Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

stevija je umesto secera,prirodni zasladjivac tacnije mleveni listovi biljke...to ja,ali i moj recept je narvno prvobitno sa secerom..a probaj sa kiselom pavlakom umuti jednom jednu,ustvari umesaj posto se ona razvodni ako se jako muti,jer bas doda blago,blago kiselkast ukus i malo osvezi jaja i slag..

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=dV4XfVni3KAGolden Opulence Sundae is made using three scoops of ice cream made from single source ingredients, including vanilla beans from Tahiti (Vanilla Tahiti). The chocolate syrup used is from melted Amedei Porcelana, one of the world's most expensive chocolates. The sundae is then adorned in "candied fruits, gold covered almonds, chocolate truffles and marzipan cherries."It is then topped with edible 23-carat gold leaf and tiny flakes of gold are sprinkled. Edible gold leaf is made from pure gold that is compressed or rolled into very thin sheets that are only a few microns thick and contain no other metals or impurities. Finally, floral decorations made with sugar paste that can take up to 18 hours to construct are placed on the sundae.Što je najludje, ovo uopšte nije tip dezerta koji bi se meni svideo.
Link to comment
i mi slično pravimo, samo bez kisele pavlake, i bez te stevije šta god to bilo :huh:i sa malo šećera u jajima, znam da ti ne jedešposebno žumanca sa malo šećera, posebno belanca sa malo šećera, posebno šlag, i onda se sve sjedini i ubaci još šta god hoćeš i u friz
ja i bez slagapure nature
Link to comment

pa dobro i šlag je prirodan :) (umućena slatka pavlaka, da preciziram, pošto je za mene to šlag, a šlag iz kesice je, vrlo precizno, šlag iz kesice)i dobro, moja baba jest bila pravila sa šlagom iz kesice :D, no bila druga vremena

Link to comment

znam jednu sto u zivotu deci nije dala jaja na oko, tolika je frka od salmonele. meni jok. tolike sam nahranila tiramisuom s zivim jajima :Du beogradu nigde nema kucne masine za sladoled. to bih volela da imam.

Link to comment

pa dobro,al eto imam uvid u život jaja od njive do trpeze dugačak je put i to..otkud znam,nisam nikad razmišljala o tome i nikada se nisam otrovala hranom..

Link to comment
najvoleo umućena sa cukrom.
o da!ja dajem i klincima :huh:a imam i par recepata za kolače gde ostanu živa jaja, i nikad mi nije palo napamet da je to neki problem, za bilo kogaa šta je problem ustvari? jedino ako se u Srbiji opet ne događaju neke čudne stvari koje sam nekako propustila?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...