Jump to content

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Da prodjemo grupu i plasiramo se od 5.-8. mesta je potpuno ok.1/2 finale je fantastican uspeh. Ima jos do prvenstva. Bice i tu otkaza, povreda...

Link to comment

Daleko je to od realizacije :lol: :

Još da plate obeštećenje Ljubuškom i biću njihova igračica.
Edited by Feindouno
Link to comment

Vladica Stojanović završio karijeruhttp://www.mondo.rs/s176971/Ostali_sportovi/Stojanovic-_Muka_mi_je_od_rukometa_prestajem.htmlOdličan igrač, jako mi se sviđao njegov stil igre. Pokušavam da se setim koje je to prvenstvo bilo kada je odigrao verovatno i najbolje u reprezentaciji, al sam trokirao.Nisam siguran šta mu se sve dešavalo tokom karijere, izostanci iz reprezentacije, povrede... ali čitajući ovu vest mogu samo da klimnem glavom i, ako to išta njemu znači, dam podršku na ovakvoj odluci.

Edited by Svarog
Link to comment
Vladica Stojanović završio karijeruhttp://www.mondo.rs/s176971/Ostali_sportovi/Stojanovic-_Muka_mi_je_od_rukometa_prestajem.htmlOdličan igrač, jako mi se sviđao njegov stil igre. Pokušavam da se setim koje je to prvenstvo bilo kada je odigrao verovatno i najbolje u reprezentaciji, al sam trokirao.Nisam siguran šta mu se sve dešavalo tokom karijere, izostanci iz reprezentacije, povrede... ali čitajući ovu vest mogu samo da klimnem glavom i, ako to išta njemu znači, dam podršku na ovakvoj odluci.
Meni je mnogo krivo sto ga nismo vise gledali u reprezentativnom dresu, pravi rukometni plej, virtuoz sa loptom, znao je da podeli fantasticne asistencije. Bio je u svadji sa Cveletom, a u tom periodu se moze reci da je bio zvezda Bundeslige, igrao je all-star meceve sa najboljim strancima u ligi. Mnogo bolji igrac od npr. Andjelkovica, koji je u to vreme igrao srednjeg beka u reprezentaciji. Onda ga je Hasanefendic pozvao prosle godine za prijateljske protiv Francuske i Madjarske, i tu je fantasticno odigrao, i kada je trebalo da zaigra na EP-u, ponovo se povredio, stara boljka koja ga prati kroz karijeru...
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ceca Kitić u otvorenom glasanju na sajtu IHF (svetska federacija) izabrana za najbolju igračicu svih vremena.I to je ubedljivo (84%) završila ispred Anje Andersen (10%), koju sam ja očekivao da će izglasati. Ipak je ova druga igrala "skorije".Trenutno se može glasati za najboljeg muškog igrača.U ponudi su: Dushebaev, Karabatić, Balić i Deckarm.Nema Isakovića, Vujovića, Peruničića... angry.gif Ja ovu anketu ne priznajem!

Link to comment
Trenutno se može glasati za najboljeg muškog igrača.U ponudi su: Dushebaev, Karabatić, Balić i Deckarm.Nema Isakovića, Vujovića, Peruničića... angry.gif Ja ovu anketu ne priznajem!
Nista Richardson?
Link to comment

Za one koji ne znaju ko je Joachim Deckarm:Imao je prilično kratku karijeru, prekinutu u 25. godini zbog užasne povrede.Sem trofeja u Nemačkoj ima još i Kup Šampiona 73/74, i sa reprezentacijom "samo" titulu prvaka sveta 1978. sa Zapadnom Nemačkom."Samo" i jer u njegovo vreme Evropska prvenstva nisu ni igrana, a na Olimpijadi 1976. su Nemci zauzeli 4. mesto u fenomenalnoj konkurenciji pri čemu su nas pretekli za polufinale na gol razliku.Da li mu je bilo mesto u ovom IHF-ovom na osnovu postignutog? Mislim da ne, ali je jedna verovatno fenomenalna karijera prekinuta na užasan način:

Deckarm's career abruptly ended on March 30, 1979 in a Eurocup match versus the Hungarian squad of Tatabanya. On a fastbreak, Deckarm sprinted towards the goal with the ball in his hands, but miserably clashed with a defending Tatabanya player Lajos Pánovics. The head of the two collided and Deckarm lost his consciousness immediately in the air. His head smashed against the ground (not a modern rebounding surface, but rather concrete covered by an inch of PVC layer), suffered multiple head trauma and lay in a coma for 131 days. When he awoke, he was basically locked into his own body, unable to move a limb. (Though he was not responsible for the accident and suffered less serious injuries, Pánovics decided to finish his career.) Fighting bouts of deep depression, Deckarm eventually fought his way back into life. He remained mentally handicapped, but regained his mobility and is capable of doing short interviews. He currently lives in his native Saarbrücken in a home for handicapped people.
Edited by Svarog
Link to comment
KAKO doznajemo jutros je nakon što mu se stanje zbog bolesti pogoršalo preminuo Velimir Kljaić. Kljaić je dugo bolovao od raka pluća. Rođen rođen je 10. veljače 1946. godine u Šibeniku.
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...