Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jel moguce da te jos nisu maltretirali zbog toga? Ja sam samo jednom leteo s rucnim prtljagom (mislim, internacionalno) i ribali su me na ulazu u NZ, u fazonu kakve su mi namere, zasto nemam prtljag. SumLJivo lice...

A što? Kad putuješ negde poslom na nepuna dva dana i jednu noć, nosiš samo mali trolley koji je ručni prtljag, i to ti je dosta za 48 sati. Meni to i briefcase ide uvek u kabinu.

Link to comment

A što? Kad putuješ negde poslom na nepuna dva dana i jednu noć, nosiš samo mali trolley koji je ručni prtljag, i to ti je dosta za 48 sati. Meni to i briefcase ide uvek u kabinu.

Moguce je da u Novi Zeland, koji je objektivno na kraju sveta, malo ljudi dolazi samo s rucnim prtljagom. Ili to, ili imam jako sumnjivu facu.

Link to comment

Ne bi rizikovao sa vozom ko zna gde ce da zaglavi. Ta varijanta sa kombijem mi vise odgovara.

Voz Bg-Pesta se zaglavi mozda jednom godisnje, ne kasni i nemas nikakve frke sa njim.

 

Inace koliko te je kostao taj LCC let Pesta-Madrid?

 

Ja sam gledala nesto za septembar i Malagu Wizzom preko Peste, i za jednu osobu bez prtljaga je ispalo 300evra. Bila sam skroz u fazonu wtf?! jer za iste datume i manje ili iste pare se moglo redovnim linijama iz Beograda preko EU gradova (jos sa normalnim prtljagom).

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

kvalifikovao sam se sa 40K milja u toku pola godine za silver status na star alliance. 

Koliko ja nemam srece s tim miljama to je tuzno.

Dok su mi drugi placali redovno sam zaboravljao da klejmujem™.

Sad pak™ nikad ne potrefim ni 2 uzastopna leta unutar iste alijanse tako da imam pomalo i na Skyteam i Oneworld i malo vise ali nedovoljno na SA :isuse:

Link to comment

Ja sam gledala nesto za septembar i Malagu Wizzom preko Peste, i za jednu osobu bez prtljaga je ispalo 300evra. Bila sam skroz u fazonu wtf?! jer za iste datume i manje ili iste pare se moglo redovnim linijama iz Beograda preko EU gradova (jos sa normalnim prtljagom).

 

Pogledala preko Temišvara?

Link to comment

Indy, ti sto su te maltretirali nisu carinici (jer kad pregledaju pasose po dolasku na NZ, jos nisi pokupio prtljag), vec bivsi MAF (Ministry of Agricultural Affairs), danas poznat kao MPI (Ministry for Primary Industries). Ljudi iz Australije cesto dolaze samo sa rucnim prtljagom, i sam sam na desetine puta radio return trip za dan-dva boravka. Ali, ono sto je neoprostivo je ako - nedao Bob - imas bananu ili jabuku u prtljagu. Zavrsices u Gvantanamu. Verovatno ih je to zbunilo. Inace, kad im kazem moju profesiju, odmah bi hteli da znaju detalje, ali kad skuze da radim sa "medical devices", puste me na miru - nebitno sto u prtljagu imam tone zica, motherboards, 3 laptopa i ipods. Nek eks[plodira, samo nemoj slucajno fruitfly da doneses sa sobom.

Link to comment

Pogledala preko Temišvara?

Wizz ima Malagu samo iz Peste i Bukuresta, a nisam videla nista dobro iz Temisvara?

Ova spanska obala je toliko komplikovana za izvesti bez nekih nocnih presedanja ili cifara u okviru granica pristojnosti. Ja bih zapravo u Almeriju ali to tek nema sanse van cartera kojih vise nema kad bih ja htela..pa sam onda mislila da ako ujurim nesto fino za Malagu, onda se moze iscimati busem/kolima malo dalje do nje, ali kako i do same Malage je j*baza, dodatnih n > 2 sati putovanja po kopnu mi ne deluje kao super provod. Prosto LCCove ne mozes da uklopis ama nikako pa najbolje izadje recimo Air France Beg-CDG-Malaga za 350evra.

Moram sebi da izbacim Spaniju iz glave, makar za ovu godinu. :cry:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Isao sam skoro u Rumuniju i u kombiju su bila dva lika koji su isli u Malagu pa sam mislio da postoji direktan let. Sad vidim da nema... mozda preko Valensije?

Link to comment

@jms i ostali strucnjaci, kakva su iskustva sa sajtovima airtickets24.com i tripsta.net ? Da li su pouzdani i da li su cijene stvarne™?
PItam zbog toga sto preko njih dobijam cijenu nizu za nekih 200e od cijene koju prijateljica koja radi u turistickoj agenciji (i obicno mi rezervise karte) dobija za bukvalno iste letove.

Link to comment

Ljudi platio sam karte Intezinom internet karticom. Ali po mojim proracunima trebalo je da mi skinu 427e a oni mi skinuli 447e. Ovaj iz banke mi kaze da mi nista nisu oni skidali. Jel moguce d apostoji neki skriveni namet od 20e?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...