Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Vise nema smisla postavljati pitanje "Da li je ovo moguce?"... sut sa centra na osam sekundi do kraja, tezak faul u situaciji kada je protivnik vec dao gol, Bojinovic... to smo mi.
™©®+ pretežno smo glupi ko kurac.
Link to comment

Meni se cini da tim uopste nije toliko los. Zar je toliko skupo kupiti ozbiljnog rukometnog trenera za repku? Ili cemo i dalje kucati na vrata zaboravljenih asova?

Link to comment
užas jedan da smo domaćini u trenutku kad nemamo ni trenera ni tim ni dovoljno vrhunskih pojedinaca... jedino ako nas domaćinsko suđenje pogura do polufinala :lol:
Na ovom prvenstvu smo skoro sa svima igrali egal, protiv Danske i Svedske smo igrali u gostima i uz ocekivanu sudijsku pomoc dobijali su nas ali tek u zavrsnicama. Mislim da na domacem terenu mozemo dosta da uradimo pogotovo ako nam sudije budu naklonjene jer je ocigledno ovde to trecina posla.
Link to comment

najjace je sto mi ne znamo ni osnovne elemente rookumeta a satro uvek ocekujemo neke rezultate.kao prvo, horor je kako nemamo igraca koji zna da baci loptu za kontru, kao i igraca koji bi istu znao da istrci, i frapantan je podatak da smo u tom segmentu u rangu sa fakin australijom :blink: kao drugo, mi smo valjda jedina repka na svetu koj sa igracem vise ne zna da napravi visak za krilo, vec napad resava kroz sredinu i to obicno sutem sa 9m preko dvojice igraca... a da ne govorim o stvaranju viska za krila u igri 6na6...i kao trece, dok nasa drva ne nauce da se odbrana igra nogama a ne rukama, sudije ce nas iskljucivati ko mlade maimune.

Link to comment
Na ovom prvenstvu smo skoro sa svima igrali egal, protiv Danske i Svedske smo igrali u gostima i uz ocekivanu sudijsku pomoc dobijali su nas ali tek u zavrsnicama. Mislim da na domacem terenu mozemo dosta da uradimo pogotovo ako nam sudije budu naklonjene jer je ocigledno ovde to trecina posla.
Pogotovo sto ce igrati bez opterecenja, znajuci da ce se poslovicno objektivna nacija zadovoljiti i zlatnom medaljom. Da nema Vujina, koji je sposoban da da 10-15 golova, po efikasnosti bismo bili u rangu Australije. Tuzno je da je Sasa Blagojevic, koji u svoje vreme nije bio ni na sirem spisku za prijateljsku sa Mongolijom, po tehnici i smislu za igru za sve nase aktuelne bekove Dusenbajev licno.
Link to comment
Meni se cini da tim uopste nije toliko los. Zar je toliko skupo kupiti ozbiljnog rukometnog trenera za repku? Ili cemo i dalje kucati na vrata zaboravljenih asova?
То са озбиљним рукометним тренером смо већ покушали на прошлом ЕП па смо прошли горе него сада. Видим да се пљује и Марјанац на голу, па он је и скинуо нешто у другом. Одбрана је опет проблем. Ми смо у првом полувремену примили 10 комада у другом 17. Да смо из задржали до 25 комада победили би. Ми јако тешко добијамо утакмице када противник да више од 25 погодатака, мада велики број репрезентација тада има проблема.Набушили су нас жестоко у првих 15 минута другог полувремена. Тада су нам забили 10 комада , било је 20-15 и тада се враћамо али тропа због наших глопости. Одрбрана и голмани и кретенски потези у нападу.Још моежемо на ОИ преко ЕП у Србији 2012 али знатно теже него овде.
Link to comment
šta će mučenik kad igra na mestu zacementiranog Nikčevića. al ruku na srce, nije ni Nikečević imao lošu realizaciju/partije obzirom na broj dobijenih lopti i odigranih kontri.užas jedan da smo domaćini u trenutku kad nemamo ni trenera ni tim ni dovoljno vrhunskih pojedinaca... jedino ako nas domaćinsko suđenje pogura do polufinala :lol:
Imamo mi dosta dobrih igraca. Treba nam trener ali sta vredi kad su nam najbolji treneri ili rodjeni u pretproslom veku ili su u svadji sa Savezom.
Link to comment

Имамо ми добре играче чак и одличне, нарочито нападачки, иако то можда сада не изгледа тако.Одређен број момака игра у некаквом грчу, нпр. Рнић. Момци немају довољно самопоуздања када дођу да играју за репрезентацију.

Link to comment

Ja nisam rekao da su ovi momci loši igrači, već da nema vrhunskih. Verovatno time potcenjujem Vujina i Ilića, koji jesu vrhunski šuteri, ali bih rekao da za vrhunsku igru treba pokazati nešto drugo sem šuta i da njih dvojica to ne pokazuju u reprezentaciji. Pričamo o našim egal utakmicama?Alžir - jedva. protiv j*b*n*g Alžira!? jeste prva utakmica uvek nezgodna, ne "volimo" te afro-azijske duboke zone... al opet, onako loša partija?Danska - sve samo ne egal. vrlo lako su se odlepili i držali nas na odstojanju. ovde su sudije spominjane, al realno je bilo ok suđenje.Australija - nisam gledao. al njih su svi odvalili.Hrvatska - egal, jeste. al ta ukamica je jako jako specifična sa "dodatnom dimenizijom". ne mogu da se setim koji tačno Euro, ali i tad smo katastrofa igrali sve utakmice sem baš sa Hrvatskom.Rumunija - minus 10 od ekipe koja je već ispala. alo!?Švedska - videti pod Danska. preslikano. sve naše mane su ekspolatisali do kraja.Poljska - egal. sa reprezentacijom koja je prošla svoj zenit i igra na čist kvalitet starijih igrača. njih ćemo dobiti ovde, to verujem.Eto, tri egal utakmice na prvenstvu. Od toga jedna sa reprezentacijom koja sigurno neće na Euro ;)Hrvatska, Španija, Francuska, Danska, Norveška, Švedska... sa ovima ne znam kako ćemo i na domaćem terenu. A tu je još i solidan broj zajebanih reprezentacija: Češka, Slovenija, Mađarska, Poljska, Rusija... Sa ovakvom našom igrom, ludilom na tribinama, dža-bu pristupom na terenu, guranjem od sudija... i pored svega toga ja ne vidim naše na Skupštini nakon prvenstva. I polufinale mi deluje nedostižno.Žao mi je što nam je stanje ovako, navijaću za ove momke uvek. Volim rukomet, treinirao sam ga, i zato mi je valjda još teže što gledam ovo mučenje.

Edited by Svarog
Link to comment
Meni se cini da tim uopste nije toliko los. Zar je toliko skupo kupiti ozbiljnog rukometnog trenera za repku? Ili cemo i dalje kucati na vrata zaboravljenih asova?
+1 Ali naglasavam "nije toliko los"Da jos hoce i Milutin Dragicevic da igra to bi zapravo bio jedan manje vise respektabilan tim. Doduse evidentno je da nam fali jedan iskusni srednji bek sto je mozda i kljucna mana ovog tima. Takodje par osnovnih elemenata u organizaciji igre, koji su manje vise vec pobrojani... Ja ne verujem da ce sada neko da menja Vukovica ovde, ali iz ciste znatizelje zanima me da li neko zna sta je sa Pokrajcem? Pod njim smo igrali pristojan rukomet. Takodje me zanima sta je sa Jezdimirom Stankovicem (doduse pretpostavljam da je on dosta star)? Zao mi je sto mu nikada nije data prava sansa, sa onom sjajnom generacijom. Secam se da smo tada pod njegovim vodjstov u prvim kvalifikacijma posle sankcija tukli Francusku u Beogradu sa 10 golova razlike u vreme kad su oni bili svetski prvaci (kad je igrao Ricardson). Zar ne mogu neki od tih ljudi da se ukljuce u rad saveza?EDIT Nadjoh da je Pokrajac trener Sportinga koji je bio osvajac challenge kupa prosle godine. Interesantna mi je inace jedna njegova izjava koju je dao posle debakla u Austriji.
Nastavljaju se polemike preko medija u rukometnim krugovima u Srbiji. Debakl reprezentacije u Austriji je dodatno uzdrmao ionako klimave pozicije srpskog rukometa, a jedan od onih koji kao glavnog krivca apostrofiraju predsednika RSS Velimira Marjanovića je iskusni stručnjak i nekadašnji selektor prof. dr Branislav Pokrajac.pokrajacPoslednjih dana aktuelna je odluka Stručnog saveta RSS da za novog selektora predloži Ljubomira Obradovića. Jedan od onih koji je trebalo da učestvuje u donošenju odluke je i prof.dr Branislav Pokrajac, ali...''Prvo, dobro je da se Stručni savet sastao, da neko hoće i da radi, za razliku od UO, koji ne želi da se meša u spostveni posao. Kad sam dobio poziv za učešće, prvo sam rekao da sam uvek zainteresovan za rukomet, ali da meni Velja Marjanović neće više biti predsednik. Samo zbog rezultata u poslednje četiri godine, ništa lično. Jer, trinaesto mesto na EP u Austriji je posledica (ne)rada u poslednje četiri godine'', ističe Pokrajac.On dalje navodi šta sve zamera aktuelnom predsedniku RSS.''Nije uradio ništa od onog što je obećavao. Uz to, izjavom da samo tri trenera (Hasanefendić, Serdarušić i Petković) odgovaraju ovom jezičkom području, udario je šamar celokupnoj trenerskoj organizaciji Srbije. A, onda je rekao kako su mu neki svetski eksperti pomoću tablica izneli uveravanje da će Srbija 2012. osvojiti medalju!? Znam da se gleda u pasulj i u karte, ali za tablice još nisam čuo. Nas dvojica ne govorimo istim jezikom, jer on je u rukometu 4 godine, a ja sam pre 45 godina debitovao za reprezentaciju. Jednostavno, Marjanović je unakazio našu struku i naneo veliku štetu srpskom rukometu'', naglašava, između ostalog, Pokrajac.
Edited by mobio
Link to comment

Niko ne komentariše ispadanje Hrvata iz daljeg takmičenja?Švedska ih je raznela. Sjöstrand ponovo magičan na golu.Hrvate sam, pored naših, najviše ispratio na ovom prvenstvu zahvaljujući neskremblovanju HRTa.Vukli su se, realno, nisu ostavljali utisak dominantne ekipe kao prethodnih godina.Da li je to pokazatelj nedostatka trenerskog kvaliteta u Goluže? Verovatno je teško proceniti na osnovu samo ovog prvenstva gde mu najbitnije šrafove igraju ipak isluženi i istrošeni igrači.U napadu je bilo uglavnom Balić-Vori, a ostatak slabo uz možda izuzetak Zrnića. Obzirom na ono što se priča o Domagoju on nije ništa pokazao (ajd i kao olakšavajuća okolnost čuo sam da je došao na prvenstvo povređen).Odbranu sam verovao da će podići kako bude turnir odmicao, al to se nije desilo.Ipak i pored svega, ta ekipa ima suviše kvaliteta da ne uđe u 7 onih za OI kvalifikacije.Ne znam samo šta će se desiti ako u tome ipak omanu? Odlaze ovi stariji, resetovaće igrački kadar? Ostaje Goluža? S kojim timom i ambicijama bi onda došli na Euro ovde? Ako ima onih upoznatih sa atmosferom hrvatske javnosti i stanjem u njihovom rukometu bilo bi zanimljivo da to prenesu ovde.

Edited by Svarog
Link to comment

Da se ja nesto pitam, ponudio bih Voriju srpsko drzavljanstvo. Ionako je presednik Marjanovic najavio da za EP u Nisu planiramo da naturalizujemo par kvalitetnih rukometasa...

Link to comment
Da se ja nesto pitam, ponudio bih Voriju srpsko drzavljanstvo. Ionako je presednik Marjanovic najavio da za EP u Nisu planiramo da naturalizujemo par kvalitetnih rukometasa...
Koliko znam, u rukometu mora proći dve godine između poslednje utakmice za staru reprezentaciju i prve za novu.Igor Vori je izgubljen za prvenstvo 2012 angry.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...