Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

kad i gde sam taj detalj propustio?

kad telefonira, ben izgleda kao neko ko je prosao zaista gadno iskustvo, pa rekoh, tako je ubistvo. peni mu je na zubu jos otkako je vidmor ubio aleks, a i sam vidmor, kada je upozoravao dezmonda da nastave da se kriju, sigurno misli na krvnu osvetu.opet, po benu, koji retko gubi kontrolu, a dok telefonira, izgleda i rastrojeno i prica isto tako, rekla bih da je to to.

a to za prsten sto kaze morgana, ja se sve nesto lozim da je u pitanju opet darma tj,

da je to mozda bio prsten benrijeve eni, ili nesto tako, da ce ga dezmond koristiti u nekoj patkometriji sa njim.

Link to comment

nego, je l ben ubio samo peni, ili je sjebao i dezmonda? mislim da ipak njega nije, i da ce dez doleteti kao dark knight na ostrvo.super mi je i raspored za povratak: lok/bentam je dzekov cale, e sad, da li je ben aron ili je lok, buduci vodja pokreta otpora u darmi, ce da vidimo. najvise me zanima kako je i ko je ubedio hurlija da krene. kejt je sakrila arona negde, mozda bas kod klerine keve, said, jebemliga, uhapsen je ko zna zbog cega, ali hurli...

na ajira letu... kejt je kler, said je kejt, ben pokusava da bude lok... bilo bi lepo da je hurlija ubedio npr. carli. tko je dodjavola ovaj arapin!? sojer?

odlicna epizoda. sezona ide sjajno... ali, ben koji cita dzojsa ^_^

Link to comment
definitivno najbolja epizoda. jedva cekam sledecu, da vidim zasto su im promenili mesta.a apsolutni hajlajtwho cares?
meni je hajlajt - how can you read?- my mother taught me.Sledeca epizoda bi zaista trebala biti jako dobra. Kao sto sam pisao ranije, produzena je par minuta i ima jaku special guest stars listu u koju spadaju

Vidmor, Abadon, Kristijan Separd, Voooooooolt... Kad sam video Bena krvavog u marini, i ja sam prvo pomislio na Peni. Nadam se da joj nije naudio, i da ga je Dezmond dobro izmlatio.

Edited by mr@ki
Link to comment

Serija se opasno zahuktava, i postaje sve bolja ( na ovom forumu to može slobodno da se napiše, na onom drugom <_< bi me već ispljuvali).Mislim da je dovoljno prošlo za spoiler tagove, pa idemo ovako.Harlija je pozvao Čarli, da mu donese gitaru.Ben je sigurno ubio Peni, ne vidim ni jedan razlog da se to ne desi, i mnogi drugi likovi su ubijeni, što bi ona bila bolja od ostalih.Said,to je već misterija, zašto ga isporučuju na Guam?Nekako mi se čini da će Saidova policajka, biti novi lik na Ostrvu, a verovatno i onaj drugi putnik.I najave za sledeće epizode su baš obećavajuće. Pročitala sam sve moguće spojlere za nekoliko sledećih epizoda(meni ne smeta), biće pravi Lost. ;)

Link to comment

guam je americka vojna baza, mozda saida hapse zbog nepocinstava iz proslog zivotameni je posljednja epizoda malo traljava, a to bih rekla i za prethodne, zbog prevelike kolicine nebitnih za iznijeti i put za ejvonli detalja. ali, rekla bih da je sad ocigledno da postoji plan kako ce se lost zavrsiti, uprkos zlim jezicima koji tvrde da scenaristi improvizuju pa dje god stignu, tamo su i posli :Dmoguce je da je, osim ovog sa nasim ljudima, na ostrvu bilo jos par ciklusa ispravljanja kursa dogadjaja.

Link to comment
meni je posljednja epizoda malo traljava, a to bih rekla i za prethodne, zbog prevelike kolicine nebitnih za iznijeti i put za ejvonli detalja. ali, rekla bih da je sad ocigledno da postoji plan kako ce se lost zavrsiti, uprkos zlim jezicima koji tvrde da scenaristi improvizuju pa dje god stignu, tamo su i posli :D
ako mislis na trenutak strasti izmedju dzeka i kejt, meni deluje da je to kejt smislila namerno, a dzek se kao i svaki muskarac nije bunio ^_^ savrsen sapunica-momenat bi bio da je ostala u drugom stanju, i tako ispunila nekakav karma-zadatak (pre odlaska na ostrvo, ponavlja ulogu kler sa originalnog leta itd.) inace mi je dzek mnogo simpaticniji ovako neodlucan i zbunjen, svi ga vozaju maksimalno, ben, kejt ... lokova poruka je vrhunska, funkcionise na vise nivoa.i jeste bezveze da u prethodnoj epizodi gledamo loka kako okrece tocak i odlazi, a u ovoj njega u kovcegu... da bi u sledecoj videli njegovu akciju van ostrva. :unsure: a da, hurlijev strip sa aerodroma -_- 021909_hugo_on_lost.jpg
Link to comment

shta znam, meni je ova epizoda najlosija u ovoj sezoni. cijela pricha oko povratka mi je nekako mrshava. toliko vremena su potrosili u 'we have to go back', na kraju sve sto je trebalo je da ubodu avion koji ce preletiti ostrvo? ok, znam, u nekoj od sledecih ce vjerovatno to malo vishe u detalje objasniti, ali ochekivao sam nesto malo uzbudljivije.

Link to comment

I niko da pomene Smookia koji se vratio u velikom stilu u predprosloj epizodi, ako se ne varam. jedini autenticni "stanovnik" ostrva, a vi ni Hvala da kazete scenaristima sto su ga vratili. Pih i vi ste mi neki fanovi :)Sad ce da se igraju vremenske masine, menjanja istorije i buducnosti, a Ostrvo to, naravno, ne dozvoljava. Da ne znam da ima jos 2 sezone do kraja, pomislio bih da se blizi kraj...

Link to comment

Kada se na početku prve epizode pete sezone Daniel Faraday, u tunelu ispod Orhideje, sudario sa Dr. Marvin Candle-om (tj. Pierre Chang-om), setio sam se videa sa Comic Con-a koji je kružio internet-om tokom leta 2008.U videu Candle/Chang objašnjava da je poruka od pre 30 godina, da će svi izginuti i da se DHARMA Initiative mora ponovo obnoviti i nastaviti sa istraživanjem.A onda se setim videa sa Comic Con-a 2007, famoznim zecom br. 15 (nije onaj kojim je Ben zeznuo Sawyer-a u trećoj sezoni, taj je imao broj 8) i pominjanja Casimir efekta, a to me podsetilo i na Valenzetti jednačinu.Čini mi se da ništa od ovog (još) nije stiglo do emitovanih epizoda, ali imam neodoljiv utisak da će događaji iz oba videa igrati važnu ulogu u nekoj budućoj epizodi, jer mi se čini da su se Oceanic 6 (+/- još nekolicine njih) vratili na ostrvo u vreme '70-tih kada je DHARMA, navodno, bila na vrhuncu svojih istraživanja.živi bili pa vidjeli (rekoše zagrebaćki slijepci)...P.S.: Da li je nekome onaj kamerman iz S05E01, što je snimao Candle/Chang-a, ličio na Sawyera?P.P.S.: Nanotehnologija + Casimir efekt = Smokey(?)

Link to comment

Sigurno je samo da serija ide mnooogo brze od svih ocekivanja. Ja sam mislio da ce kraj ove sezone biti ono sto smo gledali u prethodnoj epizodi, povratak O6 na ostrvo. A sezona nije ni na polovini :blink:

Link to comment

Sad mi nešto dogega u pamet.Simbol Dharma Initiative.lost-new-dharma2.jpgNe mogu da se otmem utisku da sam negde video ove po 3 crtice oko centra, u uvek različitoj kombinaciji.Možda neki strip iz detinjstva (Marti Misterija)?Možda "cele" i "prepolovljene" crtice treba da predstave neke binarne brojeve?

Link to comment
300px-Flag_of_Korea_1882.svg.pngzastava Koreje iz 1882?tachnije:300px-Trigrams.jpg
The Ba gua (Chinese: 八卦; pinyin: bā gu?; Wade-Giles: pa kua; literally "eight symbols") are eight diagrams used in Taoist cosmology to represent a range of interrelated concepts. Each consists of three lines, each either "broken" or "unbroken," representing a yin line or a yang line, respectively. Due to their tripartite structure, they are often referred to as "trigrams" in English.The eight trigrams are: Qian 天, "Heaven;" Xun 風, "Wind;" Kan 水, "Water;" Gen 山, "Mountain;" Kun 地, "Earth," Zhen 雷 "Thunder," Li火, "Fire;" and Dui 泽, "Lake."
200px-Pakua_with_name.svg.pnghttp://en.wikipedia.org/wiki/Trigrams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...