Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nista drugo ne nosim osim rucnog, koji je propisanih dimenzija za veliki rucni prtljag sa njihovog sajta.

 

Onda možeš da se čekiraš online, odštampaš sebi boarding pass i kreneš pravo na gejt. Ali se za svaki slučaj naoružaj argumentima za slučaj da krenu da izmišljaju kako nešto nije u redu sa dimenzijama kabinskog prtljaga za koji si uredno doplatio.

Link to comment

wizz ima fine print na sajtu, da ukoliko niste iz eu treba da dodjete do saltera da oni bace pogled na pasos.

 

 

Путници који нису из ЕУ/ЕЕА морају да оду до пулта за чекирање компаније Wizz Air ради провере докумената пре него што прођу кроз безбедносну контролу до места за полазак. Ако то не учине, путовање им може бити ускраћено.

 

Link to comment

 

Pa pazite, ja imam veliki rucni prtljag, to je ovaj o kome Ivisible prica. Znaci, doplatio sam za veci rucni prtljag, koji stavljam u kasetu iznad sedista. Manji rucni prtljag se stavlja ispred kako sam razumeo.

 

Dakle, ja kofer propisanih dimenzija nosim sa sobom, samo mi je bitno da li moram da idem na salter da ga oni tamo premere, ili se meri pred ulazak u avion?

 

Meni zaista nije problem da dodjem do saltera, ali mi se onda gubi smisao online cekiranja zar ne?

kao neko ko 8 do10 puta godišnje ide wizzom na taj način (veliki kabinski prtljag) - slobodno pravo na gejt, bez šaltera.

Edited by barrcode
Link to comment

wizz ima fine print na sajtu, da ukoliko niste iz eu treba da dodjete do saltera da oni bace pogled na pasos.

 

 

Путници који нису из ЕУ/ЕЕА морају да оду до пулта за чекирање компаније Wizz Air ради провере докумената пре него што прођу кроз безбедносну контролу до места за полазак. Ако то не учине, путовање им може бити ускраћено.

 

 

imaju ali par puta kad sam to uradio gledali su me kao budalu.

Link to comment

imaju ali par puta kad sam to uradio gledali su me kao budalu.

 

zar ne lupe neki pecat na salteru za cekiranje ne-EU&EEA putnicima? U Charleroi me jednom vratio tip iz securitya jer je ova na salteru zaboravila da to uradi (sto je sreca, moze da te vrati ona sa gejta pa da prodjes celu jebadu sa metal-detektorima i rentgenom ponovo).

Link to comment

meni niko nikad nije lupao nikakve pečate na šalteru

 

samo na pasoškoj kontroli u Srbiji

 

 

 

<< btw nisam znala za to sa pasošem, možda onda da ipak odeš na šalter za svaki slučaj, da te neko negde ne bi slučajno nešto zajebavao

Edited by Hjortron
Link to comment

btw što je nama bilo sranje sa presedanjem iz Španije u Srbiju preko Pariza, nisu mogli da nam izdaju kartu direktno jer valjda u Španiji nemaju nikakve kontakte s jatom/air-serbiom (ili tako neki razlog) nego smo morali nakon sletanja u Pariz da idemo skroz napolje pa na drugi kraj aerodroma na ljigavi šalter da bismo izvadili ljigavu kartu za Beograd pa onda ponovo kroz ljigave kontrole i sve ostale ljigose, a sve to sa ljigavom pauzom od samo sat vremena <_<

Link to comment

btw što je nama bilo sranje sa presedanjem iz Španije u Srbiju preko Pariza, nisu mogli da nam izdaju kartu direktno jer valjda u Španiji nemaju nikakve kontakte s jatom/air-serbiom (ili tako neki razlog) nego smo morali nakon sletanja u Pariz da idemo skroz napolje pa na drugi kraj aerodroma na ljigavi šalter da bismo izvadili ljigavu kartu za Beograd pa onda ponovo kroz ljigave kontrole i sve ostale ljigose, a sve to sa ljigavom pauzom od samo sat vremena <_<

 

Letos sam isla iz Spanije preko Ciriha za Beograd u kombinaciji Swiss pa JAT i odmah mi zena u Spaniji izdade bording kartu do BGa i ubaci prtljag. Nisam to ocekivala ali nisam ni brinula jer je ciriski aerodrom okej. Tad ocito nije bio problem..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ako vam je na CDG to uspelo tj. niste propustili vezani let, onda zaslužujete :Hail:

zaslužujemo, jašta!

(još sa dva maloletna deteta i babom :D)

 

Meni ovo bas cudno, letos sam isla iz Spanije preko Ciriha za Beograd u kombinaciji Swiss pa JAT i odmah mi zena u Spaniji izdade bording kartu do BGa i ubaci prtljag. Nisam to ocekivala ali nisam ni brinula jer je ciriski aerodrom okej.

pa i meni je bilo vrlo čudno, čak nisam ni 100% sigurna zašto nisu izdali direktno (možda su prosto bili glupavi/lenji)

Link to comment

Svasta...a moji letovi su bili totalno odvojeni, mislim dve nevezane rezervacije. Ja sam prosto pitala dal' moze i stoji da je zena na salteru morala da kucka mnogo vise nego u slucaju coveka ispred mene, ali eto, dobro mi je upalo :)

Link to comment

Kako da najbrze stignem sa Paris-CDG do Grenobla? Vidim da TGV ima stanicu na CDG, pa me interesuje da li je bolje da idem vozom od CDG do Grenoblea ili da letim do Liona, pa da sednem na voz dalje.

 

Grenobl nije na brzoj TGV liniji - isto ide preko Liona.

 

Znas sta je moj odgovor :D

 

ETA: ni Geneva aerodrom nije daleko ;)

Edited by jms_uk
Link to comment

Kakav je Air France, ovo ce mi biti prvi let sa njima?

Long haul Economy - ocajno ako imas vise od metar i po.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk.

Link to comment

Hajde i ja da pitam. A kako tu sa tim sedistima u Economy stoje stvari sa Swissom? Idem u Singis sledeceg vikenda. Hocu se ubiti?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...