivu kidaju samo tako u poredjenju sa moritzom, ali tamo je fokus proizvod a ne dizajn.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...