Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

a nek su i tog sojera usrecili, kad je vec dzek dobio kejt :D

mada, letovi avionom mogu da potraju (dok lapidus nacentrira polozaj) ... svasta se moze dogoditi u tom univerzumu biggrin.gifa sayid sto je zavrsio sa onom razmazenom fufom? angry.gif zaboravio nadiu.

Link to comment

Meni se svidelo sto su na kraju akcenat stavili na emocije, pa su ponovni susreti i oprastanja delovali kao paralela odnosu likova iz serije i gledalaca. A tumacanja raspleta su otvorena za razne analize. Kljucni deo slagalice za ovakav kraj je bilo ubacivanje Dzejkoba i Crnog, vec tada je bilo jasno da se nece zavrstiti ukucavanjem nove sifre u kompjuter. Za sada, ne mislim da je jedna od paralelnih radnji bila afterlife ili cistiliste, samo moram da poradim da vezama izmedju ta dva sveta, zbunjuju me neki detalji.btw, na vitrazu u crkvi na kraju su upadljivo bili nacrtani krst, polumesec, Davidova zvezda, jin-jang simbol (i jos nekoliko meni manje poznatih), tako da ce tacno objasnjenje njihovog skupa zavisiti od izbora gledaoca. Men of science su dobili paralelne univerzume.Poslednji kadar sa Dzekovim okom je fenomenalan! Zatvoren je krug.

Paralelni univerzum nije bio afterlife. Najvise lici na Bardo iz budizma. Svidja mi se kada Kristijan odgovori Dzeku na pitanje gde idu: Let's go find out. Znaci religijsko tumacenje u drugi plan. "But if we don't live together, we're gonna die alone" ispostovano do kraja. Po meni sa ovim ne bi trebalo da ima problema ni kod agnostika. Mislim da je sve vreme u ovoj seriji bilo jasno sta se zbiva. Da je npr pokusano da se objasni kakva je EM priroda ostrva mislim da bih umro od dosade. Podjednako kao i da je pokusano da se objasni kako cep u srcu ostrva deluje. Isto tako Jack je heroj ove price pa je i sa te strane zaokruzeno. Ko se u ovoj bezvremenoj cekaonici nalazi tj koga nema isto tako posmatram iz Jack-centric perspektive. Trebalo je samo pazljivo slusati sta producenti napominju :) u podkastima i intervjuima.

Znamo od ranije da je ovakav kraj bio zacrtan po recima Cuse-a Lindelofa, tj da su sve epizode in-between gradili prema ovih nekoliko kljucnih scena finala. Naravno nismo znali kakav je kraj :)Da, voleo bih neke jasnije odgovore, ali na kraju finala sam dobio slobodu da ih sam konstruisem. Sta bolje pozeleti?

Link to comment
Sta bolje pozeleti?
mozda malo ulozenog truda.elem, jako sam se iznenadio kad sam video kog je kejt odabrala, kao i ko je djekova zena u paraleli...
Link to comment

a sayid sto je zavrsio sa onom razmazenom fufom? angry.gif zaboravio nadiu.

ja sam nesto i mislila da ce da zavrsi sa senon

ma finale je pisao psihijatar takvo je da mi je lako da ga ostavim iza sebenije kristijan ono rekao uzalud...

Edited by morgana
Link to comment

sta bolje pozeleti ? pa ja ne gledam neku seriju da bih posle mogao u svojoj glavi da napravim 100 alternativnih zavrsetaka, zato sto mi oni nisu nista objasniili. pa to moze svaki producent filma/serije da uradi onda ... prosto, ne zavrsi zapoceto i to je to

Link to comment

Uf, gledali smo izgleda razlicite serije. Npr ja Lost posmatram i kao eksperiment sa gledaocima, pri cemu je gledalac Losta jos jedan stanovnik ostrva sa svojom pricom i razresenjem. Raresenjem, a ne odgovorom.Jos jedan hint, koji su autori sakrili, o tome kuda serija ide "Watership Down" knjiga koju Sojer cita u prvoj sezoni.Poceo sam da gledam ovu seriju kao mystery potencijalno SF show, negde tokom gledanja presaltovao se u drugi mod posmatranja.

Edited by laki strajk
Link to comment
ih, ima ovde njih koji ne misle tako. cak je i mrze. pocevsi od sefice...:(
ajde sad. ne mrzim je samo je manje volim od dzulijet i ane lusije.a imam i svedoka da sam rekla da je bas lepa tamo na koncertu.

a sta "it worked"?sta se onda u stvari desilo kad je bomba eksplodirala?nista, osim sto je dzulijet riknula, "presla na drugu stranu", i znala da ce tamo nekako nekad biti sa sojerom?

pa uspelo je. nije se srusio avion, svi su sleteli i vodili svoje zivote. tri godine pre kraja, tj finala.

Paralelni univerzum nije bio afterlife. Najvise lici na Bardo iz budizma. Svidja mi se kada Kristijan odgovori Dzeku na pitanje gde idu: Let's go find out. Znaci religijsko tumacenje u drugi plan. "But if we don't live together, we're gonna die alone" ispostovano do kraja. Po meni sa ovim ne bi trebalo da ima problema ni kod agnostika. Mislim da je sve vreme u ovoj seriji bilo jasno sta se zbiva. Da je npr pokusano da se objasni kakva je EM priroda ostrva mislim da bih umro od dosade. Podjednako kao i da je pokusano da se objasni kako cep u srcu ostrva deluje. Isto tako Jack je heroj ove price pa je i sa te strane zaokruzeno. Ko se u ovoj bezvremenoj cekaonici nalazi tj koga nema isto tako posmatram iz Jack-centric perspektive. Trebalo je samo pazljivo slusati sta producenti napominju :) u podkastima i intervjuima.

Znamo od ranije da je ovakav kraj bio zacrtan po recima Cuse-a Lindelofa, tj da su sve epizode in-between gradili prema ovih nekoliko kljucnih scena finala. Naravno nismo znali kakav je kraj :)Da, voleo bih neke jasnije odgovore, ali na kraju finala sam dobio slobodu da ih sam konstruisem. Sta bolje pozeleti?

to. e sad ja vucem na stranu da se avion nije srusio, ali moguce da skrecem sa pravog puta.i kristijanove replike odvlace sa religijskog aspekta, to jest, i on nije umro sam.

mozda malo ulozenog truda.elem, jako sam se iznenadio kad sam video kog je kejt odabrala, kao i ko je djekova zena u paraleli...
jes bas si se iznenadio. a trud je ulozen, a to sto ti oces novu teoriju relativiteta, tvoja stvar. budi srecan, dobio si katu u super izdanju.
Link to comment

Paralelni univerzum nije bio afterlife. Najvise lici na Bardo iz budizma. Svidja mi se kada Kristijan odgovori Dzeku na pitanje gde idu: Let's go find out. Znaci religijsko tumacenje u drugi plan. "But if we don't live together, we're gonna die alone" ispostovano do kraja. Po meni sa ovim ne bi trebalo da ima problema ni kod agnostika. Mislim da je sve vreme u ovoj seriji bilo jasno sta se zbiva. Da je npr pokusano da se objasni kakva je EM priroda ostrva mislim da bih umro od dosade. Podjednako kao i da je pokusano da se objasni kako cep u srcu ostrva deluje. Isto tako Jack je heroj ove price pa je i sa te strane zaokruzeno. Ko se u ovoj bezvremenoj cekaonici nalazi tj koga nema isto tako posmatram iz Jack-centric perspektive. Trebalo je samo pazljivo slusati sta producenti napominju :) u podkastima i intervjuima.

Znamo od ranije da je ovakav kraj bio zacrtan po recima Cuse-a Lindelofa, tj da su sve epizode in-between gradili prema ovih nekoliko kljucnih scena finala. Naravno nismo znali kakav je kraj :)Da, voleo bih neke jasnije odgovore, ali na kraju finala sam dobio slobodu da ih sam konstruisem. Sta bolje pozeleti?

Slazem se. Jednostavno, teme koje se provlace kroz Lost su cesto toliko komplikovane i apstraktne da bi svako objasnjavanje bilo suvisno. Meni je smetalo cak i pojavljivanje Dzejkoba, a posebno Crnog kao simbola borbe dobra i zla. Da su samo ostali na smokiju i njegovom ulasku u Loka, bilo bi bolje.Kimel je u onoj specijalnoj emisji dao svoje tumacenje, da je cela serija ustvari o Dzekovom iskusenju.Jedini problem sa ovakvim krajem je sto gledaocima umesto gomile odgovora, nudi nova pitanja... za koje definitivno nece biti odgovora. Barem ne u vidu televizijske epizode. Ali, ako su necim nafilovali seriju, onda su to reference na religiju, filozofiju, nauku... pa mozemo da se posluzimo. ^_^
Link to comment
Ali, ako su necim nafilovali seriju, onda su to reference na religiju, filozofiju, nauku... pa mozemo da se posluzimo. ^_^
Najveci kvalitet "Losta". Mislim, ja sam za ovih 6 godina znacajno prosirio listu knjiga za citanje :)
Link to comment
Uf, gledali smo izgleda razlicite serije. Npr ja Lost posmatram i kao eksperiment sa gledaocima, pri cemu je gledalac Losta jos jedan stanovnik ostrva sa svojom pricom i razresenjem. Raresenjem, a ne odgovorom.
samo da naglasim da sam i ja gledao nesto razlicito od tebegledao sam seriju sa jednom ogromnom mitologijom, koja je bas zbog toga i imala milionske fanove, koji su godinama trazili ister egse, razmisljali o shrodingerovim eksperimentima, atomskim bombama, valenzetijevim jednacinama i sli onda na kraju ona dva morona dodju i kazu "ma jebes sve to, vazno je drugarstvo"
Link to comment

a sta je sa hokingovim imaginarnim vremenom koje je faradej prije par epizoda u bunilu nacrtao na grafiku?edit:

Jedini problem sa ovakvim krajem je sto gledaocima umesto gomile odgovora, nudi nova pitanja... za koje definitivno nece biti odgovora. Barem ne u vidu televizijske epizode.
ja sam ocekivala sasvim konvencionalno sf rjesenje. bez visoke tehologije, sa tockom i bljeskom ostrvske svjetlosti koja nase momke salje u nikadodjiju, ili u paralelu pa da se poniste, ili nesto slicno tome.ili unazad 3 g, uz dzekovu zrtvu.ali bez raja. Edited by morgana
Link to comment

pa uspelo je. nije se srusio avion, svi su sleteli i vodili svoje zivote. tri godine pre kraja, tj finala.

molim?!prilicno sam siguran da si pogresno shvatila sve to

Link to comment

Cenim tvoje misljenje i razumem frustraciju svih koji su gledali pre svega zbog misterije. Poducen iskustvom Battlestar Galactice ja sam se na vreme spremio za ovakvo finale.Kao sto kazes serija je naterala ljude da razmislaju o svemu tome sto je navedeno. Hej, jedna TV serija na americkoj javnoj TV :)

Link to comment
a sta je sa hokingovim imaginarnim vremenom koje je faradej prije par epizoda u bunilu nacrtao na grafiku?
Okacio sam sinoc link, ka BBC dokumentarcu "Parallel universes". Objasnjenja koja trenutno daje nauka su manje jasna od kraja Lost-a. :D
Link to comment

gledala sam taj dokumentarac, dosta je dobarnisam ocekivala od losta teoriju za nobela, no plauzibilnu sf teorijukad ono, seriju blagoslovio benedikt 16 :(edit: stvarno, jel said dobio senon zato sto je uspjeo da krene dalje poslije nadie, ili zato sto je sa njom pozelio da bude na ostrvu? npr, kad je pricao sa crnim?

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...