Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

meni je skroz super epizoda. nije zajebana kao proshlogodishnje finale, ali svejedno.

sta ce biti sa faragayom? jel se on izgubio na putu izmedzu ostrva i broda, ili je pomjeren zajedno sa ostrvom?i charlotte je rodjena na ostrvu?!i nece valjda sad dezmonad da se jednostavno povuche na selo i zivi jednostavan zhivot sa peni? bash bi bilo glupo da on asd nestane iz serijei zasto locke pogibe i kako se nashao van ostrva? mozda je i on kao i ben morao da otputuje kroz vrijeme, a ostrvo ima novog lidera.

a jack koji slusha gouge away - super. josh bolje nego iron and wine u zadnoj epizodi house-a

Link to comment
како шта?

ако је он НЕО зашто је умрео?

On je Neo koliko sam i ja Fernando Torres.

Benri ga zavitlava, koristi, i ultimately žrtvuje. Kao što je Jacob iskoristio Bena i prognao ga sa ostrva, tako je možda posle i Loka. Benovo izvinjenje Loku ("sorry I made your life so miserable") se možda ne odnosi na prošlost, nego na budućnost za koju Ben zna da će biti crna. Možda se upravo zato elegantno uklonio sa Ostrva, a kad je Lok došao da traži pomoć, povratak Dr. J.-a i ostalih, ne bi me čudilo da ga je upravo Ben ubio da bi on sam mogao da se vrati kao vođa.

Link to comment

Jebeno luda serija i jebeno luda epizoda...Ali zato Dez i Penelope :Hail: ne znam zasto ali mi je on najsimpaticniji lik u serijiSledeca sezona je iduce god?

Link to comment
ne bi me čudilo da ga je upravo Ben ubio da bi on sam mogao da se vrati kao vođa.
Ne verujem, Ben je prihvatio to da je Lok poseban, zato ga i zeli vratiti na ostrvo.Pre ce biti da je Vidmor odgovoran za to, ili Dharma.Da, sledeca sezona pocinje zadnje nedelje januara, ili pocetkom februara...Mnogo toga bi trebalo da se vrti oko Dharme.Za vreme finala su forsirali reklamu Octagon Global Recruitinga. Edited by mr@ki
Link to comment
...

Benri ga zavitlava, koristi, i ultimately žrtvuje.(1) Kao što je Jacob iskoristio Bena i prognao ga sa ostrva, tako je možda posle i Loka. Benovo izvinjenje Loku ("sorry I made your life so miserable") se možda ne odnosi na prošlost, nego na budućnost za koju Ben zna da će biti crna.(2) Možda se upravo zato elegantno uklonio sa Ostrva, a kad je Lok došao da traži pomoć, povratak Dr. J.-a i ostalih, ne bi me čudilo da ga je upravo Ben ubio da bi on sam mogao da se vrati kao vođa.

1. Ovo je najlogičnija mogućnost.2.JBG, sad će da ispadne da Benri zna budućnost.Ne verujem u to.

jel sun sada dobar ili los momak :Dmisterija.

I dalje je good guy, ali verovatno hoće da iskoristi g.Widmorea da pronađe nestalo ostrvo

P.S. Nadam se da je ovo bilo sve što smo videli od Michaela.

Link to comment

I dalje je good guy, ali verovatno hoće da iskoristi g.Widmorea da pronađe nestalo ostrvo

P.S. Nadam se da je ovo bilo sve što smo videli od Michaela.

i ja tako mislim. ben ne moze da se vrati na ostrvo, sam je to rekao, a vidmor je jedini koji raspolaze informacijama o lokaciji i prirodi ostrva.

sarlot ce imati interesantnu pricu naredne sezone (ili sezona)

Link to comment

Samo da pitam, jel ima neki razlog zasto zovete coveka BenRi, kad mu se svi obracaju sa Ben. Neka interna sala koju sam propustio, ili je nekad bilo nesto sto ukazuje da se on zaista tako zove?Sori na neupucenosti.

Link to comment
Samo da pitam, jel ima neki razlog zasto zovete coveka BenRi, kad mu se svi obracaju sa Ben. Neka interna sala koju sam propustio, ili je nekad bilo nesto sto ukazuje da se on zaista tako zove?Sori na neupucenosti.
Kad se prvi put pojavio, rekao je da se zove Henri.. to je trajalo nekoliko epizoda, koliko se ja secam. Dakle: Ben + Henri = Benri. ;)
Link to comment

Upravo tako. Jedno vreme je common parlance bilo "Not-Henry", dok se znalo da nije Henri a nije se znalo da jeste Ben. A benri, inače, na japanskom znači "korisno, zgodno, prigodno". FWIW.@ion - Ne mislim da je 便利 vidovit, samo da ima ideju šta će sve krenuti naopako posle pomeranja ostrva. Svestan je da Loku nimalo neće biti lako da ga odmeni u tim novonastalim okolnostima, pa mu se unapred izvinjava što se tako funjarski izvlači i ostavlja njega da se pati.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
@ion - Ne mislim da je 便利 vidovit, samo da ima ideju šta će sve krenuti naopako posle pomeranja ostrva. Svestan je da Loku nimalo neće biti lako da ga odmeni u tim novonastalim okolnostima, pa mu se unapred izvinjava što se tako funjarski izvlači i ostavlja njega da se pati.
Onda je u redu cool.gif
Link to comment

mnogo je to fino za benrija, da se izvinjava loku sto mu je smestio.ipak on nikada nije mislio da je lok the chosen one, vec se povinovao dzejkobu. tj njegovom misljenju. na kraju, lok je navukao sojera da ubije njegovog oca, on ga je samo doneo.e sad unazad. ne moramo vise spojlere, a?ajd ipak, ne citati ako niste gledali finale bila sam ubedjena da je finale trece sezone neprejebivo, ali ovo je bolje i zaokruzenije, prvenstveno dramaturski. ideja da se uzme okvir od pre godinu dana i od njega krene je maestralna.(koja bi pesma mogla da ide tako dobro posle scentless apprentice nego gouge away) odlicno je zaokruzena, i taman uvod za petu sezonu, za pricu o the others. jedino sto je cekanje ubitacno.tuca izmedju kimija i saida, wub za sve obozavatelje militari akcionih susreta. uopste, celo "oslobadjanje" benrija i helikoptera je fenomenalno uradjeno. kejt koja se vraca da pomogne benu, faca prajsles.i ponovo saputavi, omiljeni monster. opet detalji, posekotina na benrijevoj ruci, ona ista ko kad se probudi u pustinji. tako je i polarni meda stigao u pustinju, zar ne?fora sa tockom, kjut omaz konanu, pritom, odlicna fora kako pokazuje idilicnost dharminih eksperimenata razjebavanjem one komore.i da li je tocak ispod blek roka?(cija bese ona teorija, dal denikenova ili nekog takvog, o tome da je atlantida propala na drugu stranu zemlje, pa tako nastale, valjda, inke? zaboravih, mislim to me ionako najmanje lozi, ali mozda je blek rok taj "tunel")zbog kazimirovog efekta, samo me zanima da li ce faradej na camcu biti preseljen zajedno sa ostrvom, ako jeste, imace idealan plejgraund za svoje eksperimente. sarlota je ?, ne verujem u tezu da je ona benrijeva eni, ali je simptomaticno ono kad kaze i'm still searching for the place were i was born, ili tako nekako.i super mi je sto je cgi tako siromasan, kao uostalom i sve sto je supernatural ili ppp-ovski, kao da se pravi jasna vizuelna razlika izmedju realnog i onog drugog. isto vazi i za muziku, ovaj ludak ubacuje one bramsovske taktove kad god je nesto "drugacije".sojerov skok iz helikoptera i prethodno saputanje kejt (pazite na decu:P) pravo ozivljavanje rosmekdonaldsovskih/elrojevskih antiheroja, da pozajmim formulaciju, najsebicniji lik u klimaksu izvrsi najnesebicnije delo.heh, i mozda ce sad da dodje do smuvavanja sojera i dzulijet, sto bi bilo vrshtra.peni i dezmond, veri, veri wub. da li je prica o dvojici koja nisu prezivela namerno plasirana ako neko progovori da je na penin brod stiglo osmoro ljudi?pitam se da li se kejt izvinjava aronu sto ce ga vratiti na ostrvo ili sto nece. mada, vise mi vuce na ovo prvo. i bice zanimljivo kako ce je dzek ubediti, to me najvise lozi. (a pojavljivanje seperda seniora, kler, pa cak mozda i carlija je totalno kingovska fora, poput brata u it-u)hurli koji igra sah sa mr. ekom je wubic, takodje. i dalje mi izmice volt, cemu ce on sluziti, majkl se, ma koliko mi sad tesko to da priznam, ipak sad iskupio. dobro, nije za ubistvo ana-lusije, ali ajde. neki moji sagledaoci vec opsesiviraju da ni djin ni majkl nisu poginuli, da je pomeranje ostrva nesto ucinilo i sa zrtvama eksplozije, ali to bi mi bilo malo bzvz.narocito zbog sun. ne mislim da je ona dobrica, jasno je da dzeku nije oprostila "otvaranje ociju". e sad, da li je priblizavanje vidmoru fora da bi ga navukla na otkrivanje lokacije (mada, nekako mi logicno da ben ima semu za vracanje, ili bar moze da je sazna, posto ne moze da se vraca) posto hoce da se vrati i vidi sta je sa djinom. ili se povezuje sa vidmorom da bi se osvetila benu sto je ubio kimija (mozemo da pretpostavimo da je lok posetio i nju kad je vec obilazio sve prezivele).apsolutni hajlajt je dzeremi bentam. pocev od linka sa lokom i milom (pravim), preko legendarne price o tome kako je odredio da ga cuvaju posle smrti (te se otvara jos jedna linija, da lok u kovcegu nije lok), do panoptikona. sto je verovatno i ono sto je nalozilo dzej dzej abramsa na celu pricu o lostu.sad ce i postmodernisti da pocnu da se loze na lost. dharma je bentam, benri je fuko :-Pjeste. opsednuta sam.

Edited by luba
Link to comment
apsolutni hajlajt je dzeremi bentam. pocev od linka sa lokom i milom (pravim), preko legendarne price o tome kako je odredio da ga cuvaju posle smrti (te se otvara jos jedna linija, da lok u kovcegu nije lok), do panoptikona. sto je verovatno i ono sto je nalozilo dzej dzej abramsa na celu pricu o lostu.
Vidiš, ovaj bold je zanimljiv. Potpuno sam zaboravio na tu priču oko Bentamove auto-ikone, a ionako samo sam je usput originalno čuo. Sumnjam da bi vucarali Lokovo telo tek tako (jer "mora i on da se vrati"), bez planova da ga se oživi. Ali na do će se čekati bar do kraja sledeće sezone...Panoptikon ne vidim kakve ima veze, osim eventualno ako je ona stanica sa monitorima nešto retroaktivno bitna.
Link to comment

moracu malo da se podsetim filozofije, ali bentamova ideja panoptikona, prvo kao zatvora, a onda kao simbola drustva "obtaining power of mind over mind", kao suprotnost prirodnom pravu kao osnovi svega, verovatno je kljucna postavka dharmine ideje sa ostrvom.zvuci dovoljno levicarski da privuce summer of love ekipicu koja ce sluziti kao radna snaga dharmi.dzon lok je u mnogome uticao na prve bentamove stavove, ali je onda ucenik prevazisao ucitelja.sto je mozda jos jedan dokaz da lok nije lok.(glava na bentamovom telu koje je nekako mumificirano bila je od voska. prava glava, isto nekako sacuvana, nekad je stajala pored u tom drvenom postolju/kutiji) dakle, mozda je nekom telu u kovcegu samo "nalepljena" lokova glava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...