Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Sesiri za Olimpijke igre:Prvi šešir: Francuska i ŠpanijaDrugi šešir: Švedska i HrvatskaTreci šešir: Srbija i MađarskaCetvrti šešir: Island i Velika BritanijaPeti šešir: Danska i ArgenitnaSesti šešir: Južna Koreja i Tunis. dansak 5 sesir? wtffra, hrv, isl i danska sa nama u grupi i nek pocne festival :D
Ne znam odakle ti ovi šeširi, ali na zvaničnom sajtu IHF-a situacija je trunčicu drugačija, taman toliko da smo mi u šeširu sa ubedljivo najgorom reprezentacijom - Velikom Britanijom. Samim tim, šanse da budemo u "grupi smrti" su drastične. Biće pogotovo genijalno ako u jednoj grupi budemo mi i Danska, a u drugoj Argentina i Velika Britanija...http://www.ihf.info/IHFCompetitions/OlympicGames/MenOlympicQualificationTournament2012Spain/News/NewsDetails/tabid/6146/Default.aspx?ID=1042
With regard to the IHF regulations the seeding list for the Preliminary Round draw on 30 May in London is the following:Pot 1: France, Spain Pot 2: Sweden, Croatia Pot 3: Iceland, HungaryPot 4: Serbia, Great BritainPot 5: Denmark, ArgentinaPot 6: Korea, Tunisia
Edited by zzzzz
Link to comment
Ајде ајде, нећемо сад претјеривати. Знају Шпанци и другачије. Памти ли ко 1982. и Сјеверну Ирску? Маните ме прича о коректним Шпанцима.
ja ne pamtim posto nisam bio rodjen ali mi je pradeda pricao da nas je spanski sudija zestoko pokrao na olimpijadi 1936. u nemackoj.
To je trenutak kad sam zamrzeo špansku fudbalsku reprezentaciju i kada sam počeo da ih smatram lopurdama. Plakao sam posle te utakmice. Prvo smeće Sorensen, a zatim puštanje Iraca. Na šta je ličila ta utakmica zna svako ko ju je gledao.
Link to comment
Ne znam odakle ti ovi šeširi, ali na zvaničnom sajtu IHF-a situacija je trunčicu drugačija, taman toliko da smo mi u šeširu sa ubedljivo najgorom reprezentacijom - Velikom Britanijom. Samim tim, šanse da budemo u "grupi smrti" su drastične. Biće pogotovo genijalno ako u jednoj grupi budemo mi i Danska, a u drugoj Argentina i Velika Britanija...
sa b92...vidim samo smo mi i islandjani promenili sesir. sve u svemu, mislim da je bolje da dobijemo neku jacu grupu i onda da nam bude lakse u cetvrtfinalu. kako-tako lakse.
Link to comment
To je trenutak kad sam zamrzeo špansku fudbalsku reprezentaciju i kada sam počeo da ih smatram lopurdama. Plakao sam posle te utakmice. Prvo smeće Sorensen, a zatim puštanje Iraca. Na šta je ličila ta utakmica zna svako ko ju je gledao.
Ne bih rekao. To pustanje im je u sledecoj rundi uvalilo extra jake Engleze i Svabe. Sorensen nas je pokrao, ali nismo zasluzili prolaz. Steta za Honduras te godine.Spanci juce grizli zbog starih racuna i boljeg zreba za OI. Tako kazu pojedinci iz saveza.
Link to comment

Pa budući da se nisu oznojili ja ne znam kako bi drugačije to nazvao. A što se sorensena tiče, ukucah mu sad ime u gugl, prvi link Wiki, i ta krađa je bukvalno sve po čemu je upamćen. :lol:http://en.wikipedia.org/wiki/Henning_Lund-S%C3%B8rensen

Link to comment
  • 1 month later...

Kakvo finale Lige Sampiona do sad :Hail: Vodi Kil 13:10 na poluvremenu, iako je bilo 9:7 za Atletiko nekih 9 minuta pre kraja.Btw, ima li nekog ko malo vise prati rukomet da mi pojasni, kad se Atletiko konsolidovao? Zar nisu oni morali prosle ili pretprosle godine, kad bese, da rasprodaju ceo tim da ne bi bankrotirali?

Link to comment
Kakvo finale Lige Sampiona do sad :Hail: Vodi Kil 13:10 na poluvremenu, iako je bilo 9:7 za Atletiko nekih 9 minuta pre kraja.Btw, ima li nekog ko malo vise prati rukomet da mi pojasni, kad se Atletiko konsolidovao? Zar nisu oni morali prosle ili pretprosle godine, kad bese, da rasprodaju ceo tim da ne bi bankrotirali?
U osnovi ovaj Atletiko nema veze sa onim koji je igrao finale kupa sampiona 1985 sa Metaloplastikom, ta sekcija je premestena i zvala se Alcobendas koja je , cini mi se isto prestala da postoji.Ovaj Atletiko je u stvari BM Ciudad Real koji je ove godine postao rukometna sekcija Atletika i takmici se pod tim imenom.
Link to comment
U osnovi ovaj Atletiko nema veze sa onim koji je igrao finale kupa sampiona 1985 sa Metaloplastikom, ta sekcija je premestena i zvala se Alcobendas koja je , cini mi se isto prestala da postoji.Ovaj Atletiko je u stvari BM Ciudad Real koji je ove godine postao rukometna sekcija Atletika i takmici se pod tim imenom.
Ovo je veoma zanimljivo. I mene je interesovalo otkud odjednom svi igraci Ciudada u dresu Atletica, i bas me je interesovalo da li je to isti taj Atletico koji je igrao sredinom i krajem 80-ih odlican rukomet na najvisem nivou. Upravo nas sadasnji selektor Vukovic je iz Metaloplastike svojevremeno presao u redove Atletica.U posednje vreme pomazem profesoru sa fakulteta u pisanju knjige, tacnije monografije istorijata rukometa u Srbiji. Trebalo bi da bude za pocetak skromno, ali sigurno zanimljivo izdanje koje ce mozda pomoci da se rukomet podigne iz pepela u kome je sada. Hrvati npr. imaju mnogo radova, vise literature, ljudi ulazu u to... kod nas skoro nicega. Mala digresija, ali rekoh da pomenem, mozda ce nekoga interesovati kada izdanje bude ugledalo svetlost dana. :)edit: Treba pomenuti i sastave grupa na predstojecim Olimpijskim Igrama. Grupa A: Francuska, Švedska, Island, Argentina, Velika Britanija, Tunis.Grupa B: Španija, Hrvatska, Srbija, Madjarska, Danska, Južna Koreja.Prosto je neverovatno da se igde dozvoljava ovakvo dirigovanje zreba i da se u istoj grupi nalaze npr. sva 4 tima iz polufinala poslednjeg prvenstva Evrope + Madjarska koja je takodje mogla lako da se nadje u tom drustvu i Juzna Koreja koja ce verovatno predstavljati nezgodnog rivala. Uglavnom, misljenja sam da cemo se veooooma tesko dokopati sledece runde, jer se ne zna ko je jaci protivnik, ali nekim "ludilom" koje smo imali u Beogradu, tj. Stanicem, dobrom odbranom i popravljenim napadom (jer vec igramo u kontinuitetu duzi period) mozda i napravimo neko iznenadjenje. Ni 5 poraza, ni 5 pobeda nisu nerealni. Edited by Segundo
Link to comment

Sa Špancima cemo da odigramo prijateljski x, Od Danaca cemo da izgubimo ostale cemo da dobijemo :) . Nego jel se vec zna raspored s kim igramo prvu s kim igramo drugu itd.

Link to comment
Sa Špancima cemo da odigramo prijateljski x, Od Danaca cemo da izgubimo ostale cemo da dobijemo :) . Nego jel se vec zna raspored s kim igramo prvu s kim igramo drugu itd.
Pocetak takmicenja je upravo takav - Spanija i Danska. Da odmah vidimo da li i cemu mozemo da se nadamo. :)
Link to comment

Nope. Ono sto sam nasao i sto sigurno znam jeste da takmicenje pocinje 29. jula, te da se utakmice igraju na svaka 2 dana, tako sve do finala koje je 12. avgusta.Prvu igramo sa Spanijom, drugu sa Danskom (negde sam ovo ranije iskopao, ali ni to sada ne mogu da nadjem). Daljih informacija nema apsolutno nigde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...