Jump to content

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

http://www.b92.net/sport/rukomet/vesti.php?yyyy=2010&mm=04&dd=20&nav_id=425677
Već sam imao novac na računu, ali posle ovog u ponedeljak sigurno neće da ga dobiju. Ni u petak nisu trenirali, u subotu su odbili da igraju prijateljski meč sa Partizanom, takve stvari ne mogu da se tolerišu. Kod mene ne prolazi samoupravljanje.Igraćemo sa drugim timom. Pobedićemo utakmicu-dve do kraja i opet ćemo da budemo drugi u šampionatu, učestvovaćemo u evropskom kupu. Po završetku sezone kupićemo druge igrače. Ovim činom su pokazali da nemaju poverenje u mene, a onda je najbolje da se rastanemo. Pošto sam ja legalno izabran predsednik, u tom slučaju samo oni mogu da odu iz kluba.Što se mene tiče oni su supendovani. Ovo što su učinili nije pravi način i nije rešenje situacije. Koliko drugi zarađuju, a koliko oni. Sigurno je da nikome ne bismo ostali dužni.
Povodom izjave koja je danas izašla u jednom listu , iz razloga što uvažavam i poštujem taj list, ne navodim njegovo ime, već zloupotrebu pojedinca tj. novinara , koji je iskoristio moju emotivnu reakciju , iz tih razloga želim da se obratim javnosti.Moja reakcija je bila emotivna , znajući koliko energije ulažem da u ovoj teškoj situaciji nabavim sredstva za funkcionisanje Kluba, zajedno sa Upravnim odborom. S druge strane , ali ljudske razumem i igrače našeg Kluba, koji su propustili jedan trening ,tražeći pare koje su zaslužili. Sa sportske strane gledano , moja emotivna reakcija je zloupotrebljena od strane novinara , znajući da nam sada dolaze najvažnije utakmice i znajući da su igrači i sami svesni teške situacije u društvu i uloženih napora da se sredstva obezbede. Ono što je najvažnije želim da obavestim armiju zvezdinih navijača, da je održan sastanak sa igračima, koji nastavljaju normalno da treniraju,uz našu obavezu da u najkraćem roku obezbedimo sredstva.Ništa nije slučajno kada je CRVENA ZVEZDA u pitanju,pa i sada u ovom slučaju – da pred najvažnije okršaje , izađe moja izjava – izvučena iz konteksta , pri tom nespominjući probleme u kojima se nalaze i ostali klubovi. Rukometni klub „CRVENA ZVEZDA“ će i u ovoj situaciji izaći samo jača, gde će i Igrači i Uprava zajedno učiniti sve da energijom , ljubavlju prema crveno-beloj boji i igrom koju pružamo tokom čitave sezone, napravimo podvig i uspemo da pre, sa razlogom favorizovane Kolubare , osvojimo titulu. Gore navedeno , predstavlja samo vetar u leđa svima nama , da samo jači izađemo iz svega ovoga.
:huh: -> :mellow: -> :isuse:edit: Bender knows finesse... Edited by Oxymoron
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ova regionalna liga bi bila odlicna.Realno sa 16-18 klubova, Zagreb bi bio 1. favorit a nasi timovi bi, bar sa ovim budzetima, mogli da gadjaju sredinu tabele.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kakav preokret u drugom poluvremenu :Hail: U jednom momentu je bilo 25:19 za Barsu i jos 2 napada za +7. Na kraju 34:32 za Kiel :Hail:

Edited by Wyatt Earp
Link to comment
  • 3 weeks later...

Al' je rukomet u Srbiji propao, nidje interesa ni komentara... Valjda ce momci napraviti neki jaci rezultat da se javnost malo trgne, nekad je to izgledalo mnogo bolje.

Link to comment

Utakmica je bila odlicna. 1. poluvreme s obzirom na gostujuci teren i vaznost utakmice - za 10. u 2. standardni padovi ali smo se vratili i , prakticno par minuta pre kraja obezbedili prolaz. Poslednji gol smo dobili, tipa u 59:53.Mita sjajan na golu, odlicni Vujin, Sesum, Rnic...Dragicevic surov u odbrani. Imali smo 8 minuta iskljucenja, Cesi 2.Jiha dao 13 golova, nije mogao sam. Ostali, sem golmana Stoka, prosecni.Bez povredjenih Ilica i Stanica, uspeh dobija na tezini. Meraklije dosle u Cesku, navijali 60 minuta popalili i baklje! :D Plasman na SP je lep uspeh.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

obavljen je zreb za SP u Svedskoj 13–30 January, 2011.nalazimo se u grupi C (Malmö/Lund) sa: Croatia, Denmark, Romania, Algeria, Australiaprve tri idu dalje i ukrstaju se sa grupom D (Poland, Sweden, South Korea, Slovakia, Argentina, Chile), a rezultati se prenose.

Link to comment

Grupa A : Bahrein, Egipat, Nemačka, Tunis, Francuska, Španija.Grupa B : Island, Austrija, Mađarska, Brazil, Japan, Norveška.----------Grupa C : Alžir, Australija, Srbija, Rumunija, Hrvatska, Danska.Grupa D : Južna Koreja, Slovačka, Argentina, Čile, Poljska, ŠvedskaProlaze po tri dalje i prenose bodove, iz novoformiranih grupa idu direktno polufinalni mečevi.Rekao bih da smo loše prošli.U drugoj polovini žreba Španija i Nemačka trenutno nisu u naponu snage. Smena generacija, pa čak i manjak vanserijskih igrača.Usudio bih se čak da kažem da će Egipat iz grupe A proći dalje umesto jedne od tih ekipa.Island neugodan, ali je pitanje koliko Stefansson može još da vuče (pretpostavljam da će igrati, ove godine je igrao na Euro gde su bili treći).Neko razumno očekivanje je da će Norveška i Francuska u polufinale. Da smo u toj polovini očekivao bih "sigurno" treće mesto i klanje s Norveškom. U našoj polovini domaćini Švedska, skoro pa domaćini Danci (grupa im je u Malmeu i Lundu, a postoji metro linija od Kopenhagena dotle), Hrvatska, Koreja... Švedjani ponovo imaju odličnu ekipu, koja se uigrala i cenim da neće ispustiti prednost domaćeg terena. Bez obzira na fijasko sa ovogodišnjeg Eura.Korejanci prošle godine vodili protiv domaćina Hrvatske do poslednjeg minuta. Odlična, i i dalje sa atipičnim stilom, ekipa koju bih rado izbegao (možda da Slovaci prodju).Rumuni eliminisali u baražu Ruse. Jesu Rusi 2-3 godine unazad u kanalu, ali i Rumuni su u naletu. Euro 2009. je njihov prvi šampionat (evropsko ili svetsko) u dvehiljidatimima za koje su se kvalifikovali, i gde su u grupi u poslednjem kolu ispustili prolaz. Jure staru slavu i mesto nekadašnje velesile.Poljaci sa fenomenalnom generacijom i bekovskom linijom, plus Wenta na klupi. Četvrti na EC2010, treći na WC2009, drugi na WC2008. Težak protivnik.Pod uslovom da mi odigramo nevrovatno dobro mogli bi da uz Švedjane/Dance prodjemo u polufinale.Ali, realno, ne očekujem to. Bio bih zadovoljan prolazom u grupu i borbom za polufinale, pa da momci sa novim iskustvom i povećanom sigurnošću dočekaju Euro2012 na našem terenu.

Edited by Svarog
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...