Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Pet sezona je posveceno Man of Science-u, morali su da daju sansu i Man of Faith-u. Zeljeli smo kraj gdje su moguca razna tumacenja, gdje nije sve objasnjeno, to smo i dobili. U sestoj sezoni nam je dosta objasnjeno o ostrvu, mozda su mogli jos malo, ali koliko god da objasne uvjek moze "jos malo". I sa te strane nisam nezadovoljan.Meni je kraj manje vise OK.Jeste njanjav i "americki", sa sve onim blago pateticnim ljubavnim scenama, nalazenju u crkvi, oprastanju, odlazenju u raj, ali me nije to toliko dotaklo da bih ispizdio.I ne znam sta ce vam teorije da je Ostrvo cistiliste ili sta god. Afterlife je Dzekov tata lijepo i ukratko objasnio. Nasli su se svi u njemu posle ko zna koliko godina, neko je umro prije, neko kasnije. Naravno da nisu umrli kad se avion srusio i kad je bomba eksplodirala [da li je? :)]Faradeju i majci kao man of science-ima nije mjesto bilo u crkvi. Oni u te stvare i ne vjeruju... ili se bar moraju iskupiti za jos ponesto poput Bena.Steta sto je gotovo...

Link to comment
lost je highbrow za lowbrow. tp nije lucius shepard vec je pynchon (serem, tp je lynch a lynch je lynch i zato je tp umetnost) a lost nije nesretni china vec tim lahaye ili dan brown.ali glupo mi je da se svadim posto to vi mozda vidite nesto u lostu sto meni izmice. ja licno drzim da je lost korak iznad baywatch nights (koji makar imaju haselhoffa u kupucim gacicama i kisnom mantilu).tp je jednostavno istorija (u svakom pogledu) a lost je pokazatelj na koje su sve nacine reality programi uneredili televiziju.edit: i inace ovako se paralelne stvarnosti tretiraju od autora kome je stalo do karakterizacije. samo u drugom mediju. da ne budem zao lost je imao svoj zvezdani momenat u epizodi 9 prve sezone. to je ona epizoda kada valjda otkrijemo da je lock bio paralisan pre dolaska na ostrvo.
:isuse:
Link to comment
:isuse:
nema smajli koji se plazi inace bi to dobio a vec sam rekao da je to sve kako se meni cini. nisam ni hteo da nastavim razgovor ali je luba cini se bila voljna da se razgovara.dakle opusteno gledaj lost iako ga ja drzim za smece.
Link to comment
ma jebo ih njuejdz :)edit: sad m i nije jasno, arkadija, jel mislis da se afterlajf spojio sa paralelom ili sa osnovnim ostrvskim univerzumom
Ja bih rekla da je afterlife posledica spajanja paralele i osnovnog dešavanja na ostrvu. Jer svi su mrtvi ali im treba neko otkrovenje da bi to shvatili. Zato i dolaze u onu crkvu koja je kao tranzitna stanica i tu se okupljaju kada je svako proživeo neki zadati život.Serem, nemam pojma :D
Link to comment
ok, izvoli onda objasniizlozi svoje vidjenje losta, ostrva, sidewaysa, purgatory/afterlife, jacob/mib, dharma, bomba, incident, svetlo, dugme, tocak, bebe...ne moras da detaljises, i objasnjenja ne moraju da budi ni naucna, ni religiozna...veliki sam lost fan, progutacu bilo sta
Rekoh vec, nemam definitivnu verziju, samo isprobavam razne pretpostavke. Jedno je sigurno, finale naglasava veze koje su nasi junaci stvorili: ljubavne, prijateljske, roditeljske... Dezmond kaze Dzeku koji ga vezuje konopcem: "Nije vazno sta ce biti sa ostrvom! Video sam te u avionu, bio si srecan, imao si oko sebe ljude koje volis." (otprilike tako nekako) Dzejkob ih je izabrao za kandidate jer su bili "izgubljeni". Na ostrvu i u paraleli su dospeli u situacije gde su morali da pokazu hrabrost, pozrtvovanje, ljubav prema drugima... na kraju, pri odlasku "tamo" svi pokazuju potpunu smirenost... (nirvanu?) Ostaje mi samo da smestim negde Faradeja i majku. Ona je pogresila prema detetu, kao i Ben.
Link to comment

a sta govori protiv price da su svi od pocetka mrtvi, tj. da je citava serija afterlife, da su svi poginuli na ili pored ostrva i da im nije bilo jasno da su mrtvi (za razliku npr. od putnika koji su poginuli i nestali kada se avion srucio), da su svi dogadjaji na ostrvu i dogadjaji u sideways prici skup njihovih iskustava, dozivljaja (stoga npr. i hurleyevi lotto brojevi ubaceni u pricu...atomska bomba od koje dharma crew gine), ocekivanja, strahova, zelja (npr. spustili se u la), vremena u kojim su zivjeli (1975...), etc...da smokie pokusava da se vrati u zive, da je kameni chep prolaz ka svijetu zivih (svijetlo sa druge strane) u koji smokie pokusava da se vrati, a jacob mu ne da i ostaje tu dok ne nadje zamjenu...jacob prolazi kroz neko svoje svijetlo i neku svoju crkvu...time bi jedine "realne" u seriji, bile price o zivotima svih likova prije njihovih umiranja...bomba, klatno, ostrvu je tu pa nije, pa i richardovo starenje etc. se time nekako moze pojasniti, tj. ne moze ali i ne mora...jedino sto zeza ovu teoriju, je mogusnost da je ovo samo jack-ov purgatorium, i da oni sve ovo ne dozivljavaju zajedno, znaci svako ima svoju pricu (eto nove serije, lost kako ga je dozivjela kate...)...

Link to comment
Ostaje mi samo da smestim negde Faradeja i majku. Ona je pogresila prema detetu, kao i Ben.
faradej, eloiza, carls, ben, ricard, lapidus, majls, sarlota, volt, majkl, ruso... osteceni, ali su ovako ili onako "izdali" ostrvo. (ovo se sad pravim pametna, ali jedan od zadataka u skoli je bio da se izlistaju svi koji imaju veze sa ostrvom a otisli, pobegli, napravili nekakvo sranje itd.)

i jos malo pametovanja, ono sto sam pominjala, teorija johna keatsa je da veliki ljudi ^_^ imaju moc da prihvate cinjenicu da se ne moze sve razresiti, tj. prihvatanje dovodi do shvatanja/mesta izmedju zemaljske (svetovne) stvarnosti i razlicitih mogucnosti dubljeg shvatanja postojanja.lepse zvuci na engleskom, i malo je preromanticno, ali i karlton i dejmon su sakeri bas za to.

lost je highbrow za lowbrow.
jesi me (nas) sad uvredio ili ne :D
tp nije lucius shepard vec je pynchon (serem, tp je lynch a lynch je lynch i zato je tp umetnost) a lost nije nesretni china vec tim lahaye ili dan brown.
za ovo sa brownom sam sigurna da je uvreda, ali ajde.a o chini koji nije nesretan narocito sa poslednja dva romana mozemo negde drugde. ipak mislim da je moja analogija pravija. mogu eventualno da promenim chinu za tima powersa.
ali glupo mi je da se svadim posto to vi mozda vidite nesto u lostu sto meni izmice. ja licno drzim da je lost korak iznad baywatch nights (koji makar imaju haselhoffa u kupucim gacicama i kisnom mantilu).tp je jednostavno istorija (u svakom pogledu) a lost je pokazatelj na koje su sve nacine reality programi uneredili televiziju.
izmice ti, ali ajde. samo ne razumem kakve veze imaju reality programi sa lostom?
edit: i inace ovako se paralelne stvarnosti tretiraju od autora kome je stalo do karakterizacije. samo u drugom mediju. da ne budem zao lost je imao svoj zvezdani momenat u epizodi 9 prve sezone. to je ona epizoda kada valjda otkrijemo da je lock bio paralisan pre dolaska na ostrvo.
kul je rasl, ali s obzirom da su havi gruco i brajan kej von bili medj piscima, onda tesko da su ispustili takve detalje.inace, jos jedna gikovska crta: tek sam se danas setila da je mark millar na svom pocivsem forumu pre tri skoro godine rekao da zna kraj losta. i ovi potvrdili. kako je samo izdrzao.
Link to comment

sad slusam muziku iz serije, i uhvatila me 1 nostalgija. i pored ovakvog kraja, meni zao sto se zavrsilo i nedostajace mi i ja volim ovu seriju ka' najrodjeniju :cry:

Link to comment
sad slusam muziku iz serije, i uhvatila me 1 nostalgija. i pored ovakvog kraja, meni zao sto se zavrsilo i nedostajace mi i ja volim ovu seriju ka' najrodjeniju :cry:
Mene mama danas pitala "šta ću ja sada da gledam?", u tom momentu sam shvatila da je ovo kraj najbolje serije u mom odraslom životu, bez obzira na bljutav završetak i nekako mi bi teško posle toga :cry:
Link to comment
jesi me (nas) sad uvredio ili ne :D
nehotice. to jeste koncept serije. i on jeste na neki nacin preuzet iz stripa 90tih kao medija. ko sto rekoh fanovi tu vide nesto sto meni izmice. fandom je vocka cudnovata. moze da raste na bilo cemu.
za ovo sa brownom sam sigurna da je uvreda, ali ajde.a o chini koji nije nesretan narocito sa poslednja dva romana mozemo negde drugde. ipak mislim da je moja analogija pravija. mogu eventualno da promenim chinu za tima powersa.
veruj mi lahaye je gora uvreda. china je nesretan samo u mojoj uzrecici (iako mu kvalitet opada. najbolji roman do sada mu je scar koji je u stvari posveta malo cenjenom klasiku walrus and warwolf sto on ni ne krije). powers je covek svoj on stranger tides za velike pare prodao holivudu tako da nema potrebe da se bavi televizijom plus vrlo strogo igra po pravilima koja sam postavi (sto se najbolje vidi u last call i declare). evo ako vec insistiras na zanru tp je pkdick iz doba divine invasion & valis ali lost je i dalje brown: nabacana net konspiratologija & nauka koju autori bas ne razumeju ali im kul zvuci.
izmice ti, ali ajde. samo ne razumem kakve veze imaju reality programi sa lostom?
to i sve vreme tvrdim. samo za uzvrat moram da kazem da izgleda i tebi izmice gde je granica preko koje se nalazi tp u poredjenju sa recentnom televizijskom produkcijom :De da jednostavno: survivor.
kul je rasl, ali s obzirom da su havi gruco i brajan kej von bili medj piscima, onda tesko da su ispustili takve detalje.inace, jos jedna gikovska crta: tek sam se danas setila da je mark millar na svom pocivsem forumu pre tri skoro godine rekao da zna kraj losta. i ovi potvrdili. kako je samo izdrzao.
milar je attention whore wanna be morrison. ne mogu da ga citam jos od authority-a. tu je bio dobar ali su ga ocigledno poducavali i ellis i morrison. SVE posle toga je jednostavno lose. osim mozda red sona. pazi kako funkcionise rasl. on je reality-hopper koji ide iz jedne paralelene dimenzije u drugu i krade umjetnine. znaci setting nam je vec dat u grubim crtama na samom pocetku. nama je interesantno ko je on i sta ce uciniti u tom settingu. a ne tetovirane ajkule i dzinovska stopala sa sest prstiju. a i inace vidim da se ovde svi ubise raspravljajuci o karakterizaciji a ne o zagonetkama ostrva. eat that damon. Edited by kim_philby
Link to comment
jedino sto zeza ovu teoriju, je mogusnost da je ovo samo jack-ov purgatorium, i da oni sve ovo ne dozivljavaju zajedno, znaci svako ima svoju pricu (eto nove serije, lost kako ga je dozivjela kate...)...
paralela, tj afterlajf, imajuci u vidu posljednju epizodu, stvarno izleda kao dzekovo jevandjelje po dzeku uostalom, lici i na putovanje u umu misice eloiz, koja je, kako je rekao faradej, bila nezaglavljena u vremenuispada, u stvari, da je dzek vracanjem cepa spasio svijet od izliva vjecnosti, tj bezvremenosti (ili svevremenosti) u mozak*. tj, ako prihvatimo da je spasio svijet, a ne samo ostrvo. ili je barem, kao doni darko, spasio svoj svijet, tj svojih par ljudi. ili se zrtvovao nizasta? ali fakat je avion otisao u jednom konkretnom momentu.* to mi najvise ide uz materine rjeci da je izvor zivot, smrt i ponovno rodjenjesamo da nije bilo one crkvetine... Edited by morgana
Link to comment
i ti sine igrajuci medvede? 2 words: knotted cherry!
jebiga.volo tp kao deran, posle pokusao da gledam reprizu i sve mi bilo nekako banalno.karneval je car za obe.sto mislite da je sve samo djekov purgatorij, zato sto je ostao poslednji?pa logicno je da se bas djeku obrati otac pastir hriscanski, i otkrije istinu.jes bila poslednja epizoda posvecena njemu, na kraju ispade drugi isus, sa sve krstenjem u svetlecem vodopadu.ali jednostavno je morao to neko od njih biti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...