Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Odgovori su na pitanja dati koliko i u "Smislu života Montija Pajtona", na brzaka, na kraju: "Budite dobri jedni prema drugima i to je to."Vozali su nas 6 sezona ali, priznajmo, ipak je to bila dobra vožnja.Možda ću im zbog toga jednom i oprostiti ovakav kraj.

Link to comment
Odgovori su na pitanja dati koliko i u "Smislu života Montija Pajtona", na brzaka, na kraju: "Budite dobri jedni prema drugima i to je to."Vozali su nas 6 sezona ali, priznajmo, ipak je to bila dobra vožnja.Možda ću im zbog toga jednom i oprostiti ovakav kraj.
mozda...ili cu jednostavno izabrati da ga ignorisem
Link to comment
jasta...a mislim i da ti ne treba spojler za to :)
ih, ima ovde njih koji ne misle tako. cak je i mrze. pocevsi od sefice...:(apelujem da se djejkobovljeve lestve i lost ne mecu u istu recenicu. kao ni sopranosi i lost.galaktiku nisam gledao, ali i za nju vazi. tvin piks moze.meni sad mnogo zao sto sam odgledao finale.
Link to comment
Odgovori su na pitanja dati koliko i u "Smislu života Montija Pajtona", na brzaka, na kraju: "Budite dobri jedni prema drugima i to je to."
To mi je bilo pred očima, kada Majkl Palin obučen u ženu, pročita iz pozlaćene koverte te "velike tajne" :lol:Stvarno je bila dobra vožnja. Edited by Arkadija
Link to comment
mozda...ili cu jednostavno izabrati da ga ignorisem
ja sam odlucio da, kao svaka zrela osoba, negiram postojanje ove sezone. jednostavno, necu dozvoliti da mi ovaj kraj ponisti nekoliko godina istinskog uzivanja, glupiranja sa teorijama, analiziranja izraza lica, navijanja kad sayid nogama slomi vrat adrsima i svega toga - sve do ove sezone lost je bio na momente stvarno spektakularna zabava,kao nista sto sam prije toga gledao. znam, pateticni sam fanboy. poserem im se u afterlifeon the plus side, kate jeste izgledala vrhunski :)da ponovimo, ovaj kraj se nije desio!
Link to comment

ne moraju oni da daju odgovore na sve. brdo stvari treba sam da zaključiš ili sam da smisliš neka objašnjenjaali mnogo su se zajebali jer su gomilali tokom 6 sezona razne misterije koje nisu objasnili i sad je normalnoda su nam povećali očekivanja do neba, jbg. i onda na kraju dobiješ kao priču o zagrobnom životu i kako je uživotu bitno prijateljstvo, ljudi s kojima provodiš vreme itd. nešto što možeš dobiti u svakom trećem filmu.mnogo su zagrizli i fejlovali su da na kraju isporuče u približno istoj meri.

u redu, ali kako bi bilo da su razjasnili misterije? ima detalja - na primer, kada majls ricardu iscupa prvu sedu, i tako pokaze da nema vise vecnog zivota. eto resenja.

Meni to nekako ne pije vodu, tj još uvek ne mogu da pronađem logiku u toj teoriji, šta bi onda bio onaj sideways iz šeste sezone? Imalo bi smisla jedino da je ostrvo bilo neki prolaz, da ne kažem test za Losties, a da je sideways bio nešto između čistilišta, tačke okupljanja i prilike da "prožive" onako kako su u stvari želeli. Mada je Kejt tu i dalje fugitive i slično, ali tako nešto otprilike.

ostrvo je potopljeno u sajdvejsu, moglo je da bude, a nije :) pogledaj onaj link sa kitsom sto sam stavila, to je to.

neka je sve i logicki zaokruzeno, meni opet smeta taj kolaps mogucnosti i cinicno (i banalno) pojednostavljenje na kraju. ostrvo je mjesto sa kog se vide oba svijeta, s tim da svjetovi nisu paralelni ni jednakopravni. da je ovaj drugi nesaznatljiv (neobjasnjiv, nedokuciv) i stoga nama istovjetan kao raj, a realno ((kvazi)naucno)kakavgod, meni bi to bilo ok.

kul za primedbu, ali jeste tako - na kraju, avion je problematican: sta je sa majlsom, ricardom i lapidusom?kolaps mogucnosti i ostavlja priliku da razglabamo.ali priznaj da je sapunicni deo dzulijeta zena dzekova, a na kraju sa sojerom super

znaci, poenta je, sta koji kurac traziti alt univerzuma i vjeciti zivot, kad imamo raj. vjerujem da dosta fanova ne trazi ni jedno ni drugo, no samo konzistentnu i zadovoljavajucu pricu koja, na kraju krajeva, nije cinicna spram sf-a

 

eh, cini mi se da i nije cinicna prema sfu. u elojzinoj crkvi su se okupili gore, ko zna sta je dole u njenom podrumu :D

i da. svi su lazni proroci sem starog separda. nemaju pojma, zavedeni su magijom.ma, mrs.

Meni se svidelo sto su na kraju akcenat stavili na emocije, pa su ponovni susreti i oprastanja delovali kao paralela odnosu likova iz serije i gledalaca. A tumacanja raspleta su otvorena za razne analize. Kljucni deo slagalice za ovakav kraj je bilo ubacivanje Dzejkoba i Crnog, vec tada je bilo jasno da se nece zavrstiti ukucavanjem nove sifre u kompjuter. Za sada, ne mislim da je jedna od paralelnih radnji bila afterlife ili cistiliste, samo moram da poradim da vezama izmedju ta dva sveta, zbunjuju me neki detalji.btw, na vitrazu u crkvi na kraju su upadljivo bili nacrtani krst, polumesec, Davidova zvezda, jin-jang simbol (i jos nekoliko meni manje poznatih), tako da ce tacno objasnjenje njihovog skupa zavisiti od izbora gledaoca. Men of science su dobili paralelne univerzume.Poslednji kadar sa Dzekovim okom je fenomenalan! Zatvoren je krug.

super za vitraz, ja primetila tek iz drugog gledanja, i slazem se, to je zato tu.a dzekovo oko, to je ono sto sam rekla blokovski - skola pisanja lorensa bloka, sve mora da se zavrsi bar detaljem sa pocetka

ali, kako je dobra kejt u crnom aljincetu, strasno...

a sto je u crnom aljincetu kad muvucka dzeka na koncertu, a posle u crkvi u majici i pantalonama? eto zbrke i konfuzije.ali moja dzulijet je bolja riba.i sojer, koji tek uz cokoladice ukapira "it worked".

Link to comment

odlucio sam sta cu - proglasavam The Incident za kraj serije!ima sasvim isti broj odgovora i novih pitanja kao i ovaj "kraj", a ne pokusava od mene da napravi debilauh, sad mi je mnogo lakse, savetujem i vama da uradite isto

Link to comment

ali priznaj da je sapunicni deo dzulijeta zena dzekova, a na kraju sa sojerom super

a nek su i tog sojera usrecili, kad je vec dzek dobio kejt :D

a sto je u crnom aljincetu kad muvucka dzeka na koncertu, a posle u crkvi u majici i pantalonama? eto zbrke i konfuzije.

iz istog razloga iz koga nema dzekovog sina u crkvi: dzek je odbacio nadgradnju i vratio se ostrvskoj bazi. pomirio se sa sobom, krenuo dalje, kejt sad izgleda kao na ostrvu, a sin ne postoji

Edited by morgana
Link to comment
odlucio sam sta cu - proglasavam The Incident za kraj serije!ima sasvim isti broj odgovora i novih pitanja kao i ovaj "kraj", a ne pokusava od mene da napravi debilauh, sad mi je mnogo lakse, savetujem i vama da uradite isto
Može, dobra epizoda.
Link to comment

i sojer, koji tek uz cokoladice ukapira "it worked".

a sta "it worked"?sta se onda u stvari desilo kad je bomba eksplodirala?nista, osim sto je dzulijet riknula, "presla na drugu stranu", i znala da ce tamo nekako nekad biti sa sojerom?

Link to comment

iz istog razloga iz koga nema dzekovog sina u crkvi: dzek je odbacio nadgradnju i vratio se ostrvskoj bazi. pomirio se sa sobom, krenuo dalje, kejt sad izgleda kao na ostrvu, a sin ne postoji

Meni je žao što Ben nije ostao sa Mirom

Link to comment
da ponovimo, ovaj kraj se nije desio!
naravno. kao sto ne priznajemo otkidanje srca srbije od srbije.mada me to i ne zanima koliko lost :(jebote, ocekivao sam ovakav kraj, tojest, stoputa smo pricali o njemu kao najjednostavnijem i najbanalnijem resenju.ali mogli su bar da se potrude.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...