Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

1. nadji bakija da ti dostavi bocu2. pitaj ga da ti donese i crevo, atestirano, sa ventilom, il do merkura, tamo ih imas, 700 dingera3. ako os, nek ti montira dasa koji donosi, svakako je za dz, a dasa je sigurno zgodan4. zovi ove sa garancije, reci da tesko palis veliku ringlu, pa ce doci da prekontrolisu kako sve sljaka. i taj je svakako zgodansvakako je bzvz ideja da rabis sporet a da ga neko ne prekontrolise. kad dodjes do zakljucka da je ispravan, onda milina, svako menjanje boce ces moci sama da odradis, osim ako je baki pod 3 zgodan

Link to comment

Koji vas djavo tera da kupujete plinske ploce ako nemate plin doveden do objekta.I creva, i boce imaju rok trajanja. Ma i pancirna creva nisu bas sigurna.Mala privreda, nacin skladistenja, transporta...bljakKad vec imate obezbedite se detektorom. Gas je eksplozivan u nekoj sugavoj koncetraciji oko 20%.I moj problemcic. Nema zivinih toplomera. Nigde ne mogu da ih nadjem. Kazu da se vise ne proizvode, i da se prodaju samo zalihe. A ovi digitalni su shit.Pa ako neko slucajno zna da negde ima bg, ns, okolina?

Link to comment

Treba mi torba za lapić. Šta/koju preporučujete? Dolaze u obzir dve varijante: za ruku/na rame ili kao ruksak. Bitna mi je samo stvar da u tu torbu, pored makine, mogu da stanu i neke knjige, novine i još neke dždiža-bidže, a da torba ne izgleda nabudženo. So, da ne bude samo za laptop nego malko robusnija. Ako takvog štogod imade, deder, pišite.

Link to comment
Koji vas djavo tera da kupujete plinske ploce ako nemate plin doveden do objekta.I creva, i boce imaju rok trajanja. Ma i pancirna creva nisu bas sigurna.Mala privreda, nacin skladistenja, transporta...bljakKad vec imate obezbedite se detektorom. Gas je eksplozivan u nekoj sugavoj koncetraciji oko 20%.I moj problemcic. Nema zivinih toplomera. Nigde ne mogu da ih nadjem. Kazu da se vise ne proizvode, i da se prodaju samo zalihe. A ovi digitalni su shit.Pa ako neko slucajno zna da negde ima bg, ns, okolina?
nonsens, po cemu je plin od boce do ploce, znaci nekih metar sproveden, manje siguran od kompletne instalacije?boce su atestirane, imaju sigurnosne ventile. nema tu sta da bude opasno, ako se pregleda.
Link to comment
nonsens, po cemu je plin od boce do ploce, znaci nekih metar sproveden, manje siguran od kompletne instalacije?boce su atestirane, imaju sigurnosne ventile. nema tu sta da bude opasno, ako se pregleda.
Kad imas uveden plin, instalacija je celicna i imas samo crevo do uredjaja. Slabe tacke su merni sat koji se nalazi vani i ne moze da napravi opasnu situaciju i veza izmedju unutrasnje instalacije i uredjaja. Celicne instalacije mogu da stradaju od recimo zemljotresa ili ako kola udare u kucu :).Kod boce imas vezu i bocu. Boca je bombonica. I naravno niko ne dira bocu osim strucnog lica zato sto svi znaju sta ce da urade kad zapekne ventil ili prosvira :) .Iskreno ne volim ni jedno ni drugo.Mozemo se razmimoilazimo u misljenjima, iz najbolje namere predlazem detektor.
Link to comment
Kad imas uveden plin, instalacija je celicna i imas samo crevo do uredjaja. Slabe tacke su merni sat koji se nalazi vani i ne moze da napravi opasnu situaciju i veza izmedju unutrasnje instalacije i uredjaja. Celicne instalacije mogu da stradaju od recimo zemljotresa ili ako kola udare u kucu :).Kod boce imas vezu i bocu. Boca je bombonica. I naravno niko ne dira bocu osim strucnog lica zato sto svi znaju sta ce da urade kad zapekne ventil ili prosvira :) .Iskreno ne volim ni jedno ni drugo.Mozemo se razmimoilazimo u misljenjima, iz najbolje namere predlazem detektor.
svaki put kad uzimas bocu, uzimas novu koja je proverena, i kraj price.imas jednu vezu izmedju boce i creva. jedino moze da se desi da je crevo porozno, ili da u samom sporetu nesto ne valja. a to je isto slucaj i sa sprovedenim gasom.
Link to comment
ne'am pojma, već 30 godina plinska boca se koristi bez problema
+1Ja mislio da nas fragand loži.Plin je keva.Kakav crni detektor, dovoljno je to što je inače bezmirisni plin usmrđen mertakaptanom, to žestoko smrdi i ako curi sasvim malo.Razumem ako se neko plaši, ako je tako onda ništa. Neko se plaši plina, neko struje, neko lifta. Čuo sam da neki u strahu od struje isključuju bojler kad se kupaju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...