Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kad se samo setim tamo 2009. i 2010. zimska sezona, a ono Rajan stavio u ponudu karte po jedan evro za domaće do 10 evra za međunarodne letove. Sa visa electron karticom nije bilo dodatnih troškova plaćanja. 

 

Samo ranac na leđa i Porto - Han - Berlin - Bergamo - Brisel - Madrid - Bolonja - Barselona - Rim - Santjago. Više me je koštao transfer busom ili vozom do grada nego sam let. Par puta odspavao u vreći na aerodromu. Dao sebi oduška što devedesetih kao student nisam mrdnuo nigde dalje od Avale.

Link to comment

Zlobni ste, uskoro će ugovor moći da se vidi

 

On kaže da je vlada Srbije dobila saglasnost partnera da se ugovor konačno predstavi javnosti.

 

 

 

- Pre toga treba da se usaglase pravne stvari, odnosno da se izvrši pravna redakcija ugovora kako bi se on objavio na sajtu vlade - rekao je Mali u poslovnici Er Srbije na predstavljanju rezltata ove kompanije u poslednjih pet meseci.

 

 

svi znamo šta je pravna redakcija™

 

 

 

ugovor-sa-fiat-om.jpg

 

 

 

Link to comment

Pa jebem im mater da im jebem mater. O koliko im jebem mater u pičku raspalu, lopovsku i smrdljivu.

Link to comment

Mi ladno ostajemo bez low cost letova.

Nemam reči.

 

ali zato imamo revitalizovanog nacionalnog avio prevoznika u arapskom privatnom vlasništvu.

 

već sam rekao i ponavljam, iz ove kloake od države se mora otići.

Link to comment

Mi ladno ostajemo bez low cost letova.

Nemam reči.

 

ima vueling do barselone ~ 100e povratna

pegasus istanbul po istoj ceni

 

(za obe destinacije - kad cinculiras oko datuma)

 

jos nesto?

Link to comment

ima vueling do barselone ~ 100e povratna

pegasus istanbul po istoj ceni

 

(za obe destinacije - kad cinculiras oko datuma)

 

jos nesto?

Easyjet - Milano, Rim, Zeneva

Link to comment

Mi ladno ostajemo bez low cost letova.

Nemam reči.

 

Samo da i ovde podsetim da je:

 

1. U skladu sa CEAA (aka "otvoreno nebo") svaki prevoznik registrovan u CEAA zoni, uključujući naravno i lowcost prevoznike, slobodan da otvori koju god liniju želi u/iz Srbije.

2. Cenovnik usluga na beogradskom aerodromu nepromenjen (ili barem ja ne vidim poskupljenja).

 

 

Mislim, hajde da pokažemo malo zdrave profesionalne uzdržanosti prema prenesenom saopštenju PR službe Wizz-a, i da ne uzimamo da je Wizz=lowcost. Umesto ovog lamentiranja nad tužnim danom za srpski turizam, Wizz bi mogao da kaže šta je to konkreno podiglo njihove troškove na BEG? Obrati pažnju da oni nigde ne kažu da su povećane cene usluga već da su "njihovi troškovi porasli".

 

Vidi ova dva citata:

 

 

Ova teška odluka je doneta nakon što su aerodromski troškovi porasli za 40 posto čime je beogradski aerodrom postao najskuplji u Wizz Airovoj mreži letova. 

 

 

U saopštenju se navodi da se putnicima u Srbiji sada uskraćuje pristup letovima sa niskim cenama i da je to posledica aerodromskog odbijanja da dalje podstiče niskotarifne letove.

"Umesto toga aerodrom je pripremio tako skrojenu podsticajnu šemu koja štiti jednu aviokompaniju sa skupljim tarifama i njen poslovni model fokusiran na transferne putnike"

 

Ebga, linčujte me ali ovde crno na belo piše da Srbija "tera" Wizz iz Beograda tako što odbija da mu podstiče™ letove. Prejako im je ovo tumačenje po kojem odbijanje subvencija za Wizz znači da je podsticajna šema (kakav izraz, bogte) skrojena tako da štiti nekog drugog.

 

Ako je ukidanje subvencija podiglo aerodromske troškove Wizza za 40%, onda probajte da bacite na papir koliko je to para na godišnjem nivou. Po kojoj logici je država u obavezi da to plaća? :blink: To nije ništa manja svinjarija od onog subvencionisanja goriva za Er Srbiju. Manja je u ukupnom iznosu ali je suštinski ista.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...