Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

Gledao sam i ja tu emisiju malo. Covek je legenda kaze da najvise voli pasulj :D . Voleo sam ga kao igraca iako nam je on licno presudio u polufinalu SP-a u Francuskoj 2001. :( Sto se ovog EVRA tice dobili smo zajebanu grupu do kraja ali su to sve rivali s kojima se moze da igra. Ruse smo dobili oba puta u ovim kvalama, mada ce biti zajebano s njima. Francuzi nisu vise sto su bili morace da naprave smenu generacija a i Poljsku smo nadigrali u prvom poluvremenu proslog SP-a ali zbog budale na klupi smo izgubili dobijen mec. Nasa rukometna rep. je cisti primer sta znaci dobar trener. Nemogu da zamislim na sta bi licila fudbalska repka da nam umesto Mihajlovica na klupi sedi recimo Djukic.

Link to comment

Znao sam da je gotivac, veoma postovan medju rukometnom rajom sirom Evrope, da ima nase poreklo, ali do ove emisije nisam znao da je totalni kralj i da srpski prica gotovo perfektno uz po koji "s' menom" ispad. :D Dobra mu je bila ona da u Savezu nikoga ne poznaje i da je super dok je tako. A verujem da nije ni svestan koliko je u pravu! Ljudi u Savezu rade kako im se cefne i nedodirljivi su. Kapu im skidam za dobijanje organizacija prvenstava u nasoj zemlji, mada mi je i to vise nego sumnjivo, jer su za kratak period dobili nekoliko takmicenja (musko i 2 zenska). No, nemam nikakvih saznanja da bih mogao da uperim prstom na nekoga i optuzim za nesto. Ali mogu za organizaciu lige, prvenstva, formata takmicenja i sve to zajedno je za svaku osudu, jer tu apsolutno niko nije zadovoljan, a nista se ne menja godinama. U okruzenju ima vise liga koje funkcionisu na drugaciji nacin (manje klubova, razigravanje kroz mini ligu i veci broj meceva medju kvalitetnijim protivnicima), ali iz ko zna kojih razloga kod nas niko ni prstom da mrdne.To je jedna strana price, a druga reprezentacija. Krenuli smo dobrim putem pod vodjstvom Jovice Cvetkovica, ali je on odjednom dzukacki najuren. Dolazi se onda do procesa biranja novog selektora. Jos uvek je postojao strucni savet i igrom slucaja sam upoznat sa nekim predlozima koje su postavljali, a koji su se ticali izbora selektora, organizacije rada mladjih selekcija, pa cak i to da prvih godinu dana rade bez ikakve nadoknade i da ako ne bude poboljsanja svi budu najureni... ali ukoliko bude pomaka, da Savez plati ono sto bi i trebalo da plati, te da je selektor u obavezi da u potpunosti pravda svoje poteze savetu, tacnije trazilo se da iznese tacan plan i program rada i da isti prezentuje pred savetom. Vukovic, koji je bio kandidat Saveza je bio u fazonu da je to gubljenje vremena i da se nista ne postize time (zabole ga da se ikome pravda ako ga vec predsednik licno postavlja na selektorsko mesto). Ljuba Obradovic je bio kandidat saveta i bio je spreman da se ukljuci u kompletnu pricu, jer rukomet u Srbiji nije samo seniorski tim. Savez je onda preko noci bacio kompletan rad u vodu i samovoljno izabrao Vukovica, te su se ostali raspustili.Vukovic je kasnije napravio uspeh vredan postovanja, ali mi realno niti smo imali kvaliteta za medalju, niti smo malo osavremenili igru. Imali smo neverovatnog i nerealno ludog Stanica na golu, te freneticno navijanje i dobili dodatnih 20,30% kvaliteta koji je bio dovoljan za medalju (Danci podizali formu i nakon grupe izdominirali, Francuzi zimovali, Hrvati naleteli na dobar dan naseg rukometa i eto nama medalje). Sledeca 2 takmicenja su pokazala gde nam je mesto, jer bez onakvog momenta domacinstva i jos par faktora, mi nismo imali snage, a ni znanja za vise od 40 minuta utakmice, koja se btw igra 60.Sa Ljubom smo dobili mnogo za ova 2 meca, pisao sam vec zasto to mislim. Takodje, da ponovim, spreman sam da verujem da pod njegovim vidjstvom mozemo da napravimo i rezultat vredan paznje u januaru i dodjemo do npr. najbolje 4 ekipe. Sitnice ce odlucivati, a verujem da je on taj koji ce ih koristiti. Medjutim, korenito se moraju menjati mnoge stvari, pravimo greske u "koracima", nasi najbolji igraci nisu u stanju da odigraju dobru odbranu (to se vuce iz juniorskih dana), oni koji igraju nisu svetski krem odbrambenih igraca (nemamo specijalistu u odbrani), menjamo pola postave kada krecemo u napad, u takvoj postavci kontre nema... a savremeni rukomet iziskuje pakleno brzu igru. U pravu si kada kazes da dobar trener znaci mnogo, a ne znam da li si zapazio Ljubine reci u emisiji: "Dzaba ti dobar, pa i najbolji trener, ako igraci ne prihvate ono sto se od njih trazi i na cemu se radi... srecom, ispostovali su ono sto sam zeleo da promenim kod njih u ove 2 utakmice i hvala im na tome". U tome je stos, jedni druge moraju naciniti boljim.Raspisao sam se, jer ima mnogo toga da se kaze, mnogo problema, Savez radi samovoljno, deca ne napreduju u Srbiji, vec preko, nasi najbolji igraci u velikim klubovima igraju samo u napadu, oni koji su osvajali medalje u juniorskim kategorijama ne dominiraju u seniorskim itd, itd. I pored svega toga, verujem u bolje sutra i gajim velike nade da ce Ljuba ostati na celu A tima, jer je u nasem slucaju tacno da smo cist primer sta znaci dobar trener koji kockice moze i zna posloziti kako treba.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Inace, ovo je bila i poslednja takmicarska utakmica u karijeri Nenada Maksica. Dugo je vec vukao povredu ramena, koje je opet popustilo na ovom mecu. Mala uteha mu je da je prilikom tog poslednjeg suta u karijeri postigao gol.Sjajan igrac, sjajna karijera! :Hail:

Link to comment

Vojvodina posle najave istupanja iz SEHA lige ipak ostala u istoj.Sto se tice domace lige, Metaloplastika se opasno pojacala povratnicima - Rajkovic, Dragicevic i Dragas ponovo u plavo - belom dresu. Rekao bih da su sada uz Vosu najozbiljniji kandidati u borbi za titulu.A kada vec pominjem povratnike, u Zvezdu se vratio Rastko Stojkovic! :Hail:

Link to comment
Sto se tice domace lige, Metaloplastika se opasno pojacala povratnicima - Rajkovic, Dragicevic i Dragas ponovo u plavo - belom dresu. Rekao bih da su sada uz Vosu najozbiljniji kandidati u borbi za titulu.
Otkud ti to za Rajkovica i Dragicevica? Inace, MP je dovela Zikicu Milosavljevica
Link to comment
Otkud ti to za Rajkovica i Dragicevica? Inace, MP je dovela Zikicu Milosavljevica
http://www.balkan-ha...ratili-u-sabac/Ako nisi do sada pratio sajt, a interesuje te rukomet, po meni boljeg nema na nasim prostorima. Utefterisi ga obavezno! ;)Malo pre na SOS vestima videh i za Zikicu. Ne znam u kakvom je on stanju trenutno, imao je, cini mi se, nekih problema sa povredama proteklih godinu, dve. Mislio sam da ce zavrsiti karijeru u Dinamu. Edited by Segundo
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Na moju veliku zalost, Ljuba Vranjes nece predvoditi nacionalnu selekciju i u buducnosti. Nekoliko dana se pregovaralo u Nemackoj sa predstavnicima Flensburga, Vranjes je imao neke svoje uslove i zahteve (pretpostavljam da je finansijski deo tu bio manje bitan), medjutim Uprava Flensburga je odlucila da im je ova sezona, koju i nisu bas najbolje zapoceli, mozda i najbitnija u novijoj istoriji i nije zelela da trenera "deli" sa nasim nacionalnim timom. Licno, veoma mi je zao, jer mislim da je Ljuba covek prepun znanja, iskustva, ali pre svega energije i sjajnih ljudskih osobina. Neka mu je srecno u daljem radu u Flensburgu, a nas moze zaduziti i time sto u perspektivi od Radivojevica i Nenadica moze napraviti vrhunske rukometase.Ipak, dobra stvar je ta da se nije oklevalo i cekalo, vec ce na mesto selektora najverovatnije odmah biti postavljen Vladan Matic, cija trenerska karijera za sada ima odlican razvoj, a njemu uz rame bice i Dejan Peric.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...