Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sinoć izbio "veliki" požar na Fiumicino aerodromu, internacionalni polasci. Navodno iz električnih instalacija jedne kuhinje se proširio na jedno krilo Terminala 3. Celo jutro bio zatvoren aerodrom, sad oko 12 treba da počne da funkcioniše. Zahvaćeno oko 1000m2 prostora, uglavnom duty free.

 

https://www.youtube.com/watch?v=tUOMm04SzAk

 

 

Edit: zaboravih da napišem da nema žrtava, samo par intoksikacija dimom

Edited by mlatko
Link to comment
  • 2 weeks later...

izgleda da cu na letovanju u albaniju kalabriju pa mi je ideja da prvo odem na par dana u milano da overim expo i onda se spicim u redjo. 

jel ima neko ideju da li neki low coster leti iz bgd za milano, ranije su bili cini mi se i easyjet i wizz a sad mi se cini da nije niko ostao. takodje ko je do sada imao bolje tarife - alitalia ili AS? ili je sad svejedno kada je etihad iza obe kompanije?

 

fala....

Link to comment

EasyJet je ukinuo Milano u martu, sad leti samo Air Serbia uz codeshare sa Alitalijom tako da i kod jednih i kod drugih možeš da kupiš karte (160-180 evra u junu).

 

Imaš Wizz iz Temišvara ili Ryanair iz Budimpešte, oba lete na aerodrom Bergamo za nekih 40-50 evra u junu. Možda vredi pokušati.

 

Imaj u vidu da su cene smeštaja u Milanu skajroketovale u vreme expa, kolege su mi pukle po 250 evra za noć u prosečnom hotelu.

Link to comment

 takodje ko je do sada imao bolje tarife - alitalia ili AS?

 

fala....

 

Uvek je povoljnije i jeftinije imala Alitalia iz mog iskustva, proveri kakva je sada situacija...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne racunajuci cetiri leta iz 70-ih i 80-ih za koje nemam tacne podatke [osim godine i rute], u ponedeljak sam, u povratku u UK, poleteo i sleteo 500. put :)

 

Gg9yLB0.png

 

http://openflights.org/user/jms_uk

Ova prva cifra, segmenti, obuhvata poletanje/sletanje, dakle 1 let?

Sto ce reci da MORA da bude parna inace nikako ne bi valjalo? :P

 

I, koje milje su u pitanju?

Engleske ili vazduhoplovne?

Link to comment

Ova prva cifra, segmenti, obuhvata poletanje/sletanje, dakle 1 let?

Sto ce reci da MORA da bude parna inace nikako ne bi valjalo? :P

 

Ne, svaki segment je jedno poletanje i jedno sletanje. Prethodni je bio 499. Po tvojoj racunici, ova brojka bi bila 1000, a prethodni let 998.

 

Inace, na ovom putu sam bio u najmanjem avionu do sada - Dash 8 100/200 Series.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Ne, svaki segment je jedno poletanje i jedno sletanje. Prethodni je bio 499. Po tvojoj racunici, ova brojka bi bila 1000, a prethodni let 998.

 

Inace, na ovom putu sam bio u najmanjem avionu do sada - Dash 8 100/200 Series.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Skontao konacno, hvala.

Pobojao se, inace, neparne matematike u kojoj posle poletanja ne bi bilo sletanja, pu, pu, pu, da ne cuje, zlo, daleko bilo... :)

Avionima ne prilazim, aerodrome obilazim u sirokom luku, za nuzdu bih manje koje pominjes jos i mogao da podnesem, Dc-3 i Convair 440, DHC 6, DHC 7, HS 748, mislim na isprobane, preko toga nema sile...

 

A, da: milje?

Link to comment

aerodrome obilazim u sirokom luku

Sad videh da sam i to zaokruzio na ovom putu - Miami mi je 150. aerodrom :)

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...