Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Hvala svima za objasnjenje Benrija. Ja sam vec zaboravio kako smo ga zvali dok je bio niko i nista i trunuo u Saidovom zatvoru :)

mnogo je to fino za benrija, da se izvinjava loku sto mu je smestio.ipak on nikada nije mislio da je lok the chosen one, vec se povinovao dzejkobu. tj njegovom misljenju. na kraju, lok je navukao sojera da ubije njegovog oca, on ga je samo doneo.
Nekada je on bio chosen one, verujem da je od trenutka kad je dobio rak shvatio da to vise nije i da palica mora da se prpusti nekom novom. Lok je ocigledno resenje, a sve ostalo pripisujem tome da je njemu tesko da se odvoji od svog statusa (sindrom srpskog politicara i fotelje). Inace, on je jedini lik koji u svakom trenutku ima rezervni plan i sigurno da nista sto se desi za njega nije iznenadjenje.
bila sam ubedjena da je finale trece sezone neprejebivo, ali ovo je bolje i zaokruzenije, prvenstveno dramaturski. ideja da se uzme okvir od pre godinu dana i od njega krene je maestralna.
Izuzetno finale. Sad je jasno da je cela prosla sezona bila uvod u ovu, kao uostalom svaka za sledecu. Mislim da nikad nisam video seriju koja je toliko isplanirana, mada neki kukaju zbog epizoda koje ocigledno sluze popunjavanju prostora, sve ukupno je savrsena prica.
opet detalji, posekotina na benrijevoj ruci, ona ista ko kad se probudi u pustinji. tako je i polarni meda stigao u pustinju, zar ne?fora sa tockom, kjut omaz konanu, pritom, odlicna fora kako pokazuje idilicnost dharminih eksperimenata razjebavanjem one komore.i da li je tocak ispod blek roka?(cija bese ona teorija, dal denikenova ili nekog takvog, o tome da je atlantida propala na drugu stranu zemlje, pa tako nastale, valjda, inke? zaboravih, mislim to me ionako najmanje lozi, ali mozda je blek rok taj "tunel")
Omaz Konanu si genijalno primetila. Izgleda da je ta rupa ostala i u buducnosti, pa medvedi krenuli da naseljavaju pustinju (ako uzmemo u obzir da proslost / buducnost ne vazi linearno). Ovo bi mozda podrazumeva jos jedan prolaz do hladnijih krajeva (kroz koji su medvedi dosli na ostrvo), ako ih darma nije dovela za eksperimente (sto je verovatnije i zbog kaveza, ali bi ono bilo kulije) :)I zar Deniken nije tvrdio da s to sve napravili vanzemaljci? Nisam toliko pomno pratio... :)
zbog kazimirovog efekta, samo me zanima da li ce faradej na camcu biti preseljen zajedno sa ostrvom, ako jeste, imace idealan plejgraund za svoje eksperimente. sarlota je ?, ne verujem u tezu da je ona benrijeva eni, ali je simptomaticno ono kad kaze i'm still searching for the place were i was born, ili tako nekako.
Kad je ostrvo nestalo, iz helikoptera se video ogroman komad mora, iz cega mozda mozemo pretpostaviti da je i camac bio sa ostrvom. Inace bi ga valjda videli tu negde. A opet, mozda i ne bi. Jer ako se brod skoro vidi sa samog ostrva, onda je besmisleno da se ne vidi kad se malo izdignes helikopterom. To ce po mom misljenju da se pripise "magicnosti" ostrva, ali meni deluje nategnuto. U svakom slucaju, scenaristi ne mogu jednostavno da ignorisu postojanje ljudi na camcu, a ako su hteli da ih ubiju, valjda bi ih doveli na brod, pa ih ubili ocigledno. Zbog svega toga sam ubedjen da su oni na ostrvu, jer da su ostali na otvorenom, vec bi se negde pojavili.
i super mi je sto je cgi tako siromasan, kao uostalom i sve sto je supernatural ili ppp-ovski, kao da se pravi jasna vizuelna razlika izmedju realnog i onog drugog. isto vazi i za muziku, ovaj ludak ubacuje one bramsovske taktove kad god je nesto "drugacije".
Efekti su mi zasmetali samo kad Said viri iz helikoptera. Toliko je jadno da podseca na stare filmove kad se ljudi voze kolima, a slike pozadine se krecu po zadnjem staklu. Ostatak je taman kako treba.
sojerov skok iz helikoptera i prethodno saputanje kejt (pazite na decu:P) pravo ozivljavanje rosmekdonaldsovskih/elrojevskih antiheroja, da pozajmim formulaciju, najsebicniji lik u klimaksu izvrsi najnesebicnije delo.
Odlicna fora sa iskupljenjem sebicnih i jaka poenta sa cinjenicom da su ljudi u osnovi onakvi kako deluju u zajebanim situacijama. Ostatak vremena je samo show i glumljenje zajebanosti.
pitam se da li se kejt izvinjava aronu sto ce ga vratiti na ostrvo ili sto nece. mada, vise mi vuce na ovo prvo. i bice zanimljivo kako ce je dzek ubediti, to me najvise lozi. (a pojavljivanje seperda seniora, kler, pa cak mozda i carlija je totalno kingovska fora, poput brata u it-u)
Kejt ne samo sto ne zeli da vrati Arona, ona ne zeli ni da ide. Mislim da ce pola sezone otici na ubedjuvanje Katice "da tako mora" i da ce ona jedva popustiti. Cini mi se da se izvinjava bas zato sto zna da bi mozda trebalo da se vrati s njim na ostrvo, ali to ne zeli.
neki moji sagledaoci vec opsesiviraju da ni djin ni majkl nisu poginuli, da je pomeranje ostrva nesto ucinilo i sa zrtvama eksplozije, ali to bi mi bilo malo bzvz.
Nema sanse za Jina i Micka, oni vec nisu bili na ostrvu kad su zaginuli. Ubedjen sam da je s njima zavrseno.
narocito zbog sun. ne mislim da je ona dobrica, jasno je da dzeku nije oprostila "otvaranje ociju". e sad, da li je priblizavanje vidmoru fora da bi ga navukla na otkrivanje lokacije (mada, nekako mi logicno da ben ima semu za vracanje, ili bar moze da je sazna, posto ne moze da se vraca) posto hoce da se vrati i vidi sta je sa djinom. ili se povezuje sa vidmorom da bi se osvetila benu sto je ubio kimija (mozemo da pretpostavimo da je lok posetio i nju kad je vec obilazio sve prezivele).
Sun nije dobrica, moze ona biti itekakva kucka kad hoce, sto smo videli kad je jebala mater caletu. Samo sto ja mislim da je njen cilj da unisti Vidmora koga krivi za smrt muza. Vidmor ce pre nagrabusiti od Sun, nego od ikoga drugog. Sun je obrnuta od Sojera, kad je sve OK, onda je najfinija zenica na svetu, ali kad treba, pretvara se u cudoviste. Tako bar meni deluje.
apsolutni hajlajt je dzeremi bentam. pocev od linka sa lokom i milom (pravim), preko legendarne price o tome kako je odredio da ga cuvaju posle smrti (te se otvara jos jedna linija, da lok u kovcegu nije lok), do panoptikona. sto je verovatno i ono sto je nalozilo dzej dzej abramsa na celu pricu o lostu.
Mrtvi Lok je samo koska za fanove da glodju u pauzi. Bukvalno svako objasnjenje je moguce. To treba ostaviti za neka vremena kad bude vise informacija.I jos jednom dva palca uvis za celu sezonu, a posebno za finale.
Link to comment

super analiza, lubo :)sto se tice sun: ocigledno je kivna na dzeka, a s obzirom da je ben, ubivsi kimija, isprovocirao smrt svih na kahuni - nije nelogicno da imamo novu liniju konfrontacije u sezoni 5medjutim, ako pretpostavimo da je moguca izmjena dogadjaja pocevsi od neke tacke u proslosti, i ako se 06 + lok vrate na ostrvo, dzin ce mozda, u novoj istoriji, biti ziv i nepoginuti na brodu - ako i sun racuna sa tim, eto razloga da odustane od sukoba sa dzekom i benomevo zanimljivog linka, Physicist: Einstein Would Approve of Moving the Island on Lost :http://www.popularmechanics.com/science/re...9.html?series=6edit: e, da. mozda je lok, kao tata separd, u kovcegu (tj mrtav, sta god to znacilo na ostrvskom) da bi natjerao ekipu da doleti na ostrvo

Edited by morgana
Link to comment
Nekada je on bio chosen one, verujem da je od trenutka kad je dobio rak shvatio da to vise nije i da palica mora da se prpusti nekom novom. Lok je ocigledno resenje, a sve ostalo pripisujem tome da je njemu tesko da se odvoji od svog statusa (sindrom srpskog politicara i fotelje). Inace, on je jedini lik koji u svakom trenutku ima rezervni plan i sigurno da nista sto se desi za njega nije iznenadjenje.
sem onoga kada je kimi ubio aleks.sto je, verovatno, jedini put da smo videli benrijevu "ljudsku" reakciju. dobro, i onda kad je spremao veceru za dzulijet wubtt5.gifzato i ne verujem da se pomirio sa lokom kao neom.
Izuzetno finale. Sad je jasno da je cela prosla sezona bila uvod u ovu, kao uostalom svaka za sledecu. Mislim da nikad nisam video seriju koja je toliko isplanirana, mada neki kukaju zbog epizoda koje ocigledno sluze popunjavanju prostora, sve ukupno je savrsena prica.
da. mark millar je na svom pocivsem forumu umirivao ove bundzije tezom da lost treba posmatrati iz perspektive starinskih stripova: postoji okosnica price, a u sezonama (trejdovima) je razradjujemo. pored bezbroj stvari zbog kojih mislim da je lost top hajlajt tv proizvodnje, to je - tok price - verovatno na prvom mestu. svaki detalj, svaki zaplet, svaki lik u nekom trenutku dolazi na svoje, spaja se ili razjasnjava. naravno, uz sve, sklona sam da kazem, revolucionarne nacine tretiranja same price.
U svakom slucaju, scenaristi ne mogu jednostavno da ignorisu postojanje ljudi na camcu, a ako su hteli da ih ubiju, valjda bi ih doveli na brod, pa ih ubili ocigledno.
nece ignorisati, sigurno, ne samo zato sto su picajzle i ocd-jevci, vec, bar mislim, zato sto im je faradej potreban kao neko ko ce provaljivati ostrvo. insajder, moglo bi se reci :-p
Nema sanse za Jina i Micka, oni vec nisu bili na ostrvu kad su zaginuli. Ubedjen sam da je s njima zavrseno.Sun nije dobrica, moze ona biti itekakva kucka kad hoce, sto smo videli kad je jebala mater caletu. Samo sto ja mislim da je njen cilj da unisti Vidmora koga krivi za smrt muza. Vidmor ce pre nagrabusiti od Sun, nego od ikoga drugog. Sun je obrnuta od Sojera, kad je sve OK, onda je najfinija zenica na svetu, ali kad treba, pretvara se u cudoviste. Tako bar meni deluje.
sto se tice sun: ocigledno je kivna na dzeka, a s obzirom da je ben, ubivsi kimija, isprovocirao smrt svih na kahuni - nije nelogicno da imamo novu liniju konfrontacije u sezoni 5medjutim, ako predpostavimo da je moguca izmjena dogadjaja pocevsi od neke tacke u proslosti, i ako se 06 + lok vrate na ostrvo, dzin ce mozda, u novoj istoriji, biti ziv i nepoginuti na brodu - ako i sun racuna sa tim, eto razloga da odustane od sukoba sa dzekom i benom
heh, oboje ste romanticni u dusi :-)bice zanimljivo. posle dzulijet, sun mi je najzanimljiviji (zenski) karakter. bas zato sto je sa njom sve moguce i nije predvidiva kao kejt, ne mogu da pretpostavim na koju ce stranu krenuti.
Mrtvi Lok je samo koska za fanove da glodju u pauzi. Bukvalno svako objasnjenje je moguce. To treba ostaviti za neka vremena kad bude vise informacija.
lokove metamorfoze do sada otvaraju mogucnost za svako objasnjenje. ako malo bolje razmislim, lok je jedini lik koji je stalno dobijao drugu sansu. tako da...
evo zanimljivog linka, Physicist: Einstein Would Approve of Moving the Island on Lost :http://www.popularmechanics.com/science/re...9.html?series=6
ovo je super. i daje nadu da ce faradej wubtt5.gifimati znacajnu ulogu u buducnosti.hvala za pohvalu :)
Link to comment
sem onoga kada je kimi ubio aleks.
Da, prevideh to. Mada mu je i reakcija trajala minut, kao pravi psihopata se iskulirao i krenuo da vidi sta dalje... Nego, jel se i vama ucinilo da je on klao onog vojnika veoma namerno. Cini mi se da tu nije bilo nikakvog "padanja u vatru" kako je pokusao ubediti Locka. Tacno je zeleo da ga rokne ne bi li smanjio broj svedoka koji odlaze sa ostrva. Dzeka je odradio pricom, a ovi mu se nisu uklapali u jednacinu, pa ih je pobio. I tu vidimo da on uopste nije covek u uzem smislu reci.
Link to comment

manje svjedoka zvuci ok. ni kimi nije trepnuo kad je omar poginuo. doduse, kimi je robot.nego, kakva paralela:post-31-1212343275.jpgkvantna fizika bas zamagjuje man of science, man of faith granicukako tumacite putovanje faradejevog misa?

Edited by morgana
Link to comment
edit: e, da. mozda je lok, kao tata separd, u kovcegu (tj mrtav, sta god to znacilo na ostrvskom) da bi natjerao ekipu da doleti na ostrvo
moguce. lok, po svim lostovskim pravilima, pripada toj ekipi, tzv dzejkobovim vojnicima.
Da, prevideh to. Mada mu je i reakcija trajala minut, kao pravi psihopata se iskulirao i krenuo da vidi sta dalje... Nego, jel se i vama ucinilo da je on klao onog vojnika veoma namerno. Cini mi se da tu nije bilo nikakvog "padanja u vatru" kako je pokusao ubediti Locka. Tacno je zeleo da ga rokne ne bi li smanjio broj svedoka koji odlaze sa ostrva. Dzeka je odradio pricom, a ovi mu se nisu uklapali u jednacinu, pa ih je pobio. I tu vidimo da on uopste nije covek u uzem smislu reci.
i nije covek, on je cale toma jorka :-Pi fenomenalni evil genius.klao je kimija i ne samo da bi smanjio broj svedoka koji odlaze, nego i da bar malo osteti vidmora. a verovatno i da jos vise izmrcvari loka.sad mi pade na pamet. prosto ne mogu da verujem da su tako malo iskoristili abaddona. zelim da mislim da je to zbog njegovih obaveza u the wire, i da ce se vratiti u punom sjaju u petoj sezoni. moramo da saznamo koje su njegove zadnje namere.
Link to comment

Interasnto je to da Ben ne moze da se vrati na ostrvo.Da li je to u bukvalnom smislu nemoguce (ostrvo mu nece dozvoliti) ili sam samo ja tako razumeo?Zasto je njemu toliko bitno ostrvo, cak iako se nikad vise ne moze vratiti?Da li je toliko nesebican i samo ga zeli spasiti od Vidmora bez obzira na cenu, ili ima jos neke interese?Bilo kako bilo, nezamislivo mi je da cemo ga od sad gledati samo u stvarnom svetu...Sto se ostrva tice, neko kaze pomeranje na random lokaciju, da li je random lokacija, mi ustvari ne znamo nista o tome? Sta ako ga pomere u neki drugi klimatski pojas, npr u ledeni okean?Mislim da Faradej po svakoj logici mora biti ziv. Nemoguce da ga vise necemo videti a prica je tek zapoceta.Uostalom da je mrtav, bilo bi to malo dramaticnije uradjeno. I sami autori rekose da cemo zbog strajka na njihove price cekati do sledece sezone.S sruge strane, Jin bi po svakoj logici trebao biti mrtav. Ne znam zasto ali mislim da je nekako preziveo.Realno gledajuci, Sun nema nekog razloga za ljutnju na Dzeka, da su se vratili svi bi izginuli.Ono sto sam ja jos ocekivao od finala je malo vise o Jacobu i Kler. Mogli su da otkriju sta se s njom desilo, ali ocigledno prave glavnu misteriju od toga.Ne znam da li sam vec rekao, ali glumica nije u standardnoj postavi za sledecu sezonu, gledacemo je tek u zadnjoj, tj. sestoj.O Lolovoj smrti ne znam sta da mislim, premalo informacija za sad.Verujem da povratak na ostrvo znaci neku vrstu resurectiona, ne bi ga tek tako vracali...Po nekim najavama, sledeca sezona bi trebala poceti u sadasnjem vremenu, i na ostrvu i van njega. Tako bi se napokon izjednacilo vreme, a sta se u medjuvremenu desavalo sa onima koji su ostali saznacemo kroz flesbekove.

Edited by mr@ki
Link to comment

faradej je nagrabusio bez dezmonda, tj konstantevidjecemo sta ce biti s tima da ce prezivjeti - sigurno hoce, jer ko bi nam inace otkrio prirodu ostrva?slazem se da sun nema racionalnog razloga da se ljuti na dzeka, ali, treba imati u vidu da dzek kaze da je ona ljuta na njegaja volim lost kao majka sina debila, nije mi vazno da ispadne super u svakom detalju. ali, surfujuci, naisla sam na podatak da pojedini fizicari kazu da su scenaristi dobro odradili svoj posao i da fizicki fenomeni u vezi sa ostrvom, makar i jesu granicnonaucni, nisu samo holivudski mambo-dzambo. izmedju ostalog, takva misljenja se mogu naci na sajtu koji sam linkovala par postova iznad

Edited by morgana
Link to comment

Spektakl :Hail: Kraj prve sezone (pojavljivanje otvora) i trece (otisli sa ostrva a sjebani) su bili efektni najvise u toj jednoj cinjenici, kraj druge je bio u velikoj najavi Othersa...a kraj ove je kombinacija, Lok u kovcegu van ostrva i najava Benove misije. U petoj cemo ocigledno kao glavne gledati Loka i Ricarda sa ekipom, O6 u procesu povratka na ostrvo... i Bena, naravno. Sesta sezona, opet veselo na ostrvu* ^_^ * - mada kako kaze Lok, to nije ostrvo nego mesto gde se desavaju cuda -_- U ovoj su taman dovoljno razresili neka od pitanja, kako su O6 otisli, zasto lazu, ko su veliki igraci oko ostrva (za sada), ubacili Faradeja sa naukom... ali smo videli i ostvo kako nestaje i pomera se (gde ili jos bolje kada!?)mega plus - raspadnuti Dzek slusa Pixies "Gouge Away" mega minus - bas me nervira kad se (kao oko camaca za spasavanje) vrte neki od prezivelih a da nisu do sada ni pomenuti barem na kratko, prikazani likovi angry.gif LOST jeste najbolja serija na TV-u, ikada!

Link to comment

mozda se ostrvo prosetalo do olupine aviona :D ben kaze da je vidmor promijenio pravila. kakva pravila? sumnjam da je u pitanju dzentlmenski sporazum, bice da je nesto natprirodno. npr, postoji jedan jedini ostvariv poredak dogadjaja, ben i vidmor znaju za njega, otuda, npr, znaju da ce majkl do nekog momenta biti ziv. so einsteinian, barem po mom domacickom poznavanju sf-a. mozda je vidmor pomjerio ostrvo a ben to shvatio iz cinjenice da je kimi ubio aleks, sto u poznatoj istoriji nije bio slucaj (tj nije trebalo da se dogodi)?

Link to comment

Vas više interesuju pojedinci.Ja jedva čekam nešto više o Dharma-i (Koja me, imače, gad god čujem ili pročitam, asocira na Umbrella corporation, a ni logo im nije bez sličnosti):Zašto se Dharma nije vratila na ostrvo (posle trovanja gasom zaposlenih, od strane Benrija i Alperta)?Da li su ga starosedeoci već jedanput vremenski pomerili (za, jel' beše, 11 minuta?) ili je to njegova prirodna karakteristika..?Nije mi onda jasno kako (i zašto) je bačen onaj kargo s hranom (i potrefio ostrvo!), kad je Harli sve pouništavao?Možda je sve što se dešava na ostrvu jedan veliki Dharmin eksperiment.

Link to comment

Ne znam zašto ste svi tako ubeđeni da je Sun kivna baš na Džeka, valjda zato što je tako pisalo u onim spoilerima...Kaže ocu da je on "jedan od dva krivca" za Đinovu smrt, meni je mnogo logičnije da je drugi Vidmor (poslao brod pun eksploziva plus ludaka sa okidačem) neko Džek (sprečio ih da se spuste i svi zajedno eksplodiraju). Na stranu to što Đin 99% nije mrtav...

Link to comment
moracu malo da se podsetim filozofije, ali bentamova ideja panoptikona, prvo kao zatvora, a onda kao simbola drustva "obtaining power of mind over mind", kao suprotnost prirodnom pravu kao osnovi svega, verovatno je kljucna postavka dharmine ideje sa ostrvom.zvuci dovoljno levicarski da privuce summer of love ekipicu koja ce sluziti kao radna snaga dharmi.
Ne znam, ja sam razumeo da je poenta sa panoptikonom to da je u pitanju zatvor u kome zatvorenici ciklično nadgledaju jedni druge, odnosno ilustracija ideje po kojoj je svaka kontrola u suštini arbitrarna, a ne nametnuta od nekog apsolutnog autoriteta (koji i ne postoji).Mogla bi to da bude paralela sa ostrvom, ali samo u slučaju da Džejkob jeste neki konglomerat blaženopočivših ostrvljana, i da su njegova pravila po kojima ostrvo funkcioniše u stvari manje-više proizvoljna... Ipak, rasplet serije bi morao da bude malo više strukturiran od toga.
Link to comment
Ne znam, ja sam razumeo da je poenta sa panoptikonom to da je u pitanju zatvor u kome zatvorenici ciklično nadgledaju jedni druge, odnosno ilustracija ideje po kojoj je svaka kontrola u suštini arbitrarna, a ne nametnuta od nekog apsolutnog autoriteta (koji i ne postoji).Mogla bi to da bude paralela sa ostrvom, ali samo u slučaju da Džejkob jeste neki konglomerat blaženopočivših ostrvljana, i da su njegova pravila po kojima ostrvo funkcioniše u stvari manje-više proizvoljna... Ipak, rasplet serije bi morao da bude malo više strukturiran od toga.
nijednom do sada iz imena lika nismo uspjeli da saznamo do kraja prirodu ostrva. s druge strane, nijedno ime nije bas bilo ni misleading, naprotiv (ako izuzmemo cinjenicu da su fanovi pripisivali znacenje kojecemu). meni je zanimljiva organizacija zivota na ostrvu i njene promjene kroz vrijeme, ocigledno prelomljene i na karakteru sojera - od vulgarnog do finijeg liberalizma. bentam je na tom tragu. evolucija drustva u malom. lok je, kao lider, mozda spreman da usvoji bentamovo nacelo korisnosti. i ovo je super:
Bentham was an outspoken critic of the violence which arose after a group called "The Jacobins" seized power in a coup after the fall of the French monarchy -- on September 21, 1792.
Ne znam zašto ste svi tako ubeđeni da je Sun kivna baš na Džeka, valjda zato što je tako pisalo u onim spoilerima...
ne, nego zato sto je on rekao 'sun je kivna na mene'inace, ne mislim da je on druga osoba koja je, kako je sun rekla ocu, kriva za dzinovu smrt
Možda je sve što se dešava na ostrvu jedan veliki Dharmin eksperiment.
za ovu teoriju su, mislim, fanovi pitali producente i dobili odgovor da nisu na dobrom tragu . sad, koliko je vjerovati producentima...
Vas više interesuju pojedinci.
kako se serija komentarise iz epizode u epizodu, pojedinci su pokupili vise paznje. mene nejvise zanima ostrvo, npr, premda se tu vec naslucuje rjesenje i malo mi je krivo sto je ono, kako se cini, cesto u sf-u, nadala sam se necem originalnijem - s druge strane, da je drugacije bilo bi fantastika a ne naucna fantastika Edited by morgana
Link to comment

Samo da primetim da je ovo bio ipak zbrzan kraj, u odnosu na prvobitno planiran broj epizoda. Pa su kraci price sa Abadonom ili sa Carlijem pomereni za kasnije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...