Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Nenad Nikolić / Dušan Stojković, ljudi od poverenja

 

320px-Nenad_Nikoli%C4%87_and_Du%C5%A1an_

 

 

 

Mada i Poljaci su se izglupirali, da budemo pošteni, a i Katar je dobar, sve se složilo

Edited by levi
Link to comment

ali svaku su do sada dobijali na ovaj način - protivnik povede zato što je bolji, onda negde uglavnom sredinom prvog poguraju sudije kojim isključenjem i ne dozvole protivniku povratak u meč, uspešno ga svi zajedno kontrolišu do kraja. tako bilo protiv slovenije, belorusije, slično i protiv austrije.

Link to comment

Vaterpolo i rukomet, gdje pravila i priroda sporta dozvoljavaju najveća diskreciona prava sudija su dovela te sportove do negledljivosti i samim tim ih gurnula na marginu interesovanja. Ne bi me čudilo da prvo vaterpolo a potom i rukomet brzo skinu sa programa OI. I ja sve manje živaca imam da gledam ove sportove, jer ne postoje sportovi gdje sudije mogu ovako da ukradu kao u ova dva. Tu možda još mogu da se utrpaju borilački sportovi kad borba ode na poene (čuveni slučaj Roja Džonsa Juniora mi odmah pada na pamet).

Link to comment

pa kad sabereš sva guranja od početka prvenstva - jesu izuzetno pogurani čak i za standarde rukometa. đavola bi stigli do finala bez toga, a sa dosadašnjim suđenjem nisu autsajderi ni u finalu.

 

a što se ove utakmice tiče presekli poljake sa tri isključenja dok su bili u vođstvu i mogli da se odlepe, i na samom kraju svirali sedmerac kod maltene faula u napadu, a i sam sedmerac niđe veze, čisto vraćanje na devet metara.

Link to comment

http://www.thelocal.es/20150116/qatar-handball-team-buys-noisy-spanish-fans
 

About 60 Spaniards have flown to the Gulf state for matches including a tie with Spain where they will be obliged to cheer against their native side, the defending world champions.


:0.6:

 

 

ako probamo da zažmurimo na idiotsku ideju oko menjanja reprezentacije za koju se igra onda cela ova frka oko naturalizacije od strane Katara je meni malo preterana. jer tu nema sem Šarića niti jednog igrača iz "krema" svetskog rukometa. Roine je sledeće najzvučnije ime, kao bivši FRA reprezentativac i jedini osvajač neke medalje (gde je bio epizodista), Borja i Capote solidni klupski igrači, Stojanović bio godinama rezerva Fritzu pa Landinu u Rhein-Neckar Lowen-u... u tako da ne verujem da je iko, uključujući i njih, ovo očekivao. verujem da je bilo žestokog sudijskog navlačenja, ali opet je rezultat šokantan. Valero je odličan trener a svi igrači koji su naturalizovani, sem Šarića, su u katarskoj ligi već neko vreme (ima izjava predsednika njihovog saveza iz sredine 2013. godine kako su završili "selekciju"). tako da bih rekao da je uigranost glavna prednost koju su doneli na ovo prvenstvo, ostali timovi se već standardno skupe jednom godišnje dok su ovi imali ceo tim na okupu duže vreme.

 

edit: ovo sve uz ogradu da Katar još ni jednom nisam odgledao na ovom prvenstvu. prvo sam ih namerno preskakao ne očekujuću išta od njih, a eliminacionom delu nikako da ih pogledam :blush:

Edited by Svarog
Link to comment

Rivera

 

pa nekoliko praznih mesta, pa onda sve ostalo

 

pa to, koliko god "slabija" imena u selekciji sigurno ih je Valero birao s odredjenim stilom igre i taktičkim varijacijama u planu.

posle je leglo uigravanje.

pa sudije.

pa španski navijači :D

Link to comment

Trenirali su zajedno nekoliko meseci i imaju dobrog trenera. I na kladionicama su bili peti favorit pred prvenstvo. Nije to toliko iznenađenje, imali su dozu sreće, jer je Danska odigrala remi sa Argentinom i Nemačkom i završila kao druga u grupi, pa im se otvorio put do finala, pogotovo nakon ispadanja Hrvata. Austrija, Nemačka i Poljska nisu krem klasa rukometa, čak bih rekao da ima bar 6-7 repki boljih po imenima od njih uz dužno poštovanje. Vrlo su nesimpatični jer kupuju igrače, ali to je pitanje za IHF. Ovo je prvi put da je neevropska repka u finalu, do sada je max bio 1/2 Egipta i Tunisa.

Link to comment

Trenirali su zajedno nekoliko meseci i imaju dobrog trenera. I na kladionicama su bili peti favorit pred prvenstvo. Nije to toliko iznenađenje, imali su dozu sreće, jer je Danska odigrala remi sa Argentinom i Nemačkom i završila kao druga u grupi, pa im se otvorio put do finala, pogotovo nakon ispadanja Hrvata. Austrija, Nemačka i Poljska nisu krem klasa rukometa, čak bih rekao da ima bar 6-7 repki boljih po imenima od njih uz dužno poštovanje. Vrlo su nesimpatični jer kupuju igrače, ali to je pitanje za IHF. Ovo je prvi put da je neevropska repka u finalu, do sada je max bio 1/2 Egipta i Tunisa.

 

bemliga... od 13 evropskih ekipa koje su na turniru po meni su od Katara "igrački jače" sve sem Belorusije, BiH i Austrije. dobro, možda i ove raspad Rusije. čak mislim da je i Brazil "jači". kladionica uzima u obzir i ovo drugo što smo spominjali - uigranost, domaći teren, uticaj na organizaciju/+sudije, raspored... kako god, ja sam i dalje šokiran.

Edited by Svarog
Link to comment

Odnosilo se da postoji bar 6-7 jačih repki od Poljaka, Nemaca i Austrijanaca. Nominalno od Katara su jači Poljaci i Nemci, pa možda i Austrijanci, ali ne dovoljno da bi bili apsolutni favoriti i da uz gore pomenute faktore budu egal. Iznenađenje jeste, ali nisam zaprepašten.

Link to comment

Odnosilo se da postoji bar 6-7 jačih repki od Poljaka, Nemaca i Austrijanaca. Nominalno od Katara su jači Poljaci i Nemci, pa možda i Austrijanci, ali ne dovoljno da bi bili apsolutni favoriti i da uz gore pomenute faktore budu egal. Iznenađenje jeste, ali nisam zaprepašten.

 

sori, čitam dijagonalno.

Link to comment

Nenad Nikolić / Dušan Stojković, ljudi od poverenja

 

320px-Nenad_Nikoli%C4%87_and_Du%C5%A1an_

 

 

 

 

 

Neka je otisao covek, nek se obezbedi za ceo zivot sta ima od ovih govana ovde.

 

 

:fantom:

Edited by *edited by mod
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...