Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Kako je zapravo bilo.Los Anđeles, novembar 2003. negde posle podne, dnevni boravak u kući D. LinderofaDejmon:Carltone, čujem da ti i JJ imate ideju za seriju?Carlton: Da, planiramo da bude serija tipa misterije.D: Kako ?C: Pa ovako. Sruši se avion, na neko pusto ostrvo, recimo u Pacifik. JJ: To nije obično ostrvo, to je čarobno ostrvo, ja sam opsednut paralelnim svetovima, pa će biti i toga i putovanja kroz vreme.C: Istraživanja pokazuju da publika između 18-40 godina, najviše voli serije filovane misterijom, jakim likovima sa dodatkom malo romanse.D: A jel', mogu po tom misteriznom ostrvu da budu razbacane istraživačke stanice, od neke supertajne organizacije, koja je toliko tajna da ni sami ne znaju da postoje?JJ: DA,da, to je odlično, imaćemo i crni dim.D: Kakav dim?C: To je najveća misterija, prvo ćemo reći da je to zaštita HramaD: Kog Hrama?JJ i C: Nemamo pojma, možda nekog sa Atlantide ili iz AvalonaD:???JJ:Najbolje je što ćemo u intervjuima da svi govorimo da će sve mistrije biti rešene, ljudi se lože na konačne odgovore.C: Možemo da ubacimo i malo egipatskih hijeroglifa, prošle godine sam se zabavljao sa devojkom sa koledža koja je završila početni kurs istorije starog sveta, ona može da nam napiše nešto na tim starim jezicima. D: A zašto taj crni dim nije beli?JJ: Zato što je beli zapravo Džejkob.D: Džejkob, kao onaj iz Biblije?JJ: Ne, više kao moj ujak iz Ajove, on je pomalo čudak i kad duva travu onda priča svašta, da je regrutovan za više ciljeve od strane nekog sa neba,i sl. C: najbolje od svega je što znam kako će serija početi i kako će se završiti.D: kako?C. Počinje tako što jedan preživeli otvara oči, a završava se tako što taj isti preživeli zatvori oči dok posmatra kao avion odleće.JJ: Koji sada avion?C: Avion sa aerodroma na drugom ostrvu.JJ: Zar ima i drugo ostrv?.C: Biće.JJ: Sad znam da ću negde na pola ove serije, napustiti posao da bih napravio drugu seriju koja će se zvati, recimo Fringe i snimio film Star Trek.D:????C: Možemo da ubacimo i malo zagrobnog života, kao mrtvi su živi dok ne saznaju da su stvarno mrtvi.D: Ko će da finasira ovaj projekat?JJ: ABCD: A jel' mogu ja da budem potpisan pre Carltona?JJ: nema problema:D: Kada počinjemo?

Edited by Arkadija
Link to comment

end of lost for dummies koji je mos postavio kruzi internetom kao post nekog ko je navodno radio na scenariju

the Lostaways subconsciously created this "sideways" world where they exist in purgatory until they are "awakened" and find one another. Once they all find one another, they can then move on and move forward. In essence, this is the show's concept of the afterlife.
kad cujem podsvijest, vatam se za pistoljcitiracu sebe: jebo ih njuejdz Edited by morgana
Link to comment
end of lost for dummies koji je mos postavio kruzi internetom kao post nekog ko je navodno radio na scenarijukad cujem podsvijest, vatam se za pistoljcitiracu sebe: jebo ih njuejdz
I još jednom: jebo ih njuejdž
Link to comment
BSG je isla na kablovskoj TV, broadcast je nesto sasvim drugo (recimo, tvoj omiljeni treme ima manje od milion gledaoca po epizodi... bar je imao). Rekoh, nije najgledanija serija na ABC-u, posto je tu Grey's... cak mislim da i modern family bolje stoji, sto se brojeva tice. Da se razumemo, ja bih voleo da nesto urade, neki spinoff. Mada, spinoff se obicno spinuje za vreme serije. Jednostavno, lost nije procedural drama koja se moze spinovati. Pa jebote, komplexsnost serije je ono sto je privuklo vecinu ljudi da je uopste gledaju. Udri na re - watch, nema ti druge. :P
aha, nisam skapirao odmah da je i greys anatomy ABCjeva. anyhoo, i dalje me ne bi chudilo da naprave nesto. a sto se re-watcha tiche, nece skoro. vjerovatno ce se desiti za godinu-dvije, ili vise, ali prosto nemam sad zivaca da ponovo to gledam. a kad budem gledao, sestu sezonu cu provuci kroz adobe premier, izbaciti sve flashsidewayse, i gledati samo ostrvo. i dalje ce biti najloshija sezona, ali makar cu biti postedjen ovog kraja Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

ja bi im oprostio nedostatak odgovora. mislim, jeste bezveze sto su toliko stvari zapoceli a nisu zavrsili, ali oprostio bi im. onako banalan kraj... bla.

Link to comment

pa banalan kraj je samo posledica nedostatka odgovorada su imali nesto pametno da kazu, verovatno bi rekli i dali nam neke odgovoreosim ako nisu od samog pocetka planirali da nam serviraju ono na kraju :unsure:

Link to comment

ma jeste, ali da je kraj bio sa dzekom kako umire, a ovi se spasavaju, kao sto je bilo na ostrvu, a sa istim nedostatkom odgovora, ne bi me toliko nerviralo.

Link to comment
meni i ne smetaju toliko sidewaysi(iako nemaju apsolutno nikakve veze sa pricom) koliko nedostatak bilo kakvih odgovora
Meni čak ne smeta ni nedostatak odgovora. Nije problem ni što je faith potisnuo science, ni što je o sudbini sveta odlučivao jedan čep u pećini. Sve sam to progutao, nekako. Ali stav "Vama je serija bila zanimljiva zbog misterija koje smo stalno dodavali??!?!? Ma neeeeeeee, to je potpuno pogrešan ugao posmatranja. Bitno je da su naši omiljeni likovi sada svi tamo negde gore zajedno, srećni i obasjani svetlošću." :isuse:Every question I answer will lead to another question. So, no questions, please!!Mene čitava situacija podseća na ovaj vic:

Ide čovek šumom. U šumi sedi baba na panju, a pored panja veliko govno. Pita čovek: "Što je to?" Baba kaže: "E, sinko sad ću ja tebi sve ispričati. Vidiš onaj dvorac tamo gore na vrhu brda. Tamo je živeo jedan kralj sa 3 sina i 1 kćerkom. Zmaj je napao taj dvorac i oteo kćerku. Kaže kralj najstarijem sinu da on mora ubiti zmaja. A taj je sin bio najpametniji. A zmaj je imao 74 glave. Ode se najstariji sin boriti i za sedam dana mu je otkinuo 3 glave i onda poginuo. Zatim je kralj rekao srednjem sinu da se mora otići boriti sa zmajem. On je bio malo manje pametan, ali se borio 3 nedelje i otkinuo mu još 7 glava i poginuo. Kralj je već bio očajan, zmaj je unišio pola dvorca, ubio mu dva sina i oteo kćer. I dođe najmlađi sin, on je bio malo priglup, i kaže da će on ubiti zmaja. I on se borio sa zmajem 5 meseci i ubio zmaja, ali je umro od rana..." I pita čovek babu: "Dobro, i kakve sad to veze ima sa ovim govnom?!" A baba će: "A to! ... to se neko posro."

Link to comment

pa dobro, mozda bi me malo manje nerviralo, ali bi i dalje bio u istoj meri razocaranosecam se kao da me, bez dobrog razloga, ostavila riba sa kojom sam bio u ljubavi 6 godinasamo se okrenula i otisla, bez objasnjenja, i onda ja sad kao pokusavam da smislim kako i zasto

Link to comment

Spomenuo sam re-watch zato sto sam ga ja poceo 2-3 sata pole zavrsetka finala. Kad zavrsim mozda cu moci da napisem neki smislen post oko finala, mada se slazem sa svima koji kazu da je 6. sezona najgora.

Link to comment

sad nesto mislim, majls cita posljednju predsmrtnu misao umrliha to je msiao iz paralele ili purgatorija, dokazano na primjeru dzulijet

Link to comment
It’s not about needing “every little thing laid out” and “packaged with a ribbon.” It’s about becoming strongly interested in a solution that was promised by the authors, only to learn it never existed, and they were willfully deceiving their audience.http://hotair.com/greenroom/archives/2010/05/25/the-betrayal-of-mystery/
Nego, kupite vi DVD ili još bolje Blu-Ray, tu ćemo sve da odgovorimo. Stvarno, majke mi!Damon Lindelof and Carlton Cuse will answer lingering questions through a DVD bonus feature.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...