Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

mozda se insistira na tome da je i dzejkob covjek svog vremena, kao sto vidimo da je i ricard, sudeci po tome koliko vjeruje u pakaoiz istog razloga, faradej vjerovatno ne bi pravio paralelu izmedju ostrva i flase sa vinom i cepom, nego neku fensiju

KORINĆANIMA POSLANICA PRVA15:14 I ako nema vasksenija mrtvijeh, to ni Hristos ne usta.15:15 A ako Hristos ne usta, uzalud dakle propovijedanje naše, a uzalud i vjera vaša.(...)15:32 Jer ako sam se po čovjeku borio sa zvjerovima u Efesu, kaka mi je korist ako mrtvi ne ustaju? Da jedemo i pijemo, jer ćemo sutra umrijeti.

Pa, je u tom smislu i vino, ovih onih, opijajmo se tralalala...Black Rock možda aludira i na Lapis Niger...

Link to comment

E, da, tu su i Aluzije na Steinbeck-a, malo travestirane doduše... Pa, Ričard, Ben i ostali Timšel grehom... Jedino je Aron prirodno otišao sa ostrva...

Link to comment

KORINĆANIMA POSLANICA PRVA15:14 I ako nema vasksenija mrtvijeh, to ni Hristos ne usta.15:15 A ako Hristos ne usta, uzalud dakle propovijedanje naše, a uzalud i vjera vaša.(...)15:32 Jer ako sam se po čovjeku borio sa zvjerovima u Efesu, kaka mi je korist ako mrtvi ne ustaju? Da jedemo i pijemo, jer ćemo sutra umrijeti.

Pa, je u tom smislu i vino, ovih onih, opijajmo se tralalala...Black Rock možda aludira i na Lapis Niger...

efes je pivo, ne vino angry.gif
Link to comment
ali mi je chitava richardova pricha stvarno suvisna i predetaljna. nije bilo potrebe da se po 5 minuta trosi na njegov odlazak kod doktora, boravak u zatvoru, pa u okovima na brodu... sve je to moglo da stane u mnogo manje. sve u svemu, prilicno razocarenje od epizode, mada mi je kul bila scena na obali i razgovor richarda i jacoba.
Ne znam, meni je sve vreme bilo OK. Pa i totalni nebitnjaci su imali po celu svoju epizodu u ranijim sezonama!
Link to comment
Matori, onaj Ben nikako vec jednom da proradi™!
Zezaj ti, zezaj, al' videćeš kad se Ben pojavi na kraju i "izvadi star" (značenje 1: Reši stvar u korist good guys; značenje 2: Uhvati se za patku, pobije ih sve i postane novi crni/beli (svejedno) u nedostatku boljeg kandidata)Ozbiljno:Ma, ipak mi se sve više dopada ideja o promeni uloga Džejkoba i crnog. Edited by ion
Link to comment

KORINĆANIMA POSLANICA PRVA15:14 I ako nema vasksenija mrtvijeh, to ni Hristos ne usta.15:15 A ako Hristos ne usta, uzalud dakle propovijedanje naše, a uzalud i vjera vaša.(...)15:32 Jer ako sam se po čovjeku borio sa zvjerovima u Efesu, kaka mi je korist ako mrtvi ne ustaju? Da jedemo i pijemo, jer ćemo sutra umrijeti.

Pa, je u tom smislu i vino, ovih onih, opijajmo se tralalala...Black Rock možda aludira i na Lapis Niger...

ima biblijskih referenci koliko oces u lostuzanimljivo je to sa blek rokom, jos jedna aluzija na bracu (premda se ovo ne moze odnositi direktno na dzejkoba i crnog, al eto). a i sam izbor imena, bez reference, je super.
Dajte neku teoriju za alternativni timeline gde su svi bezbedno sleteli? Šta pričaju po Lostpedijama i sl. Ništa mi ne pada na pamet.
alternativni tajmlajn se otcijepio od glavnog zbog bombe iz '77. tako da sad postoje 2 paralelna. moguce je da bomba u jednom nije, a u drugom jeste eksplodirala (slicno eksperimentu sa sredingerovom mackom, sto je takesi kacio prije par strana)u paraleli se dzejkob ne mijesa u zivote ljudi sa leta 815mozda ih je crni nagradio za lojalnost novim zivotom po njihovoj zeljiili su nasi junaci odradili karmicki dug pa zive finoili su izisli iz vremenske petlje (sto moze i ne mora da bude isto kao 1. stavka)a mozda u paraleli svi umru od ebole Edited by morgana
Link to comment

kako je onda Ben ubio Jacoba ako je ovaj već progovorio, zar tad nije kasno?inače, na drugom forumu neko lepo primetio kako je u finalu prošle sezone, dok se Black Rock približavao ostrvu bio lep i sunčan dan, Jacob i MIB se sunčali i ćaskali. sad odjednom noć i talasi od 20 m...

Link to comment
inače, na drugom forumu neko lepo primetio kako je u finalu prošle sezone, dok se Black Rock približavao ostrvu bio lep i sunčan dan, Jacob i MIB se sunčali i ćaskali. sad odjednom noć i talasi od 20 m...
na drugom forumu toliko seru da je to preslatko [ne samo u vezi black rocka], ali nebitno... mislim da se jedno 30 puta u toku ovih 6 sezona desilo da se suncano vrijeme u sekundi pretvori u nevrijeme, a i nagle smjene dana i noci nisu strane seriji.i u samoj epizodi, kad je richard i dalje unutar broda, vani je suncano, 10 sekundi kasnije, pljushti kisa a richard pokusava da dohvati mlaz vode koja curi sa palubeelem, na drugo gledanje mi se vise svidjela epizoda. onaj richardov kikot, ili kako se vec kaze, na pocetku epizode - it cracks me up every time :Dja odavno mislim da jacobu ne treba vjerovati, imam osjecaj da on nije good guy. tj. mislim da su obojica 1 djubrad [titus welliver je car, btw] Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
inače, na drugom forumu neko lepo primetio kako je u finalu prošle sezone, dok se Black Rock približavao ostrvu bio lep i sunčan dan, Jacob i MIB se sunčali i ćaskali. sad odjednom noć i talasi od 20 m...
I to sam primetila, ali nisam htela da spominjem, da ne ispadne kako samo zanovetam cool.gifInače, drugi forum je mesto koje više ne posećujem ni iz radoznalosti. Edited by Arkadija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...