Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

Ne znam kako u Lostu možeš da zapostaviš komponentu zvanu "likovi". Ma kako mitologija u Lostu bila jaka, sve te misterije i slično, meni je to sve vreme bilo ispod jačine likova. Ja mislim da ni u jednoj seriji, još od Homicide-a, nisu postojali tako kvalitetno urađeni likovi (i to veći broj istih).edit: takođe bih voleo da sam dobio odgovore na mnoga pitanja, ali mi je super to što uopšte nemam problem sa tim što neke odgovore nisam dobio.logično mi je da su producenti ipak ostavili mesta za još nešto što će na sebi nositi "Lost" atribut.
dobio si odgovor na sva pitanja. to je afterlife i sve je moguce. ako je serija o likovima zasto su morali ljude da drze vezanim za seriju lancima prozaicne misterije? ma dobro da ne tupim. jednostavno lost nije moja solja jutarnje hladne kafe. nisam kvarizabava. meni je lepo da je vama bilo lepo.
Link to comment
dobio si odgovor na sva pitanja. to je afterlife i sve je moguce.
pa ne mislim baš tako, tj ne slažem se sa onim iz lubinog spojlera.e da, podsetilo me je sve ovo malkice na What Dreams May come, mislim taj afterlife trip.
Link to comment

ali ta, kako je zoves, prozaicna misterija je ono na cemu su se iskaljivali junaci.opet, ako cemo je posmatrati kao prozaicnu, odgovori su tu, jednako prozaicni. sveti gral, vecni zivot itd.i to za afterlife je prva lopta

to sto u crkvi nema men of science je zalogaj nama koji ne prihvatamo ideju postojanja cistilista

mislim, ko je ubio loru palmer.da se ne ponavljam, ako je 10 posto gledalaca naucilo ko su lok, hjum, bentam i faradej, te ako je neko jos mozda i procitao of mice and men, meni dosta.

Link to comment
pa ne mislim baš tako, tj ne slažem se sa onim iz lubinog spojlera.e da, podsetilo me je sve ovo malkice na What Dreams May come, mislim taj afterlife trip.

sta, da je ostrvo sajdvejs?nisam ni ja sigurna u tu tezu, moram jos malo da je razradim

a i jos mi nisu stigle ocene sa finalsa, ne znam da li sam konacno postala formalno obrazovana.

Link to comment
kako se zavrsilo, znala sam da ce da budu iste reakcije kao za sopranose."kako tako da zavrse, pa nista se ne zna, buahaha".pa jebote, sta ste ocekivali? da su dali odgovore na man of science pitanja, dobili bi nobelovu nagradu za fiziku.od lokove, pa dzekove opsesije ostrvom jasno je da je man of faith linija prevagnula, i pricaju ljudi sve vreme da je pesnicenje zaokruzilo glavni plot.sveti gral moze da bude u obliku ostrva, ili kako ben rece jednom prilikom, it's the people that matters, not the story. i takvo finale su obecavali i planirali. e sad sto svi gledaoci odjednom postadose bogznakakvi racionalisti i hoce odgovore na poenkara, ma da.blokovski su zavrsili, meni je to savrseno.pisanje odlicno, dijalozi za veliki americki roman.

ne moraju oni da daju odgovore na sve. brdo stvari treba sam da zaključiš ili sam da smisliš neka objašnjenjaali mnogo su se zajebali jer su gomilali tokom 6 sezona razne misterije koje nisu objasnili i sad je normalnoda su nam povećali očekivanja do neba, jbg. i onda na kraju dobiješ kao priču o zagrobnom životu i kako je uživotu bitno prijateljstvo, ljudi s kojima provodiš vreme itd. nešto što možeš dobiti u svakom trećem filmu.mnogo su zagrizli i fejlovali su da na kraju isporuče u približno istoj meri.

Edited by naopako
Link to comment

sta, da je ostrvo sajdvejs?nisam ni ja sigurna u tu tezu, moram jos malo da je razradim

Meni to nekako ne pije vodu, tj još uvek ne mogu da pronađem logiku u toj teoriji, šta bi onda bio onaj sideways iz šeste sezone? Imalo bi smisla jedino da je ostrvo bilo neki prolaz, da ne kažem test za Losties, a da je sideways bio nešto između čistilišta, tačke okupljanja i prilike da "prožive" onako kako su u stvari želeli. Mada je Kejt tu i dalje fugitive i slično, ali tako nešto otprilike.

Link to comment
mislim, ko je ubio loru palmer.
rekoh da necu da budem kvarizabava ali jebiga morala si uvuci moju omiljenu seriju u ovo.twin peaks i lost su nebo i sesirdzija pa cak i po konzistentnosti mitologije (sto je najvise zasluga marka frosta) kao i po nacinu na koji je TP inkorporirao razlicite niti americane & popularne mitologije i kombinovao ih sa novim i svezim formalnim pristupom. ma na kraju krajeva TP je nesto sto je u tom momentu predstavljalo radikalni iskorak u televiziji i sto je bilo moguce samo zahvaljujuci strajku pisaca.lost je daleko konzervativniji i nezanimljiviji. makar meni. no ko sto rekoh nije moja solja hladne kafe.btw, galactica je takodje nistica u poredjenju sa B5. sta cu kad sam old scool. Edited by kim_philby
Link to comment

Skoro idealno reseno finale. Mnogo bolji krajnji utisak od BSG-a. Posmatrajte npr samo u kontekstu vremenske simetrije 1-3-6 sezona.Mislim da je finale na nekom "poetskom" nivou odlicno. Medju najslabijim epizodama Losta bile su uvek one gde su se davali konkretni odgovori. Tako da su odradili pravu stvar.

Link to comment

neka je sve i logicki zaokruzeno, meni opet smeta taj kolaps mogucnosti i cinicno (i banalno) pojednostavljenje na kraju. ostrvo je mjesto sa kog se vide oba svijeta, s tim da svjetovi nisu paralelni ni jednakopravni. da je ovaj drugi nesaznatljiv (neobjasnjiv, nedokuciv) i stoga nama istovjetan kao raj, a realno ((kvazi)naucno)kakavgod, meni bi to bilo ok.

Edited by morgana
Link to comment
rekoh da necu da budem kvarizabava ali jebiga morala si uvuci moju omiljenu seriju u ovo.twin peaks i lost su nebo i sesirdzija pa cak i po konzistentnosti mitologije (sto je najvise zasluga marka frosta) kao i po nacinu na koji je TP inkorporirao razlicite niti americane & popularne mitologije i kombinovao ih sa novim i svezim formalnim pristupom. ma na kraju krajeva TP je nesto sto je u tom momentu predstavljalo radikalni iskorak u televiziji i sto je bilo moguce samo zahvaljujuci strajku pisaca.lost je daleko konzervativniji i nezanimljiviji. makar meni. no ko sto rekoh nije moja solja hladne kafe.btw, galactica je takodje nistica u poredjenju sa B5. sta cu kad sam old scool.
ma samo ti budi kvarizabava, nemam nista protiv, taman ces mi biti poligon za vezbanje za rl hejtere, heh.izvini za loru palmer, ali to je to i mislim da cak ima vec teoretisanja o istom pomeranju granica, slucajnostima poput strajka pisaca itd.rekla bih da si u pravu za konzervativizam u lostu, ali mi to nije cudo (niti mi smeta) zbog dzej dzeja, koji je, bez obzira da dejmona i karltona, ipak idejni otac.za mitologiju se vec ne slazem. lost je jos veci mesalac, alternate ending za imperiju je samo jedan od detalja, ako bih vec morala da poredim, tp je lucius shepard a lost china mieville.
Link to comment

znaci, poenta je, sta koji kurac traziti alt univerzuma i vjeciti zivot, kad imamo raj. vjerujem da dosta fanova ne trazi ni jedno ni drugo, no samo konzistentnu i zadovoljavajucu pricu koja, na kraju krajeva, nije cinicna spram sf-a

i da. svi su lazni proroci sem starog separda. nemaju pojma, zavedeni su magijom.ma, mrs.

Edited by morgana
Link to comment

Od SF se ovde odustalo još u IV sezoni, ali ni to mi ne bi smetalo, da nema ovog razvodnjenog kraja.

Ja sam još posle I sezone nekim mojim prijateljima rekla kako mi se čini da će ispasti da je ostrvo tranzitna stanica između života i smrti, ali su tada svi bili opsednuti Kazimirovim efektima i elektomagnetizmom i mogućnošću da su vanzemaljci iza svega. Na žalost, crne slutnje su se obistinile. Sada mi se čini da su svi oni i poginuli prilikom pada aviona, samo to, kao u onoj seriji gde ona priča sa duhovima, neko mora da im kaže da su mrtvi, da bi prešli na drugu stranu.

Ja nisam gledala Sopranove redovno, pa bih volela da znam kako su se oni završili.

Link to comment
Skoro idealno reseno finale. Mnogo bolji krajnji utisak od BSG-a. Posmatrajte npr samo u kontekstu vremenske simetrije 1-3-6 sezona.Mislim da je finale na nekom "poetskom" nivou odlicno. Medju najslabijim epizodama Losta bile su uvek one gde su se davali konkretni odgovori. Tako da su odradili pravu stvar.

Meni se svidelo sto su na kraju akcenat stavili na emocije, pa su ponovni susreti i oprastanja delovali kao paralela odnosu likova iz serije i gledalaca. A tumacanja raspleta su otvorena za razne analize. Kljucni deo slagalice za ovakav kraj je bilo ubacivanje Dzejkoba i Crnog, vec tada je bilo jasno da se nece zavrstiti ukucavanjem nove sifre u kompjuter. Za sada, ne mislim da je jedna od paralelnih radnji bila afterlife ili cistiliste, samo moram da poradim da vezama izmedju ta dva sveta, zbunjuju me neki detalji.btw, na vitrazu u crkvi na kraju su upadljivo bili nacrtani krst, polumesec, Davidova zvezda, jin-jang simbol (i jos nekoliko meni manje poznatih), tako da ce tacno objasnjenje njihovog skupa zavisiti od izbora gledaoca. Men of science su dobili paralelne univerzume.Poslednji kadar sa Dzekovim okom je fenomenalan! Zatvoren je krug.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...