Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

od kad je izašao ilić i ušao rnić igra u napadu nam se raspala,tj raspala se ona naša "igra" koju uvek igramo,jer rnić nije imao muda da šutne iz kojih je ilić šutirao. zašto tada vuković nije tražio tajmaut ili jednostavno napravio na recimo minus 2 ili 3 tu izmenu i vratio ilića to neko ko bolje razume rukomet treba da objasni. suđenje je bilo očekivano,ona dva minuta su takva sramota,da to nema nigde,dva minuta da ljudi ni ne pokušaju da šutnu a da im se ne oduzme lopta,pa objašnjavanje sudija dok teče vreme itd. uz to rnić je imao i onu kontru što je šutirao sa 9metara u kontri i pogodio stativu a mogao još bliže da ide,al ajd sad. da smo imali normalnu igru 6 na 6 na kraju prvog i početkom drugog poluvremena,taj naš raspad u poslendnjih 15 možda i ne bi značio poraz,al ajde sad,svakako je polufinale nerealno bilo i pre početka.ostaje nada da se nećemo raspasti sutra protiv poljaka i u najznačajnijoj utakmici na prvenstvu pobediti jer ako uzmemo da će svi tući argentince iz naše grupe,onda su nam poljaci konkurent za tu borbu za prvih 7 i te kvalifikacije za oi.

Link to comment

nas sam vec apsolvirao, tako da je suvislo™ vise trositi reci na nase™... i ovo se vec desavo po ko zna koji put... muku mucimo i jedva dobijemo neke petorazredne ekipe, od ozbiljnijih ekipa izgubimo i pre nego sto izadjemo na teren al uvek nekako uspemo da u prvom krugom sa nekom jacom™ ekipom remiziramo(sada je to bila hrvtaska, prosli put norveska itd) i onda se nicim izazvano podigne hajp da u drugom krugu mozemo nesto vise™, al se to uvek zavrsi sa 3 lagana poraza, sto je slucaj i ovog puta, jelte :fantom: i samo bi se kratko™ vratio na mec danska-hrvatska i prepotentnog slavkana goluzu sa izjavom pre tog meca...novinar: hansen?slavkan: igrali dosta puta sa dancima i nismo mi nikada s njim imali problema...novinar: srbima je zabio 6 komada...slavkan: pa to je zabio srbima, to je njihov problem, nama nece...nekoliko sati kasnije... danska-cro 34:29 , hansen 9 golova (9/12) evilsmile.gif

Link to comment

Stanić :Hail:Sjöstrand :Hail: :Hail: samo 23 godine, taj će tek svima da jede živce na prvenstvima narednih 15ak godina.je l' neko ovde spominjao cojones u Rnića i nedostatak istih u Vujina. kakav demant večeras, a?Ćurković je uspeo da kao defanzivni specijalac zaradi 3 isključenja, a da ga istovremeno u napadu s igračem manje Ekdahl 1 na 1 prevesla samo tako. baš razočaravajuće. al kakva su ispadanja u odbrani većina imala večeras on je još i dobar bio, bar je tukao za sve pare.ne može se sa ovakvom (ne)igrom u napadu, al to svi već znamo. i badava komentarisanje toga.ja sam se, na žalost, pomirio s tim da ćemo u rukometu potonuti na mesto reprezentacije koja manje-više redovno učestvuje na završnicama prvenstava i to je to.

Link to comment
Jednostavno, sudije mogu da te jebu ko konja, a ja to ne mogu da gledam.
U svakom sportu mogu da te jebu ko konja. Gledajuci prenos koji vodi Kovinjalo, mozes da steknes utisak da je kod isklucenja u rukometu sudijski kriterijum mnogo slobodan, ali to nije bas tako. Isklucenje Toskica na kraju poluvremena mora da bude iskljucenje. Iskljucenje Curkovica na startu drugog poluvremena ne moze da bude iskljucenje. Kad sviras drugacije, to je povreda pravila igre.
Link to comment

svi kukaju na sudije kao da su oni krivi sto su nasi idioti. svaki start Curkovica u odbrani je bio u predelu vrata/glave. svaki start Toskica u odbrani je bio drzanje sa dve ruke. u svakom, ali bukvalno svakom napadu Svedske jedan od ta dva idiota je pravio faul za iskljucenje...na drugoj strani Svedjani nas ubili od batini. ali ne tuku po glavi, to samo jos nasi rade. i to ti je cela prica sa iskljucenjima... mada ne znam sto smo zbog toga izgubili. mi igrali 6 na 5, 6 na 6 ili 5 na 6 napad mi cemo da sutnemo sa 9. svedski golman :Hail: svaka cast i Stanicu, ali onaj decko je ipak bio klasa iznad

Link to comment
Rukomet i Vaterpolo sa ovim sistemom suđenja nema smisla gledati. Jednostavno, sudije mogu da te jebu ko konja, a ja to ne mogu da gledam.
Mogu, ali to sa nama na ovom prvenstvu nije slucaj. U vecini sportova sudije malo navlace za domacine ali ja ne mogu da shvatim da se dva nasa igraca dizu u blok na sut i umesto da dignu ruke vertikalno iznad glave u blok oni obojica idu rukama ravno u lice svedskog igraca koji je u skok-sutu, ne mogu da shvatim da se igrac (Toskic) buni zbog iskljucenja nakon sto je jednom rukom povlacio protivnika za dres a drugom ga obgrlio oko vrata, ne mogu da shvatim da igrac koji je odveden kao specijalista za odbranu popije zilion iskljucenja (bolje nekog boksera ili dzudistu da su odveli, taj bi bio jos bolji "specijalista za odbranu"). Neke stvari se prosto rade na treninzima tokom priprema, nisu nam sudije krive sto generalno igramo losu odbranu.Svojevremeno je Pokrajac na pripremama umeo da podeli igrace na dva tima i da ih iz uloge sudije maltretira stalnim seckanjima, iskljucenjima za svaki start koji je mirisao na iskljucenje ili je bio posledica ispadanja u odbrani, sviranjem stvari koje sudije obicno ne sviraju. A onda bi, kad bi se igraci pobunili, objasnjavao zbog kojih tehnickih i taktickih propusta u odbrani se desilo to zbog cega je sudio. Ali, to je bio Pokrajac.
Link to comment
U svakom sportu mogu da te jebu ko konja.
Jeste, ali u fudbalu i basketu, odbojci barem imaš neku predstavu šta su pravila, i sudije nemaju toliku slobodu. U rukometu može da digne ruku kada hoće, dakle čim postoji slobodno sudisko nahođenje, može da ti radi šta hoće. Ima tu dosta Srpske paranoje, ali takvi jadni kakvi smo, sigurno nismo imuni na sudiske lopovluke, setimo se samo basketa sa Turcima, klasičan primer sudijskog lopovluka i to tako da to vidi ceo svet. Sumnjam da će dva puta da razmisle kada treba da te pokradu u vaterpolu ili rukometu gde pravila nisu toliko transparentna ili barem ne prosečnom gledaocu.Naravno da ne tvrdim da je to razlog što smo pukli i generalno loši na ovom prvenstvu, ali nije ni tim jadnicima lako da ulaze u svaki meč sa dilemom pride "kakvo će suđenje da bude". Nešto se ne sećam da smo mi profitirali nekim sudiskim lopovlukom osim u finalu SP protiv Argentine kada je Divac odvalio Đinobilija, ili koga već. Možda i jesmo, ako i jesmo, sumnjam da se to dešava preterano često. Vaterpolisti i rukometaši uvek najviše kukaju na suđenje, i verujem da nisu toliko senilni i jedni i drugi i da te priče nemaju osnova u realnosti, barem delom.
Link to comment

Da, zaista oni ulaze u meceve sa takvom dilemom... juce Curkovic udara igraca u predelu vrata, dobija iskljucenje, Vukovic pizdi i mlatara rukama u "Dokle vise da ti govorim, debilu" modu, Curkovic se vraca u igru i za 90 sekundi pravi isti takav prekrsaj za trece iskljucenje. Tu je u pitanju cista bahatost zasnovana na rezonu "Nece valjda svaki put da me iskljuce za nasrtaj".

Edited by Goranz
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...