Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

A to nesto drugo je - Ljubav, sve naucne teorije i religije u spojene u jednom objasnjenju. -_-
ok, izvoli onda objasniizlozi svoje vidjenje losta, ostrva, sidewaysa, purgatory/afterlife, jacob/mib, dharma, bomba, incident, svetlo, dugme, tocak, bebe...ne moras da detaljises, i objasnjenja ne moraju da budi ni naucna, ni religiozna...veliki sam lost fan, progutacu bilo sta
Link to comment
@copkillahNesto skripi u toj teoriji... dok su Dezmond, Hurli, San i Jin presrecni da stignu tamo gde su krenuli, Eloiz je tuzna zbog njenog sina?!
Možda ona tu ima nešto da nadoknadi, nešto što nije uradila za života ili prosto ne želi da bude razdvojena još neko vreme od sina. Meni njen motiv najmanje škripi :)
Link to comment

meni je malo skripavo sto u afterlajfu gledamo lostije od leta avionom nadalje. jel afterlajf onda postoji kao paralelni zivot, ili od momenta smrti, nesto trece, ili je prosto inkonzistentan?posto je kristijan bog iz masine separd jasno rekao da nisu umrli u padu avionaedit: ma i ja serem. imaju ljudi mile, malo korigovane uspomene :wub:takoreci, umislili su da su promijenili istorijuionako vrijeme ne postojiblah

Edited by morgana
Link to comment
meni je malo skripavo sto u afterlajfu gledamo lostije od leta avionom nadalje. jel afterlajf onda postoji kao paralelni zivot, ili od momenta smrti, nesto trece, ili je prosto inkonzistentan?posto je kristijan bog iz masine separd jasno rekao da nisu umrli u padu avionaedit: ma i ja serem. imaju ljudi mile, malo korigovane uspomene :wub:takoreci, umislili su da su promijenili istoriju
Afterlife i paralelni univerzum se stapaju jedan u drugi, kada svi sa leta 815 dožive epifaniju, tj. vrate im se sećanja na momenat pre detoniranja bombe. Zato Džek na kraju nema sina, i zato Ben na klupi ima frizuru sa ostrva, a ne iz škole, i zato tu nema ni gđe Hoking ni njenog sina, ali za ovo baš nisam sigurna da pije vodu.Sad, kad me malo prošao bes, vidim da je ovom epizodom postignut neki efekat. Pa samo na ovom forumu se o jednoj epizodi diskutuje na 6 strana i rasprava i dalje traje. Ovo daođe kao one knjige iz detinjstva koje su se zvale Nastavi svoju avanturu. Edited by Arkadija
Link to comment
Afterlife i paralelni univerzum se stapaju jedan u drugi, kada svi sa leta 815 dožive epifaniju, tj. vrate im se sećanja na momenat pre detoniranja bombe
aha, a ako su sidewaysi koje gledamo od pocetka sezone u stvari afterlife, gde nam je prikazan taj paralelni univerzum, i sta se u stvari desilo kad je detonirala bomba
Link to comment
aha, a ako su sidewaysi koje gledamo od pocetka sezone u stvari afterlife, gde nam je prikazan taj paralelni univerzum, i sta se u stvari desilo kad je detonirala bomba
Svi su mrtvi, samo to još ne znaju. Limb, takoreći :P
Link to comment

ma jebo ih njuejdz :)edit: sad m i nije jasno, arkadija, jel mislis da se afterlajf spojio sa paralelom ili sa osnovnim ostrvskim univerzumom

Edited by morgana
Link to comment
ma jebo ih njuejdz :)edit: sad m i nije jasno, arkadija, jel mislis da se afterlajf spojio sa paralelom ili sa osnovnim ostrvskim univerzumom
a jel moze neko meni sad da objasni sta je ovde afterlife a sta paralela?kako sam ja shvatio, ono sto smo gledali od pocetka sezone kao sideways je, u stvari, afterlife, ili to nesto "sto su oni stvorili"gde je tu paralela?
Link to comment

ma postoji samo jednoal sam naknadno shvatila da arkadija mozda misli da postoji i jedno i drugo

Edited by morgana
Link to comment
ma samo ti budi kvarizabava, nemam nista protiv, taman ces mi biti poligon za vezbanje za rl hejtere, heh.izvini za loru palmer, ali to je to i mislim da cak ima vec teoretisanja o istom pomeranju granica, slucajnostima poput strajka pisaca itd.rekla bih da si u pravu za konzervativizam u lostu, ali mi to nije cudo (niti mi smeta) zbog dzej dzeja, koji je, bez obzira da dejmona i karltona, ipak idejni otac.za mitologiju se vec ne slazem. lost je jos veci mesalac, alternate ending za imperiju je samo jedan od detalja, ako bih vec morala da poredim, tp je lucius shepard a lost china mieville.
lost je highbrow za lowbrow. tp nije lucius shepard vec je pynchon (serem, tp je lynch a lynch je lynch i zato je tp umetnost) a lost nije nesretni china vec tim lahaye ili dan brown.ali glupo mi je da se svadim posto to vi mozda vidite nesto u lostu sto meni izmice. ja licno drzim da je lost korak iznad baywatch nights (koji makar imaju haselhoffa u kupucim gacicama i kisnom mantilu).tp je jednostavno istorija (u svakom pogledu) a lost je pokazatelj na koje su sve nacine reality programi uneredili televiziju.edit: i inace ovako se paralelne stvarnosti tretiraju od autora kome je stalo do karakterizacije. samo u drugom mediju. da ne budem zao lost je imao svoj zvezdani momenat u epizodi 9 prve sezone. to je ona epizoda kada valjda otkrijemo da je lock bio paralisan pre dolaska na ostrvo. Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...