Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Sad je bar jasno da oni od starta nisu imali plan sta ce sa serijom, vec su sve smisljali u hodu.Mnogi su to tvrdili odavno, ali ja odbijao da poverujem, i kao lud branio Darlton duo.Nije mi zao sto sam gledao seriju, vec sto sam joj pridavao previse paznje, previse pisao po forumima, citao i smisljao razne teorije, sve smatrajuci da je u pitanju nesto vise od klasicne TV zabave.Sami autori su se vise puta zaklinjali u logicno i naucno objasnjenje, sta je sad sa tim? Kako su sezone odmicale i moji kriterijumi vezani za finale su opadali, ali ovo je ipak ispod svakog nivoa.Prica sa paralelnim univerzumom uvedena u 6. sezoni je potpuno nepotreba, rekao bih da samo zato sto nisu znali kako drugacije da popune epizode.Moj utisak je da bi bilo mnogo bolje da je potpuno izostavljen taj deo, da su kraj serije samo ova desavanja na ostrvu, takva kakva su, cak i bez odgovora...@Arkadija pogledaj

poslednju scenu iz Sopranosa.Po meni na drugu loptu potpuno genijalan kraj...edit: ajd' Lubo daj dozvolu da ukinemo spojlere, stvarno vise nema potrebe, svi koji dolaze ovde su vec odgledali... Edited by mr@ki
Link to comment
ja sam, onog trenutka kad sam video kakvu su nam bljuvotinu servirali za kraj, odustao od bilo kakvih pitanja i logike
isto. krenuo nocas da razmisljam o seriji pre spavanja, pa sam si napucao par samara kako bih prestao.treba ovo da ignorisemo, dok ne potisnemo potpuno. Edited by ToniAdams
Link to comment

@copkillahNesto skripi u toj teoriji... dok su Dezmond, Hurli, San i Jin presrecni da stignu tamo gde su krenuli, Eloiz je tuzna zbog njenog sina?!

Link to comment
Sad je bar jasno da oni od starta nisu imali plan sta ce sa serijom, vec su sve smisljali u hodu.Mnogi su to tvrdili odavno, ali ja odbijao da poverujem, i kao lud branio Darlton duo.Nije mi zao sto sam gledao seriju, vec sto sam joj pridavao previse paznje, previse pisao po forumima, citao i smisljao razne teorije, sve smatrajuci da je u pitanju nesto vise od klasicne TV zabave.Sami autori su se vise puta zaklinjali u logicno i naucno objasnjenje, sta je sad sa tim? Kako su sezone odmicale i moji kriterijumi vezani za finale su opadali, ali ovo je ipak ispod svakog nivoa.Prica sa paralelnim univerzumom uvedena u 6. sezoni je potpuno nepotreba, rekao bih da samo zato sto nisu znali kako drugacije da popune epizode.Moj utisak je da bi bilo mnogo bolje da je potpuno izostavljen taj deo, da su kraj serije samo ova desavanja na ostrvu, takva kakva su, cak i bez odgovora...
otprilike, mada ne u potpunosti, se slazem. meni je najvecim dijelom 'puta' bilo super, i nije mi zao sto sam toliko vremena provodio chitajuci i smisljajuci glupe teorije. prosto, bilo mi je zabavno. ogroman dio serije je vrhunski. jedan dio je djubre, nazalost bash finale. we will have to let it go. za neku godinu cu vjerovatno opet gledati. sve do zadnje episode, koju nikad necu priznati, a mozda i sezone. Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
@copkillahNesto skripi u toj teoriji... dok su Dezmond, Hurli, San i Jin presrecni da stignu tamo gde su krenuli, Eloiz je tuzna zbog njenog sina?!
skripi?stvarno?ma nemoguce da su nam tako nesto uradili :unsure:
Link to comment

a kako bismo pravili makar nategnute paralele 2 koncepta?sta je cistiliste, vremenska petlja?crkva je elojzina crkva, sto kaze luba (a ja tek sad vidim taj spojler), sa klatnom u podrumueloiz je zainteresovana da odrzi status kvo i ostane sa (zivim) sinommozda ona ne moze dalje, pa drzi sina tu?a la je grad andjela :D(sidnej je bio grad zatvorenika, al to je vec overanaliziranje)

Link to comment

da bi tetke iz vinskonsina bile zadovoljne raspletomjebala ih crkvaako je dzek kristijana separd hristolik lik, sto jeste sudeci po zrtvi, to je mozda jos 1 hint da je finale prelaz sa ciklicnog na istorijsko vrijeme (opet izlazak iz petlje)

Link to comment
skripi?stvarno?ma nemoguce da su nam tako nesto uradili :unsure:
Iz dosadasnjih stotinak sati serije sam zakljucio da autori sigurno nisu glupi, jos manje povrsni. Jedino sto moze da im se obije o glavu, je da su previse zagrizli i nisu znali kako da se izbore sa gomilom pokrenutih tema.
Link to comment

jes, a prolaz kroz svetleci vodopad je bio krstenje.i probudio se u crnovljevom polozaju, zakacen za isto drvo, sto ne znam zasto je bitno.ma nek se jebu vise. ocu da prestanem da mislim o seriji.

Link to comment
Iz dosadasnjih stotinak sati serije sam zakljucio da autori sigurno nisu glupi, jos manje povrsni. Jedino sto moze da im se obije o glavu, je da su previse zagrizli i nisu znali kako da se izbore sa gomilom pokrenutih tema.
ja uopste ne mislim da nisu znali kako da rijese seriju (mogli su da ukradu ideju sa nekog foruma, bilo ih je dobrih), no da su podisli najbanalnijem masovnom ukusu, sasvim nepotrebnoedit: jebote, kolko je karneval bolji od ovog, a totalno pravljen po apokrifnom jenandjelju Edited by morgana
Link to comment
Iz dosadasnjih stotinak sati serije sam zakljucio da autori sigurno nisu glupi, jos manje povrsni. Jedino sto moze da im se obije o glavu, je da su previse zagrizli i nisu znali kako da se izbore sa gomilom pokrenutih tema.
a ono sto sam ja zakljucio posle ovog finala je da su neverovatno bezobraznida misle, da posle 6 godina nauke, teorija ovoga i onoga, eksperimenata i kojecega...sve svedu na "pitanja nisu bitna, odgovori nisu bitni, vazno je drugarstvo"ooogroman slep in d fejs svim fanovimapa to moze svako da uradi, napravi shou sa gomilom misterija, neresenih pitanja, raznih klifhengera, i na kraju se izvuce iz svega toga sa "sve to nije bitno, poenta je u necem drugom"
Link to comment
a ono sto sam ja zakljucio posle ovog finala je da su neverovatno bezobraznida misle, da posle 6 godina nauke, teorija ovoga i onoga, eksperimenata i kojecega...sve svedu na "pitanja nisu bitna, odgovori nisu bitni, vazno je drugarstvo"ooogroman slep in d fejs svim fanovimapa to moze svako da uradi, napravi shou sa gomilom misterija, neresenih pitanja, raznih klifhengera, i na kraju se izvuce iz svega toga sa "sve to nije bitno, poenta je u necem drugom"
A to nesto drugo je - Ljubav, sve naucne teorije i religije u spojene u jednom objasnjenju. -_-
Link to comment

Gledanje Losta je vjerovatno nas „purgatorium“/”test”, zato pazite sta radite i mislite (nekim od vas se “crno” pise)…Ja sam svoj “vjecni mir” nasao u: “svi mrtvi/zato sve moguce/vanvremenski prostor/svi sve odjednom”…haleluja inache mrsh

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...