Jump to content

Lost


jms_uk

Recommended Posts

moje je srce dovoljno veliko za obe :)mene je u stvari zanimalo ono kad mali cita strip sa mjedvedom na naslovnici pa se isti pojavi, a posle vidimo kako crta ticu pa se ista zabode u prozor na stotom spratu. al ajd.
Šta tu ima da te zanima? To je jedna od tri milijarde crvenih haringi koje su nam nabacili u startu, dok je serija još ličila na nešto, da vide da li ćemo se na nešto od toga primiti. Onda kad smo se primili na praktično sve, oni su od toga razradili praktično ništa :fantom:
Link to comment
Glasina je prilično besmislena jer a) Dawson je bio krajnje nebitan fudbaler u vreme kad je Lost počinjao (nije ni sad mnogo bitniji) i b) Michael + Dawson je daleko od retke kombinacije imena i prezimena u engleskom.
A dobro, to nema nikakve veze koliko je bitan fudbaler. Uglavnom, to sam procitao na nekom forumu josh tokom 3. ili 4. sezone. Ionako je potpuno nebitan podatak bio tacan ili netacan. Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
moje je srce dovoljno veliko za obe :)mene je u stvari zanimalo ono kad mali cita strip sa mjedvedom na naslovnici pa se isti pojavi, a posle vidimo kako crta ticu pa se ista zabode u prozor na stotom spratu. al ajd.
rekoh ti, on je poseban. i to je hrlijev strip, on ga tek posle uzme. volt je neki orakl, secas se da se pojavljuje kao duh onoj plavki, pa prica unazad da se ne pritiska dugme, itd. pa posle i carliju.(zar se ptica ne zabode u staklo na kuci u australiji gde je ziveo?)na nekom od seminara su rekli da je ideja za polarne medvede na havajima karltonova, inspirsana nabokovim laughter in the dark. mozda ima na lostpediji nesto vise.
Link to comment
Ovaj Kevin Polak šou traje skoro tri sata. O čemu, života ti, pričaju toliko. Mislim, tri sata je mnogo i za najinteresantniji film, a tek za tokšou :huh:
pa prica dejmon, meni i tri sata malo!imas u spojleru tacno oznaceno kad je sta, meni strasno zanimljivo jer prica gomilu stvari vezanih za samo pisanje itd.
Link to comment

Ovaj klip traje stvarno skoro 3 sata?! Dzizs. Ali Damon je car, mnogo mi je kulji bio on nego Djej Djej Ejbrams na Nerdist podcastu. I misli da je The Wire najbolja serija ikad, tako da sam mu iz mjesta oprostio one gluposti sa kraja Losta.

Link to comment

Ideja nije isto što i priča. Ideje ima svaka budala. Svakog beskućnika u LA-u da startuješ, mogao bi da ti ispriča top ten svojih ideja za filmove i serije. Kad započneš nešto što obećava a onda ga ispustiš jer ne znaš šta ćeš s njim, onda si nesposobni idiot a ne genijalni masmedijski guru. I stvorio si penis na biciklu, ma koliko tvojih 25 hipnotisanih fanova širom sveta mantrali da si stvorio legendarnu i neponovljivu seriju koja je revolucionizovala televiziju...

Link to comment
Šta tu ima da te zanima? To je jedna od tri milijarde crvenih haringi koje su nam nabacili u startu, dok je serija još ličila na nešto, da vide da li ćemo se na nešto od toga primiti. Onda kad smo se primili na praktično sve, oni su od toga razradili praktično ništa :fantom:
razradjeno je, ali slijepe oci nece da vide <_< samo da znas da cu sve ovo da ti vracam na game of thrones. i haringe i nelogicnosti i sve, a ne prihvatam odgovore, eh, pa to je fantasy.
Link to comment

Slobodno, samo što ćeš morati prvo da odgledaš :)Nije stvar u nelogičnostima, stvar je u krajnje plitkoj i ispraznoj priči bez imalo smisla na koju smo lažnim obećanjima bili navučeni. To u GoT jednostavno ne možeš da vidiš. Može da ti se ne svidi, ali nećeš ostati uvređena i razočarana.A kad već šibamo mrtvu kljusinu, šta je to razrađeno po pitanju Special Walta života ti? Osim da je, OMG, dete poraslo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa nećemo na ovom svetom topiku, ovde čekamo da luba objasni zašto se ptice zakucavaju Waltu u prozor. Tj. ne da objasni nego da nas podseti gde je to tačno u seriji bilo objašnjeno.

Link to comment
Ideja nije isto što i priča. Ideje ima svaka budala. Svakog beskućnika u LA-u da startuješ, mogao bi da ti ispriča top ten svojih ideja za filmove i serije. Kad započneš nešto što obećava a onda ga ispustiš jer ne znaš šta ćeš s njim, onda si nesposobni idiot a ne genijalni masmedijski guru. I stvorio si penis na biciklu, ma koliko tvojih 25 hipnotisanih fanova širom sveta mantrali da si stvorio legendarnu i neponovljivu seriju koja je revolucionizovala televiziju...
ja da stvorim i obrezani takav penis na biciklu skakala bih od srece i svako jutro u ogledalo vikala ti si najpametnija i najlepsa na svetu. jebiga. ako je nesposobni idiot dejmon, mnogo, ali mnogo gresis. ok, moja orgazmicna merila na stranu, pisanje u lostu jeste unelo revoluciju u oslobadjanje mejnstrim televizije za rizike koji nisu grey's anatomy ili friends. da ne pominjem popkulturizam koji je daleko od mejnstrimasenja, a obuhvata 360 stepeni, od nabokova do brajana kej vona. izmenjena je dosta i tehnika samog pisanja, no to vec nije bitno za gledaoce. na kraju, ako cemo po komercijali, donelo mu je, ako nista drugo, pisanje prometeja, a ja sam vise nego zadovoljna i flesbek startrekom.i, mislim, jebote, kako nije revolucionizovala televiziju - pa prvu tzv intermedijalnost imas zbog losta, pocev od lostopedije, preko podkasta do live gledanja i komentarisanja epizoda. a stalno se zaboravlja da se radi o televiziji koja nije hbo. ovo za 25 hipnotisanih fanova ti oprastam na pesnicku dusu. al znas i sam, zbog losta ne moras vise da se krijes da ides na komikone i da si gik, a pri tom imas sta da pricas i sa gikovima i sa kevom na nedeljnom rucku.
Slobodno, samo što ćeš morati prvo da odgledaš :)Nije stvar u nelogičnostima, stvar je u krajnje plitkoj i ispraznoj priči bez imalo smisla na koju smo lažnim obećanjima bili navučeni. To u GoT jednostavno ne možeš da vidiš. Može da ti se ne svidi, ali nećeš ostati uvređena i razočarana.A kad već šibamo mrtvu kljusinu, šta je to razrađeno po pitanju Special Walta života ti? Osim da je, OMG, dete poraslo.
odgledala sam prvu sezonu, hajpovala je i gde treba i gde ne, ali svakako ne mislim da je revolucija. minus mi je sto nisam procitala knjige, mozda bih pala u patos kao vi verni postovaoci. no plitka i isprazna prica nije kvalifikacija koja ne bi mogla i tu da se primeni, ako hoces da budes baksuz, zar ne? mislim, ionako je sekspir vec sve napisao.napisah gore za volta, nije on neo, trazi se neo segrt, pa se naleti i na volta. zar nije dovoljno da se prihvati da je "specijalan" po tome sto se pojavljuje i (prvi) nam otkriva da postoje neki oni, prvi uspostavlja komp-kontakt, ben ga nanjusi, nanjuse ga adersi... neki popiju plavu, neki crvenu pilulu, prati belog zeca i tako to, je li.ps. oprastam ti ja bogohuljenje, ko i uvek, samo sirim svoju religiju umesto vrana i zmajeva :D Edited by luba
Link to comment
ja da stvorim i obrezani takav penis na biciklu skakala bih od srece i svako jutro u ogledalo vikala ti si najpametnija i najlepsa na svetu. jebiga.
I ja bih, imajući u vidu kakvu sam ciglu upravo prodao za milione i milione dolara. To je svakako hvalevredno dostignuće. Ali ponekad, pred ogledalom u kupatilu, iza zaključanih vrata jedne od mojih šest vila po raznim tropskim ostrvima... bilo bi me malo sramota.
i, mislim, jebote, kako nije revolucionizovala televiziju - pa prvu tzv intermedijalnost imas zbog losta, pocev od lostopedije, preko podkasta do live gledanja i komentarisanja epizoda. a stalno se zaboravlja da se radi o televiziji koja nije hbo.
Čekaj draga, ne mogu da svarim ovakve pseudoargumente... kao, Lost je super jer su ga fanovi pratili multimedijalno i igrali ARL games, a pritom je emitovan na non-HBO televiziji? :blink: Tako možeš svaku kritiku da razvodniš i sve da relativizuješ.Poenta stoji: Lost je obećavao kule i gradove, a na kraju isporučio ništa s duplim kečapom. Svi smo bili donekle zaslepljeni obećanjima datim u startu, kad su nas bombardovali teaseri i misterije... ali vi preživeli fanovi ste nažalost nekako ostali trajno zaslepljeni. Odbijate da prihvatite da su sva ta obećanja izneverena, i dalje vas toliko drži prva sezona da ste spremni i šestu da progutate :(
ovo za 25 hipnotisanih fanova ti oprastam na pesnicku dusu. al znas i sam, zbog losta ne moras vise da se krijes da ides na komikone i da si gik, a pri tom imas sta da pricas i sa gikovima i sa kevom na nedeljnom rucku.
Ma daj, suludo je pričati da je Lost ubacio geek kulturu u mainstream. To je isto kao da se kaže da je fudbal izmišljen početkom devedesetih jer nam je tada Sky podario Premijer ligu. Fanovske supkulture su postojale pre Losta i postoje posle Losta, meni se čini neizmenjene. To što danas svako ima kameru kod sebe pa sve što se desi ide na youtube a pre 10 godina nije tako moglo, to sigurno nije zasluga Losta nego tehnološkog razvoja.
odgledala sam prvu sezonu, hajpovala je i gde treba i gde ne, ali svakako ne mislim da je revolucija. minus mi je sto nisam procitala knjige, mozda bih pala u patos kao vi verni postovaoci. no plitka i isprazna prica nije kvalifikacija koja ne bi mogla i tu da se primeni, ako hoces da budes baksuz, zar ne? mislim, ionako je sekspir vec sve napisao.
Nikako, niti sam ikad tvrdio da je "revolucija". Vidiš, ja ne mislim da je ta nefer prednost GoT u odnosu na Lost neki kvalitet sam po sebi, to je jednostavno činjenično stanje: Ta serija se zasniva na knjigama koje već decenijama unazad piše jedan čovek. Zna se gde se ide, a uglavnom se zna i kako će se do tamo doći. To je daleko lakše nego pisati scenario od nule, ali kad se autor toga već poduhvati i krene da nudi i mami i zapliće bez ideje šta to sve znači i gde ide... onda preuzima ogromnu odgovornost. Kad na kraju ispadne da je sve bila forma bez sadržaja, onda dobijamo tu "plitku i ispraznu priču" o kojoj govorim.Hoću reći, da sam u startu znao da je Lost serija o dva natprirodna bića koja čuvaju "nešto" na jednom magičnom ostrvu, te o wacky adventures grupe ljudi koji se "slučajno" sa njima upetlja... ne bih ni gubio vreme na to. Ali obećano mi je mnogo, mnogo više.
napisah gore za volta, nije on neo, trazi se neo segrt, pa se naleti i na volta. zar nije dovoljno da se prihvati da je "specijalan" po tome sto se pojavljuje i (prvi) nam otkriva da postoje neki oni, prvi uspostavlja komp-kontakt, ben ga nanjusi, nanjuse ga adersi... neki popiju plavu, neki crvenu pilulu, prati belog zeca i tako to, je li.
Ne. Bilo je dovoljno u prvoj sezoni da znamo samo da je lik "specijalan", da svi nešto mute oko njega. To ne može da bude dovoljno na kraju serije. Ne može da ostane sve na naznakama bez ikakvog značaja za radnju. Ne sme. Jer kad je to slučaj - i ne samo oko Walta nego u milion drugih primera - publika se oseća prevarenom.
ps. oprastam ti ja bogohuljenje, ko i uvek, samo sirim svoju religiju umesto vrana i zmajeva :D
Nema problema, ali ja stvarno nisam fan GoT nigde u rangu tvoje manične odanosti prema Lostu :) Mene tu pre svega interesuju knjige, seriju gledam samo kao neki propratni bonus materijal. A ako se i u knjige razočaram, neće mi biti frka da sebi to priznam. Ako odnekud slete vanzemaljci i dovedu onu ribu iz Dinastije na presto, sigurno neću orgazmično tvrditi da je to najbolji rasplet svih vremena i da treba da budemo srećni što smo bili savremenici Džordža Martina :D
Link to comment

Lost je na kraju zasrao manje vise sve sa onim krajem, ali meni nije ni najmanje krivo sto sam odgledao citavu seriju i bio zaludjen teorijama i svim tim glupostima koje su se pokazale kao manje vise suvisne. Prosto, bilo je zabavno. Meni zabavnije nego bilo sta drugo sto se ikad pojavilo na TVu, a i sire. Ni da se zavrsila savrseno, ne bi je smatrao najboljom serijom ikad, ali najzabavnijom svakako. Barem do zadnje sezone.

Link to comment
Nema problema, ali ja stvarno nisam fan GoT nigde u rangu tvoje manične odanosti prema Lostu :) Mene tu pre svega interesuju knjige, seriju gledam samo kao neki propratni bonus materijal. A ako se i u knjige razočaram, neće mi biti frka da sebi to priznam. Ako odnekud slete vanzemaljci i dovedu onu ribu iz Dinastije na presto, sigurno neću orgazmično tvrditi da je to najbolji rasplet svih vremena i da treba da budemo srećni što smo bili savremenici Džordža Martina :D
Da, kako da ne. Topik o GoT se pojavio na ovom forumu skoro 10 meseci pre nego što je serija i počela, a možda i pre, i svi vi koji ste čitali knjige ste mesecima strepeli kako će omiljeni likovi da vam budu kastingovani, da li će lokacija da odgovaru sumraku viđenom sa Zida itd.... Znači, nemoj da kažeš da ti GoT nije prirastao srcu.
Link to comment

Meni je ASOIF prirastao srcu, GOT je samo TV adaptacija ;) Super mi je što je tako dobro primljeno i što se ogroman broj ljudi loži, ali neću pustiti suzicu kad i ako serija propadne. Dok mi se sviđa ja ću da je hvalim, kad prestane da mi se sviđa više neću. Isto kao za Lost onomad. Nema tu neke posebne fanovske lojalnosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...