Jump to content

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Марко Вујин, колико видех, растура у Веспрему који је добио Хамбург. Тренутно је први стрелац ЛШ у рукомету. http://www.ehfcl.com/men/2010-11/scorersТакође млади Рнић добро игра у Цељу.Јел зна неко шта се дешава са Драгићевићем у Килу? Јел игра?Жарко Шешум је прешао у Rhein-Neckar Löwen.Иначе Шарић у Барси и Штербик у Сиудад Реалу разбијају и вероватно су у Топ 5 голмана на свету. Невиђена штета је да они не желе више да наступају за Србију.

Link to comment

Феноменална партија Растка Стјоковића који је дао 13 комада Омејеру, иако је његов Киелце изгубио од Кила. У Килу је 6 комада дао Илић иако је имао пар промашених зицера, Драгићевића нисам приметио.Одлични Перић на голу Веспрема у дербију против француског Монпељеа. Веспрем губио 3 разлике на 15 минута до краја када Перић улази и скида неколико зицера и брани шут за победу. У Веспрему Вујин дао 7 комада али имао неке промашене седмерце(одлични голман Монпељеа), Виловски играо у одбрани-што је јако битно јер нам мало играча игра одбрану. У Монпељеу играо Бојиновић-3 комада, ту су била и браћа Карабатић, млађи се повредио.Васпрем победио 27-26.Николић дао 6 комада у победи Колдинга над Хамбургом.Цеље убедљиво изгубио од Барсе(за Цеље 7 комада Тоскић, 1 Рнић)Млади Душан Беочанин играо за Сегед у победи над AaB Handball, дао 1 погодак.Има још играча из Србије који су играли ЛШ у рукомету овога викенда али не могу сад све да похватам. Гледао сам утакмице Кил-Киелце и Веспрем-Монпеље.

Link to comment

Zvezda igra u III kolu protiv Kubana iz Krasnodara, dok su ovi moji skroz lose prosli igraju protiv Naturhouse Ciudad de Logroño koji je prosle godine igrao protiv Zvezde i izbacio je (30:30 u Bgd i 33:26 na strani). Prosle godine su stigli do 1/2 finala gde su ispali od Lemga.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vladica Stojanović, za kojeg se letos pojavila vest da je završio karijeru zbog povrede, potpisao za Crvenu Zvezdu.Biće zanimljivo gledati ga, ukoliko bude mogao da igra konstantnije. U svakom slučaju je pojačanje, bar za mlađe igrače da treniraju s njim.U isto vreme došao i "iskusni" pivot Đorđe Pešić. Prošle godine je igrao Ligu Šampiona sa Vardarom.Vidim po biografiji da je igrao i za Sintelon i Partizan, al ja ga se nešto ne sećam iako sam gledao Sintelon par puta početkom 2000ih (Sintelon je tih godina imao extra ekipice).

Link to comment

Odgledao sam samo prvo poluvreme "večitog derbija".I nisam očekivao neki kvalitet, a nažalost i nije ga ni bilo.Plus za:+ Strahinja "Džambo" Milić, mladi golman Partizana, deluje kao da će zaista biti fenomanalan. O njemu su se pričale bajke, sa 16 je debitovao za "A" reprezentaciju (što je samo po sebi meni fenomenalno), a onda je imao neku težu povredu... Drago mi da vidim da je sad u redu, Je l zna neko da li je on pozajmljen Partizanu ili je kompletno njihov?+ Igralo se solidno na krila u pozicionim napadima. To je nekako zadnjih 10ak godina nestalo iz našeg (reprezentativnog) rukometa. Nije bila neka realizacija ali je lepo videti da se to igra.Minus za:- "Prastari" Maksić je i dalje najpismeniji igrač na terenu. (btw. kako to da navijači u dvorani ne napadoše i ovog preletača <_< )- Kontre i polukontre su većinom kriminalno odigravane. Zakucavanja u sredinu, lopte u noge, zastajkivanja... Butulija je nekad carovao ovim segmentom igre, očekivao sam da njegova ekipa to nešto bolje odrađuje.I jedno pitanje:Ko je trener Partizana? Nisam ga prepoznao (ako je za to uopšte bilo šanse), pa me interesuje biografija i odakle on na tom mestu. Ako neko zna.Edit: našao informacije na Balkan-Handball.com

Edited by Svarog
Link to comment

Maksic u ovoj konkurenciji izgleda kao Dzekson Ricardson iz najboljih dana... kao da se rukomet kod nas prvi put pojavio tek pre koju godinu pa se igraci jos navikavaju na novi sport. I ko je uopste trener Partizana? Uhvatio sam danas konferenciju za stampu na SOSu, covek je uspeo da ubaci "znaci" nekih 48 puta u dvominutnu izjavu. "Znaci, to znaci da cemo igrati..."

Edited by Goranz
Link to comment
Maksic u ovoj konkurenciji izgleda kao Dzekson Ricardson iz najboljih dana... kao da se rukomet kod nas prvi put pojavio tek pre koju godinu pa se igraci jos navikavaju na novi sport. I ko je uopste trener Partizana? Uhvatio sm danss konferenciju za stampu na SOSu, covek je uspeo da ubaci "znaci" nekih 48 puta u dvominutnu izjavu. "Znaci, to znaci da cemo igrati..."
Ovde imaš sažetu biografiju i još nekih informacija:http://www.balkan-handball.com/trener-partizana-do-aleksandar-brkovic-ne-biramo-mi-krompir-vec-bira-nas
Link to comment

Prvo i drugo poluvreme susta suprotnost, Zvezda u nekom 35 minutu imala svih 5 golova prednosti posle pala pre svega fizicki, ponajvise nosioci igre Stojanovic i Trivundza, na to se nadovezalo par sumnivih iskljucenja uz pre svega slabu Zvezdinu igru, pa je Partizan preveo na +2, Butulija bi po meni mogao da ima neku minutazu i u reprezentaciji, i uopste ima puno tih igraca koji nikad nisu bili ni na sirem spisku a koje je trebalo u najmanju ruku proveriti kolko bi mogli dati reprezentaciji

Link to comment
Odgledao sam samo prvo poluvreme "večitog derbija".I nisam očekivao neki kvalitet, a nažalost i nije ga ni bilo.Plus za:+ Strahinja "Džambo" Milić, mladi golman Partizana, deluje kao da će zaista biti fenomanalan. O njemu su se pričale bajke, sa 16 je debitovao za "A" reprezentaciju (što je samo po sebi meni fenomenalno), a onda je imao neku težu povredu... Drago mi da vidim da je sad u redu, Je l zna neko da li je on pozajmljen Partizanu ili je kompletno njihov?+ Igralo se solidno na krila u pozicionim napadima. To je nekako zadnjih 10ak godina nestalo iz našeg (reprezentativnog) rukometa. Nije bila neka realizacija ali je lepo videti da se to igra.Minus za:- "Prastari" Maksić je i dalje najpismeniji igrač na terenu. (btw. kako to da navijači u dvorani ne napadoše i ovog preletača <_< )- Kontre i polukontre su većinom kriminalno odigravane. Zakucavanja u sredinu, lopte u noge, zastajkivanja... Butulija je nekad carovao ovim segmentom igre, očekivao sam da njegova ekipa to nešto bolje odrađuje.I jedno pitanje:Ko je trener Partizana? Nisam ga prepoznao (ako je za to uopšte bilo šanse), pa me interesuje biografija i odakle on na tom mestu. Ako neko zna.Edit: našao informacije na Balkan-Handball.com
Vredjali su ga malo kasnije ali nije to dugo trajalo.Derbi vise nego prosecan, gomila gresaka na obe strane, sudjenje, takodje, trapavo..+ su i prepune Sumice.Sto se mladjih igracha tice, niko nije posebno odskocio. Nazalost.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...