Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

- nemoguće je da jedina posledica pomeranja ostrva budu vremenski skokovi novopridošlih ostrvljana, jer se postavlja pitanje kako će to tačno da onemogući Čarlsa Vidmora da pronađe ostrvo? što znači da se ostrvo sigurno i prostorno pomerilo, ali mi još nismo videli nikakav nagoveštaj o tome u ove dve epizode. što opet postavlja pitanje - kakve to veze ima sa celom ovom pričom o time travelu?
Da, imali smo na početku 5x01. Juliet i James posmatraju brod kako se dimi nakon eksplozije. A kasnije, posle pomeranja, broda i dima nema i James to primećuje, Juliet ga ubeđuje da je potonuo...to bi trebao da bude dovoljan dokaz da su se pomerili i u prostoru.
Link to comment
Da, imali smo na početku 5x01. Juliet i James posmatraju brod kako se dimi nakon eksplozije. A kasnije, posle pomeranja, broda i dima nema i James to primećuje, Juliet ga ubeđuje da je potonuo...to bi trebao da bude dovoljan dokaz da su se pomerili i u prostoru.
Zapravo i nije dokaz. Oni su se vratili u prošlost, kad tog broda na horizontu nije bilo.Dokaz da se ostrvo prostorno pomerilo je to što je ono nestalo pred očima 6orke u helikopteru, ali i činjenica da je pronaći ostrvo ponovo priličan problem, što definitivno ne bi bio slučaj da je ostrvo ostalo tamo gde je i bilo, jel? Meni je samo nejasno u kakvoj je korelaciji prostorno pomeranje ostrva sa putovanjem kroz vreme. Meni kao laiku se čini - nikakvoj, pa taj deo čudesnih moći ostrva ostaje da se rastumači. Eventualno...
dzulijet pogadja pomeranje, jer je dovedena kasnije. nije sa ostrva.
A gde su onda oni nesrećnici koje su othersi oteli nakon pada aviona? Prva mi na pamet pada ona stjuardesa - to bi onda značilo da i ona i društvo putuju kroz vreme negde na ostrvu, a mi o tome ne znamo ništa...pitanje je retoričko, naravno :D
Link to comment

hm, meni je zanimljivo da su O6 naletili na dezmondovu zensku gotovo neposredno po pomjeranju ostrva - mora da mu radijus kretanja i nije narocito velik.

Edited by morgana
Link to comment

Pa šestorku to pomeranje nije ni tangiralo, a žemska je tražila o-vo tamo gde je prethodno bilo, pa je i logično da su se tu negde našli. A ostrvo je možda pomereno na drugi kraj sveta.

Link to comment

pa ne bih rekla da je pen bila blizu ostva i slucajno nije uspjela da ga nadje - mislim da joj je falila vremenska koordinata. ako sasvim slucajno nije dosla do ostrva a bila je u konvencionalnom smislu blizu njega, seriji skidam jednu zvjezdicu.i ova gospodja sa klatnom vjerovatno zna nesto o polozaju ostrva, sumnjam da ce ga traziti i u pacifiku i u jadranu.

Meni je samo nejasno u kakvoj je korelaciji prostorno pomeranje ostrva sa putovanjem kroz vreme. Meni kao laiku se čini - nikakvoj, pa taj deo čudesnih moći ostrva ostaje da se rastumači
mislim da nisi u pravu Edited by morgana
Link to comment

Na šta konkretno misliš - da je prostorno pomeranje povezano sa vremenskim? Pa vrlo je očigledno da jeste, ali je to prostorno pomeranje potpuna misterija, tj. objašnjenje tog fenomena još uvek nije dotaknuto u seriji.

pa ne bih rekla da je pen bila blizu ostva i slucajno nije uspjela da ga nadje - mislim da joj je falila vremenska koordinata. ako sasvim slucajno nije dosla do ostrva a bila je u konvencionalnom smislu blizu njega, seriji skidam jednu zvjezdicu.i ova gospodja sa klatnom vjerovatno zna nesto o polozaju ostrva, sumnjam da ce ga traziti i u pacifiku i u jadranu.
Naravno da g-đa sa klatnom zna gde da traži ostrvo, tj otkrila ga je (kako reče Benu), ja sam samo rekao da bi to ostrvo moglo biti pomereno bilo gde, a ne isključivo u nekom relativno malom radijusu u odnosu na prethodnu lokaciju, kako si ti navela.A za Pem - stvarno ne znam šta da mislim. Koliko znamo ona je saznala za elektromagnetnu anomaliju prouzrokovanu eksplozijom/implozijom hatcha i na osnovu toga je mogla da odredi približne koordinate ostrva, ali stoji da ga verovatno nikad ne bi pronašla zbog onog vremenskog paradoksa, o čemu opet možemo samo da nagađamo.
Link to comment

ajd, to za radijus kretanja je trebalo da bude ironicna opaska jer sam u kretanju podrazumijevala i vrijeme. sasvim nepotrebno sam bila nejasna, izvinjavam se.hocu da kazem da se ostrvo pomijerajuci se kroz svoje vrijeme, koje nije ista, uslovno receno, dimenzija kao vrijeme putnika iz aviona i ostalih ne-othersa, kao ni spoljnog svijeta, za spoljnog (naševremenskog) posmatraca pomijera i kroz prostor. cini mi se da je to pomijeranje linearno, za razliku od dezmondovog vremenskog kretanja koje mi djeluje kao skakanje iz jedne licne istorije, tj dogadjajnog toka, u drugi. ne znam da li cu omasiti sa pojmom multiverzuma tu.nisam dovoljno mastovita (a ni slika mi nije dovoljno jasna) da objasnim kako je avion sa drogom zavrsio na ostrvu, ali recimo da se kombinacija vremenske i (stabilne) prostorne koordinate ostrva poklopila sa koordinatama aviona u jednom momentu. meni je interesantna faradejeva opaska o preskakanju vremena - kako bi se to moglo objasniti?

Link to comment
pa ne bih rekla da je pen bila blizu ostva i slucajno nije uspjela da ga nadje - mislim da joj je falila vremenska koordinata. ako sasvim slucajno nije dosla do ostrva a bila je u konvencionalnom smislu blizu njega, seriji skidam jednu zvjezdicu.
zar nije ostrvo bilo nevidljivo iz spoljnog sveta, zasticeno elektromagnetizmom?tako je i Vidmorova ekipa trazila, ali gledano spolja tamo je bio okean i nista vise...
Link to comment

morgana - ok, sada smo se (makar delimično) razumeli.Ipak, meni se čini da tim "mirnodopskim" prostornim (linearnim) i svojevremenskim kretanjima, kako si ih ti objasnila (a sa tim se objašnjenjem moj društvenjački mozak nekako uspeo izboriti), ne može objasniti ovaj prostorni leap koji se pojavio sa Benovim pomeranjem onog kormila, a koje se manifestovalo potpunim nestajanjem ostrva iz vidokruga prisutnih. U tom kontekstu, (do koga je došlo u uslovim ekstremne "ratne" situacije) očigledno je da je prestalo linearno kretanje ostrva i da je ono skočilo u neki drugi prostor ili neku drugu tačku. Taj deo će biti zanimljiv za objasniti, ako nekog logičnog objašnjenja uopšte bude.

Link to comment

ma ja mislim da se, ako uopste jeste tacno da ostrvo ima sopstveno vrijeme, to ne kosi sa nestajanjem iz vidokruga posmatraca iz spoljasnjeg svijetai ja sam drustvenjak, ih

Link to comment

naslucujete li pattern po kom odredjene osobe putuju/ne putuju kroz vreme?ako je ricard vremenski konstantan, sto smo mogli da pomislimo, zasto je rekao da se nece secati loka pri sledecem susretu?

Link to comment
naslucujete li pattern po kom odredjene osobe putuju/ne putuju kroz vreme?ako je ricard vremenski konstantan, sto smo mogli da pomislimo, zasto je rekao da se nece secati loka pri sledecem susretu?
I kako ga se nece sjecati, kada ga je pratio cijeli zivot, tj. obilazio ga je dok je bio klinac?
Link to comment
I kako ga se nece sjecati, kada ga je pratio cijeli zivot, tj. obilazio ga je dok je bio klinac?
Možda će da se tutnu skroz u prošlost još i pre nego što se Lok rodio odnosno kada ga još nije upoznao?
Link to comment

... ne zaboravite da je Faradej pomenuo da je osim u proslost, ostrvo mozda "pomereno" i u buducnost. :huh: A i princip da je nemoguce promeniti dogadjaje tj. da ono sto se dogodilo mora da se dogodi, bez obzira na nove informacije dobijene kroz prostor-vreme, ima smisla... ali cemu onda toliko setanje?!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...