Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Kakva drastična razlika između ovog i onog podforuma "Lost"...Ovde je sve opušteno i pozitivno, a tamo je trend "opljuj ga što jače, veći si baja".Definitivno je ovde prijatnije!Glad to be here...

Link to comment

Odlicna epizoda!Mada meni su sve odlicne :)I kako smo samo 29 epizoda i godinu i nesto do kraja, stvari postaju sve zanimljivije - ujedinili se aca_coa i Almin Car!

Link to comment

Ubrzali su ga opasno, epizode se prosto gutaju. Kakvim sve ovo tempom ide, pomalo mi je i nejasno kako nameravaju da popune još više od sezone i po, osim ako ga u međuvremenu nešto dodatno ne zakomplikuju. Meni je u celoj seriji najintriginatnija priča o Džejkobu i baš me zanima, kako će se to pitanje razrešiti i objasniti. Trenutno je ubedljivo najiritantniji lik u seriji Faradej sa svojim patetisanjem i preglumljavanjem.

Link to comment
Odlicna epizoda, drago mi je da nisu razvodnili pricu kao kod Prison break. Samo jos da ne smandrljaju kraj, kakav god bio. Bice ovde jos zezanja, kao u onom vicu " ja sam svoj sopstveni deda" :)
da je luba pravi mushkarac rutinski bi te banovala zbog toga sto ti je ovo otprilike 15. uzastopni post na ovom svetom topicu u kojem pominjesh prison break. odlicna epizoda, vrlo vjerovatno najbolja u ovoj sezoni. slazem se sa ivom za faragaya, koliko mi je bio simpatichan u prosloj, toliko smara u ovoj sezoni. mozda ako ga sawyer josh koji put oshamari...sad nesto mislim da je ona beba dr changa iz prve epizode - charlotte. pricha korejski, a chang i zena mu su azijati, moguce porijeklom korejanci. mozda i ne...i dalje mi je jackov tata sumnjiv. mislim, on nije djejkob, otkud znamo da dzejkob stvarno zeli da locke pomjeri ostrvo - mozda ga je christian dr shepherd zatvorio u neki ormar u onoj kolibi i sad izigrava vrhovnog vodju ostrva. uostalom, dzejkob je onomad rekao 'help me', kad su ga locke i ben posjetili.sledeca epizoda se zove valjda 316 - moguce da je to broj leta koji ce se sada srusiti na ostrvo, ili kojim ce jack i drugari jednostavno doletiti (juliet jednom reche da su othersi gradili nekakav prilaz, sta li vec, na onom manjem ostrvu gdje su jack, sawyer i kate bili zatvoreni - mozda su gradili avionsku pistu)
Link to comment

Taj deo sa Džejkobom i Kristijanom šepardom stvarno može da se tumači i razreši na x načina. Možda je Džejkob=Kristijan. Na osnovu poslednje epizode i Kristijanovog odgovora na Lokov vapaj da mu pomogne da se dotetura do točka, ja mogu da zaključim da Kristijan nije stvaran lik, već samo jedna vrsta Lokove vizije, tj. proviđenja. Nešto kao dobri duh zaštitnik ostrva. Sad, u čije ime on nastupa i ko je u stvari Džejkob - možemo samo da teoretišemo.

Link to comment
ja mogu da zaključim da Kristijan nije stvaran lik, već samo jedna vrsta Lokove vizije, tj. proviđenja.
ali sto onda idu do detalja da mu on kaze 'pozdravi mog sina' - ako je u pitanju samo neka "vizija" ?
Link to comment
ali sto onda idu do detalja da mu on kaze 'pozdravi mog sina' - ako je u pitanju samo neka "vizija" ?
Taj detalj i mene buni, ali mi je onako izričit odgovor Loku bio vrlo simptomatičan, a uostalom, sa njim još niko nije imao fizički kontakt, zar ne? Ceo taj deo plota oko Kristijana šeparda, njegovog života, smrti (ili "smrti") i veze sa ostrvom je misterija. I, konsekventno tome, da li je i u kakvoj vezi Džek sa ostrvom (pre pada aviona)?
a sarlotini simptomi podsjecaju na one koje ima londonska gospodja koju je faradej napustio, jel da?
Aha, mada je londonska gospođa dosta dugo u takvom stanju, dok je to kod šarlot dosta brzo išlo.
Link to comment
Aha, mada je londonska gospođa dosta dugo u takvom stanju, dok je to kod Šarlot dosta brzo išlo.
i sad, mozemo da nagadjamo jel izludjela ili, kao eloiz, putuje kroz vrijeme u umu (osim sto sa ostalima putuje fizicki)?a faradej, jel je se sjeca makar malo? nadam se da ne, gusi i bez eternal sunshine romantike.edit: ako je lok vratio tocak na mjesto, u kom vremenu su zaglavljeni ostrvljani? Edited by morgana
Link to comment
edit: ako je lok vratio tocak na mjesto, u kom vremenu su zaglavljeni ostrvljani?
da li ga je vratio na mesto, ili je inicirao jos jedno putovanje van ostrva kao Ben?
Link to comment

ma da, otputovao je, nego je vratio tocak na osovinu pa vrijeme vise nece skakati ko pokvarena ploca.edit: a ona zenska sto je faradej zajebao, ona se kao povremeno budi i prica sa ocem koji je umro prije 3 godine (tj mozda poginuo u avionskoj nesreci)?

Edited by morgana
Link to comment
sledeca epizoda se zove valjda 316 - moguce da je to broj leta koji ce se sada srusiti na ostrvo, ili kojim ce jack i drugari jednostavno doletiti (juliet jednom reche da su othersi gradili nekakav prilaz, sta li vec, na onom manjem ostrvu gdje su jack, sawyer i kate bili zatvoreni - mozda su gradili avionsku pistu)
Ajira 316? ako se dobro secam, u jednoj od predhodnih epizoda, nasli su Ajira flasu na plazi, znaci li to da su tad skoknuli u buducnost? Edited by mr@ki
Link to comment
da je luba pravi mushkarac rutinski bi te banovala zbog toga sto ti je ovo otprilike 15. uzastopni post na ovom svetom topicu u kojem pominjesh prison break.
Ukupno 3 puta, ali ko broji i to 2 puta pre nego sto je pocela sezona, cisto kao poredjenje 2 odlicne serije, jedna upropascena, druga, na srecu, za sad ide u dobrom pravcu. Samo se nadam da nece u jednom trenutku grupa otici sa ostrva, a deo otici u "realnost" pa opet vracanje, jer je cilj ocigledno da svi budu na jednom mestu, da bi eksperiment mogao da funkcionise. Kakav god da je eksperiment! Time bi samo razvodnili pricu, izgleda da je scenario za ovu sezonu pisan pre strajka :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...