Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

gledala sam taj dokumentarac, dosta je dobarnisam ocekivala od losta teoriju za nobela, no plauzibilnu sf teorijukad ono, seriju blagoslovio benedikt 16 :(
E sad'... barem se hiljadu puta pomenula rec dharma, to nije iz njegovog recnika. ^_^ps. Michio Kaku je moj novi guru.
edit: stvarno, jel said dobio senon zato sto je uspjeo da krene dalje poslije nadie, ili zato sto je sa njom pozelio da bude na ostrvu? npr, kad je pricao sa crnim?
Ja dajem 10 evra za razresenje Lokove recenice da da Dzek nema sina. Edited by Takeshi
Link to comment

ma purgatorij, karma, darma, sve je to meni istomichio kaku je blagoslovio prvu epizodu 6. sezone, samo da znasrekao je da je totalno koser sa aspekta teorijske fizikei zbilja su mu odlicni dokumentarcimeni tolko apstraktna tema da ih i gledam kao zabavnu sf serijuedit: pa valjda dzek nije imao sina na ostrvu, pa nema ni ovdjepotisnuo je nemanje sina :Da izmislio ga radi razrjesenja svog konflikta sa ocem, mozdaostaje mozda pitanje jel ostrvo enkakva konstanta oko koje se formirao purgatorijmislim, ima li magijska svojstva, ili je konstanta samo u smislu prostora na kom su svi bili istovremeno, druzili se i trcali gologuzi prema duzi(dobro, i dzek ih spasio)

Edited by morgana
Link to comment
ma purgatorij, karma, darma, sve je to meni istomichio kaku je blagoslovio prvu epizodu 6. sezone, samo da znasrekao je da je totalno koser sa aspekta teorijske fizikei zbilja su mu odlicni dokumentarcimeni tolko apstraktna tema da ih i gledam kao zabavnu sf seriju
Pa dok Hubble snimi, ili satelit koji tek treba da se lansira, a koji ce dati preciznije odgovore na klimavu Big Bang pretpostavku... ljudi sami kreiraju neke odgovore, par hiljada godina unazad. Jeste, zabavan je Michio. Mada me najcesce zaboli glava od naprezanja tokom njegovih emisija.
Link to comment
Pa dok Hubble snimi, ili satelit koji tek treba da se lansira, a koji ce dati preciznije odgovore na klimavu Big Bang pretpostavku... ljudi sami kreiraju neke odgovore, par hiljada godina unazad.
pa dobro, to se nekako podrazumijevaniko ne ocekuje od tv serije da ga naucnoobrazujeal to kraj losta ne cini manje losim
Link to comment
Ja dajem 10 evra za razresenje Lokove recenice da da Dzek nema sina.

paralelni svet je privid, nista tu nije stvarno, sluzi samo da se nasa druzina okupi.i sin nije sin, no je prikaza.

izi mani.

Link to comment

paralelni svet je privid, nista tu nije stvarno, sluzi samo da se nasa druzina okupi.i sin nije sin, no je prikaza.

izi mani.

Mozda nije povezano, ali... sto onda Eloiz tuzno pita Dezmonda da li i njen sin ide sa njima? Oni su svi van Oceanic 815 price.Ocigledno paralelna bezostrvska stvarnost i to gde su krenili nasi junaci nisu isto. Mada, ima smisla i tako.

I mislim da je vreme da prekinemo sa spojlerima? Ko dolazi na temu nakon finala, moze da pretpostavi o cemu se uveliko prica.

Edited by Takeshi
Link to comment

Mozda nije povezano, ali... sto onda Eloiz tuzno pita Dezmonda da li i njen sin ide sa njima? Oni su svi van Oceanic 815 price.Ocigledno paralelna bezostrvska stvarnost i to gde su krenili nasi junaci nisu isto. Mada, ima smisla i tako.

I mislim da je vreme da prekinemo sa spojlerima? Ko dolazi na temu nakon finala, moze da pretpostavi o cemu se uveliko prica.

paralelna bezostrvska stvarnost ne postoji, to je afterlife, iliti cistiliste, ili kakogodto su nasi junaci izmislili, da bi se tu nekako nasli, i onda svi zajedno "presli na drugu stranu", posto jedino zajedno mogu to da urade

Link to comment
I mislim da je vreme da prekinemo sa spojlerima? Ko dolazi na temu nakon finala, moze da pretpostavi o cemu se uveliko prica.
slazem se.a ja popinsu upravo saljem pm sa prepricanim velikim malim finalom.
Link to comment

paralelna bezostrvska stvarnost ne postoji, to je afterlife, iliti cistiliste, ili kakogodto su nasi junaci izmislili, da bi se tu nekako nasli, i onda svi zajedno "presli na drugu stranu", posto jedino zajedno mogu to da urade

al i ako je tako, ostaje pitanje

mozda dezmonad u sklopu izlaska iz samsare (sto je u hriscanstvu poznato kao letting go :D )odbija da bude faradejeva konstanta

Edited by morgana
Link to comment

kakogod, nadam se da je ostrvo u stvari cistiliste i da to stvarno postoji, i da cu cim mrcnem tamo otici, i da ce autori serije tamo biti, i da cu biti njihov crni dim, i da cu ih goniti dok im ne vratim za sve, i da cu dovatiti kejt.

Link to comment

paralelna bezostrvska stvarnost ne postoji, to je afterlife, iliti cistiliste, ili kakogodto su nasi junaci izmislili, da bi se tu nekako nasli, i onda svi zajedno "presli na drugu stranu", posto jedino zajedno mogu to da urade

Nisam siguran jos ni u jednu verziju, samo napipavam prema detaljima iz finala. Christian kaze da su umrli u razlicitim trenucima, neki pre Dzeka, neki kasnije pa otpada verzija da su poginuli prilikom pada ili kasnije od bombe. I dalje navijam da su obe price podjednako stvarne, samo im je manifestacija na razlicitim nivoima. (ovo ni meni nije jasno, razradicu kasnije :D) Sto bi prividna Eloiz zalila za bilo cime?! I generalno su njen i Vidmorov deo zbrzali.
Link to comment
kakogod, nadam se da je ostrvo u stvari cistiliste i da to stvarno postoji, i da cu cim mrcnem tamo otici, i da ce autori serije tamo biti, i da cu biti njihov crni dim, i da cu ih goniti dok im ne vratim za sve, i da cu dovatiti kejt.
za kejt ces morati da se boris sa mnom :)
Link to comment

ne mozes protiv crnog dima, zadovolji se djulijetom il senonkom.

Sto bi prividna Eloiz zalila za bilo cime?! I generalno su njen i Vidmorov deo zbrzali.
naravno, to sve govori u prilog da ni sami nisu znali sta hoce da kazu. Edited by ToniAdams
Link to comment

Mozda nije povezano, ali... sto onda Eloiz tuzno pita Dezmonda da li i njen sin ide sa njima? Oni su svi van Oceanic 815 price.Ocigledno paralelna bezostrvska stvarnost i to gde su krenili nasi junaci nisu isto. Mada, ima smisla i tako.

 

U tom 'čistilištu' nisu svi svesni da su mrtvi, Eloiz je postala svesna i zato je i pitala Dezmonda da li će i njega da povede "dalje". I mislim da tu nema mnogo veze da li je neko obavezno i direktno iz Oceanic 815 priče, već više neka "sudbina" ili tako nešto.

Link to comment
Nisam siguran jos ni u jednu verziju, samo napipavam prema detaljima iz finala. Christian kaze da su umrli u razlicitim trenucima, neki pre Dzeka, neki kasnije pa otpada verzija da su poginuli prilikom pada ili kasnije od bombe. I dalje navijam da su obe price podjednako stvarne, samo im je manifestacija na razlicitim nivoima. (ovo ni meni nije jasno, razradicu kasnije :D) Sto bi prividna Eloiz zalila za bilo cime?! I generalno su njen i Vidmorov deo zbrzali.
ja sam, onog trenutka kad sam video kakvu su nam bljuvotinu servirali za kraj, odustao od bilo kakvih pitanja i logikenista nema smisla, i samim tim sve ima smisla...svi umiremo pre ili kasnije pa cemu onda odgovori...let it go...vazno je drugarstvo...dzaba ste krecili
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...