Jump to content
IGNORED

Rukomet


Leonidas

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ako ikoga interesuje, u Kölnu se igra Final 4 ovogodišnje LŠ. U prvom meču Barca dobila poljski Kielce sa 28:23, a trenutno se igra drugi 1/2 finalni meč između Kiela i Hamburga. Nakon prvog dela Hamburg vodi 19:16, Duvnjak 6 golova, sa druge strane igraju Ilić i Vujin.Послато са GT-I9105P користећи Тапаток 2

Edited by Segundo
Link to comment

Hamburg je paklena ekipa! Mislim, daleko od toga da nije i Kiel, ali skoro 40 golova u polufinalu dovoljno govori o kakvom timu je rec, nije se znalo odakle vreba veca opasnost. Duvnjak razvalio sa 90 % uspesnosti suta! Iako su ga delimicno zatvorili u odnosu na prvo poluvreme, odlicno su ga zamenili... pa skoro svi. :-) Taman pomislim da nemaju resenja za odbranu Kiela, lopta kruzi, napad samo sto nije pasivan, oni iskopaju Vorija na crti. Zaista za uzivanje. Sa druge strane Kiel, takodje masa paklenih igraca, Vujin na visokom nivou, ali u vise navrata su me podsetili na nas drzavni tim, dosta siluju. Ok, jasno je i da im se zurilo kako bi stigli zaoszatak, ali nekoliko puta su sutirali iz totalno neizgradjenih akcija i bukvalno posle 10 sekindi napada. Naklon za Narcisa, covek je Bog rukometa iako na zalasku katijere. Ilic gotovo neprimetan.Послато са GT-I9105P користећи Тапаток 2

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kako su izdivljali ovi islandjani zadnja 2 minuta, iskljucenje za iskljucenjem, faul u napadu se ne svira umesto toga sedmerac i 2 minuta, Momiru u sledecem napadu se svira neposjeci faul u napadu, oduzima nam se lopta na 5 sekundi do kraja posle navodnih koraka, velika pobeda posle standarno uzasnog poluvremena koje nam se ponavlja iz meca u mec

Link to comment

ćuti, dobro je. (lenji) rusi (samo) na kraju stisnuli ali im ni poklonjena lopta Ilića na +2 i minut do kraja nisu pomogli. Momir je dr. Jackyl & mr. Hyde

Link to comment

CG pobedila Nemacku i plasiral se na EP :thumbsup: A, Nemci su vrlo blizu da se ne plasiraju na EP. Sto ce biti prilicni sok kada se zna koliko Nemci ulazu u rukomet. Trebaju Cesi da izgube od CG, koja se vec plasirala, kod kuce da bi Nemci prosli. Rusi su isto u losoj poziciji ali oni ce u direktnom duelu sa Austrijom da odluce. Iako su jaci po imenima igraju lose u poslednje vreme. Jedva pobedili BiH kod kuce, danas izgubili. Tako da Austrija moze da ih dobije kuci. Moglo bi EP da prodje bez dve "velike" reprezentacije.

Edited by Zaz_pi
Link to comment
  • 2 weeks later...

Na EP 2014 smo u grupi sa Poljacima, Francuzima i Rusima. Ovako na prvi pogled izgleda strasno teska grupa.

Edited by Tinman
Link to comment

Izuzetno teska. Uzdam se u borbu za drugo mesto u grupi sa Poljacima. Francuzi bi po rezultatima i konstantnosti u poslednjih 15 godina vec morali biti upisani kao prvi, dok bi Ruse, ako gledamo rezultate u kvalifikacijama, trebalo dobiti.U Poljskoj je rukomet u strasnom naletu, imali su Kielce na final fouru, dosli u situaciju da se sa Kielom utrkuju u kupovini Duvnjaka, nacionalni tim jak sa dosta imena u klubovima evropskog vrha.Nadam se da Ljuba tu moze imati izuzetnu ulogu, kako u pripremi igraca pred prvenstvo, tako i u psiholoskoj pripremi pred svaki pojedinacni mec. Nije on dzaba na klupi Flensburga, a ovo sto pominjem u vezi sa svakim pojedinacnin mecom proizilazi iz njegove pripreme ove 2 utakmice na kojima nas je predvodio - na pitanje zasto nije zvao Djordjica odgovorio je da ga ima u planu za buducnost, ali da njegov stil igre ne odgovara protivniku koji sledi i da je bolje sacuvati ga za akcije u kojima ce moci da dodje do izrazaja. Licno sam odusevljen ovakvom izjavom, jer pokazuje studioznu pripremu za svakog protivnika. Mislim da sa njim mozemo mnogo dobiti na tom polju.Edit: slovaПослато са GT-I9105P користећи Тапаталк 4 Бета

Edited by Segundo
Link to comment

Da dopunim post od juce - nocas naletim na emisiju "TV lica - kao sav normalan svet" gde je gost bio upravo Ljuba Vranjes. Do sada nisam znao mnogo toga o njemu, ali on je covek jednostavno car. Neverovatno pozitivna, ambiciozna i srdacna osoba. Veci deo emisije je bio posvecen nekim zivotnim temama, ali se i iz toga moglo zakljuciti kakav je na sportskom planu.Ono sto sam napisao u prethodnom postu sada jos cvrsce zastupam, jer je u jednom delu govorio upravo o toj psiholoskoj pripremi i pomenuo jedan od faktora koji mu pomaze u Flensburgu, a koji je voleo i kao igrac - obavezni su razgovori sa sportskim psihologom! :Hail: Vise puta sam vec pisao na slicnu temu (pre svega na temi fudbala) i isticao znacaj postojanja sportskog psihologa u savremenom i vrhunskom sportu i veoma mi je drago da nasi igraci imaju sansu da uce od nekoga ko je ceo zivot proveo u radu sa najboljima, te i on od sebe i svojih igraca trazi maksimalnu posvecenost.Mnogo vremena posvecuje sitnicama, detaljima, radi na sebi i svom timu, ali i do detalja vodi racuna o protivniku.Iako nas tim i generalno rukomet u Srbji ima dosta mana (pre svega sistem rada sa mladjima i kasniji nedostatak osnovnih tehnickih elemenata, pre svega u igri u odbrani), ako Ljuba bude predvodio tim na EP, bicu hrabar da prognoziram dobar i u ovom trenutku mozda iznenadjujuci rezultat! :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...