Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

šešum i Pešić teško povređeni u tuči08.02.09. 10:20Srpski rukometaši žarko šešum i Ivan Pešić teško su povređeni u tuči koja se noćas dogodila u jednoj diskoteci u Vespremu. Od posledica povreda zadobijenih u tuči preminuo je njihov saigrač, Rumun Marijan Kozma. šešum i Pešić su sa teškim povredama smešteni u bolnicu, na odeljenje intenzivne nege.
:ph34r:
Link to comment

Kada sam jutros procitao, potresao sam se kao da se ovo desilo nekom meni veoma bliskom! Strasno... njih 30 napali Kozmu i zabili mu noz u srce... ja i dalje ne mogu da verujem da sam ovo procitao!!!Zarka sam inace upoznao jos kao klinac... igrali smo mali milion puta i jos tada je bio primer za sve! U isto vreme je igrao za kadete, 2. ekipu i skidao se za 1. tim Sintelona... recima se ne moze opisati koliko je posvecen rukometu i generalno sportskom zivotu... pravi primer za sve!Strasno!!!

Link to comment

ovo je preuzasno...covjek ubijen...Pesic je ostao bez bubrega...a Sesum je izgleda udaren dok je bio nagnut nad Kozmom i davao mu pomoc, nije cak ni kao dio tucnjave nego dok je pomagao ubodenom prijatelju...jebeni uzas :(

Link to comment
Uhapšeni osumnjičeni za napad9. februar 2009. | 00:03 -> 09:26 | Izvor: B92, TanjugBudimpešta -- Austrijska policija uhapsila je dvojicu napadača osumnjičenih za ubistvo rumunskog rukometaša Marijana Kozme i ranjavanje srpskog reprezentativca žarka šešuma.507068302498f64c18e547702003790_extreme.jpgOsumnjičeni za napad na rukometaše (www.rtl.hu)Za trećim napadačem još uvek se traga saopštila je mađarska policija. Napad na igrače mađarskog rukometnog kluba Vesprem dogodio se ispred jednog kafića u istoimenom gradu. Kako prenose mađarski mediji, šandor Rafael i Ivan Stojka osumnjičeni su da su nožem ubili Marijana Kozmu i ranili žarka šešuma i hrvatskog rukometaša Ivana Pešića.Napadači, dvojica Mađara šandor Rafael i Đeze N., za kojim je u međuvremenu izdata poternica, uhapšena su tokom protekle noći u Austriji, u blizini granice sa Mađarskom, izjavila je portparolka lokalne policije Piroška Varadi.Varadi je dodala da policija i dalje traga za treće osumnjičenim Mađarem Ivanom Stojkom.

šef mađarske policije Jožef Bence, učestvujući u televizijskoj emisiji, vešto je izbegao odgovor na najosetljivije pitanje ? da li su počinioci bili Romi. Mađarska javnost je uverena da se radi o bandi Roma koja već mesecima teroriše okolinu Vesprema.Romsko pitanje u Mađarskoj je osetljivo. Jedan policijski kapetan je nedavno smenjen, pa potom vraćen na dužnost, jer je izjavio da su u njegovom okrugu počinioci zločina u poslednje vreme bili isključivo Romi.Na glavnom trgu Vesprema sinoć je održan komemorativni skup na kome je učestvovalo nekoliko stotina ljudi. Čuli su se antiromski povici, a na skupu su se pojavili i članovi ozloglašene i zabranjene Mađarske garde.Inače, kafana i prostor ispred nje, gde se dogodilo ubistvo Marijana Kozme i ranjavanje žarka šešuma i Ivana Pešića, opremljeni su kamerama, pa je zabeležen svaki detalj zločina.U Mađarskoj citiraju rumunske izvore koji beleže izjavu oca pokojnog Marijana Kozme, koji je rekao da nisu ubili njegovog sina, već njega samog.Prvi rezultati istrage pokazuju da je Marijan Kozma, sa svojim saigračima žarkom šešumom i Ivanom Pešićem, proslavljao rođenje deteta prijatelja u jednoj diskoteci u Vespremu.Međutim, rasprava igrača sa gostima kluba pretvorila se u fizički obračun i tada je Kozma zadobio ubode nožem u predelu srca. Uprkos naporima lekara, u bolnici je konstatovana smrt 26-godišnjeg sportiste.Ivan Pešić uboden je u predelu leđa, podvrgnut je operaciji, prilikom koje mu je izvađen povređeni bubreg, dok se operacija žarka šešuma, koji je zadobio frakturu jagodične kosti, očekuje danas ili u utorak.šešum nije udaren nikakvim predmetom, već rukom ili nogom, kada je čučnuo kako bi ukazao pomoć Kozmi, koji je ležao povređen, rekao je predsednik Rukometnog saveza Srbije Velimir Marjanović. On je dodao da je šešumov otac otputovao u Mađarsku.U istragu ubistva rumunskog rukometaša Marijana Kozme uključilo se i rumunsko ministarstvo unutrašnjih poslova, koje sarađuje sa mađarskom policijom.

Link to comment
"Pokradeni smo"Gobac se nije mogao ne osvrnuti i na suđenje."Bilo je sasvim jasno da se Francuzima vraća za krađu u Njemačkoj, a sve se zbivalo samo tri mjeseca uoči izbora u IHF-u. Neki su ljudi vodili predizbornu kampanju. Znali smo da će nas danski suci uništiti i to se dogodilo. HRS je dao izraditi stranu ekspertizu četiri nezavisna suca i prvi rezultati su strašni. Odnos grešaka je 23:2, naravno na štetu Hrvatske."
Link to comment

Fora je sto ja ne mogu da pratim hrvatski sport jer se svaka utakmica kod njih svede na osude toga sta radi sudija. Najjace mi je bilo vristanje "kakav sedmeracccccccccccc gdje je sudija ovdje vidio sedmerac......pauza-gledamo snimak na kom se ocigledno vidi da je hrvatski rukometas u golmanskom prostoru..... pa dobro mozda je bio MALO unutra"I ne samo rukomet vec je ista prica i sa ostalim sportovima.Nasi jesu debili ali se uglavnom retko bave sudjenjem jer su smoreni ionako da unesu bilo kakve emocije u ono sto prenose.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...