Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

:lol:

Nije zbog boje, već su stvarno antipa.

Za drugo se slažem.

Mogao je Eko da bude neki majstor koji baš, eto, renovira/popravlja crkvu :D

Link to comment

jos ne mogu da dodjem ksebi. boli me mozak. ima li kakav pravnik da nam kaze mozemo li ih tuziti za dusevnu bol?najmanje veliko finale u istoriji velikih finala. moralni patuljak.i kopkilina i bbova verzija su podjednako, po meni, verovatne, i podjednako glupe i bezobrazne.ispalo je da nista nije bitno samo da govna ne bi morala da nista objasnjavaju.nije mi dobro, stvarno.

Link to comment

Za sada mi u razjasnjavanju najvise problema zadaje, zasto je:

- Lok rekao Dzeku da nema sina?!- Eloiz pitala Dezmonda da li odvode Faradeja? Dezmond odgovara: "Ne sa nama"

Edited by Takeshi
Link to comment
sudeci po imenu 15. epizode 'what they died for' ... tesko. mozda 1 ili 2 kandidata (sto mi ovo jebeno lici na velikog brata :lol: , ne izbacuju™ nikoga 100 dana/epizoda, ali onda pred finale svi lete po ubraznom procesu! ) koji ce u poslednjoj epizodi biti na big screenu, sami u hatchu, i pice sampanjac :D. Stavljam 10 eura na Huga.
luba cekam isplatu svojih 100 eur. ti si gazda ovde. kvota je bila sigurno preko 10 !
Link to comment
:mellow:nisam nista razumela, ali izgleda da to i nije mnogo bitno.
ma ovo je uvredljivo glupo
sad pocinjem da se plasim da sam ipak sve razumela.

meni nije afterlife kao kraj toliko problematican, u smislu da je takvom zapletu potreban nekakav kraj u kom vidimo kako se zavrsavaju razlicite price odjednom. ali mi je problematicno sto je to ispala poenta serije. a ostrvo, pizda vam materina?!

Link to comment

aj sto je dzek preminuo, to mi je bilo ok (lazem, nije, al sam to ocekivala :D)al jebote, crkvau jednom momentu sam ubijedila sebe da nisam razumjela sta se desavai napravila teoriju koja povezuje afterlajf sa proslom sezonompa odustalaa i sa tom teorijom kraj jednako nipodastava seriju, na stranu sto nije logicki konzistentna

i da, bila sam tolko popizdila zbog kraja da sam bila smijesna sama sebiedit: vozek jos nije nista napisao :D

Edited by luba
meri jos nije gledala, te mi je naredila da sve sto iole vuce na spojler, bude u spojleru :D
Link to comment

još uvek ne mogu da objasnim sebi kako su uspeli da seriju koja je mogla da bude najabolja ikada, svedu na hrišćansko obećanje o životu posle smrti.Potpuno su zanemarene misterije ( na koje smo se svi ložili), a akcenat je stavljen na mistično, koje se pojavilo tek prošle sezone. Kao da je ono juče bio kraj koji se tiče samo te dve sezone, a možda će sve ostalo biti obrađeno u dvd bonusima, ili filmovima ili spin off serijama ( gramzivost producenata nema granica).Sinoć sam bila toliko besna da sam došla u napast da izbrišem sve epizode, ali sam odustala, jer nameravam da preko leta odgledam celu seriju još jednom, da proverim istinitost tvrdnji Karltonas i Dejmona da su sve planirali od prvog otvasranja Džekovog oka.BTW, dal'je to ista crkva u kojoj je smešteno ono klatno koje može da locira ostrvo?Zašto se juče nije pojavila Aleks, bar ispred crkve? Ako svi dobijaju redemption, onda je u toj sceni ispred crkve trebalo da dođe i ona i kaže Dady I love you.

Edited by luba
isto ko gore
Link to comment

cekaj ne mogu da verujem. ja sam lost stao gledati pocetkom trece sezeone kada su me definitivno smorili. tri godine mi razni prijatelji i poznanici tvrde da se serija 'popravila' da bi sada citajuci vase postove shvatio da su autori izabrali m. night shymalan kraj? 'i see dead islands'?radje cu pogledati dzekobovu lestvicu ili procitati ponovo ubik. u ovakvom kraju ne smeta religiozni koncept zagrobnog zivota vec monumentalna lenjost i glupost koja je potrebna da se njemu pribegne.mene ovo podseca na kraju galaktike3376949978_bf2cdc6fea_o.jpg

Link to comment

kako se zavrsilo, znala sam da ce da budu iste reakcije kao za sopranose."kako tako da zavrse, pa nista se ne zna, buahaha".pa jebote, sta ste ocekivali? da su dali odgovore na man of science pitanja, dobili bi nobelovu nagradu za fiziku.od lokove, pa dzekove opsesije ostrvom jasno je da je man of faith linija prevagnula, i pricaju ljudi sve vreme da je pesnicenje zaokruzilo glavni plot.sveti gral moze da bude u obliku ostrva, ili kako ben rece jednom prilikom, it's the people that matters, not the story. i takvo finale su obecavali i planirali. e sad sto svi gledaoci odjednom postadose bogznakakvi racionalisti i hoce odgovore na poenkara, ma da.blokovski su zavrsili, meni je to savrseno.pisanje odlicno, dijalozi za veliki americki roman.

Link to comment
luba cekam isplatu svojih 100 eur. ti si gazda ovde. kvota je bila sigurno preko 10 !
to ti je brisanje deset vornova, ili posteda. ili ako vise volis miralemove pare, izvolte.100euros.jpg
Link to comment
kako se zavrsilo, znala sam da ce da budu iste reakcije kao za sopranose."kako tako da zavrse, pa nista se ne zna, buahaha".pa jebote, sta ste ocekivali? da su dali odgovore na man of science pitanja, dobili bi nobelovu nagradu za fiziku.od lokove, pa dzekove opsesije ostrvom jasno je da je man of faith linija prevagnula, i pricaju ljudi sve vreme da je pesnicenje zaokruzilo glavni plot.sveti gral moze da bude u obliku ostrva, ili kako ben rece jednom prilikom, it's the people that matters, not the story. i takvo finale su obecavali i planirali. e sad sto svi gledaoci odjednom postadose bogznakakvi racionalisti i hoce odgovore na poenkara, ma da.blokovski su zavrsili, meni je to savrseno.pisanje odlicno, dijalozi za veliki americki roman.
osim sto su sopranosi imali brilijantan kraj (i to jeste serija o likovima za razliku od losta). u lostu je problem sto su ista objasnili. zar nije sve jasno? oni su mrtvi, afterlife postoji, everything is alright with the world... Edited by kim_philby
Link to comment
cekaj ne mogu da verujem. ja sam lost stao gledati pocetkom trece sezeone kada su me definitivno smorili. tri godine mi razni prijatelji i poznanici tvrde da se serija 'popravila' da bi sada citajuci vase postove shvatio da su autori izabrali m. night shymalan kraj? 'i see dead islands'?radje cu pogledati dzekobovu lestvicu ili procitati ponovo ubik. u ovakvom kraju ne smeta religiozni koncept zagrobnog zivota vec monumentalna lenjost i glupost koja je potrebna da se njemu pribegne.mene ovo podseca na kraju galaktike

ma nije fer prema dzejkobovim ljestvama pominjati ih u istom postu sa ovom epizodom lostameni ne bi smetalo da je zagrobni zivot jedno, ali smeta mi sto je jedino tumacenje lostada smo ostali na men of sajens/men of fejt dualizmu, bila bih zadovoljnaovako, jebo im vinsent mater

Edited by morgana
Link to comment
osim sto su sopranosi imali brilijantan kraj (i to jeste serija o likovima za razliku od losta). u lostu je problem sto su ista objasnili. zar nije sve jasno? oni su mrtvi, afterlife postoji, everything is alright with the world...
pa sad, i lost je serija o likovima. tj i ostrvo je lik. misterije su orudje, te ako se tako posmatrala prica, onda je zadovoljstvo krajem objasnjivo.

mrtvi su svi od samog pocetka. ostrvo je sideways, a ne pravi sideways.afterlife je u oku posmatraca.

lost nije zica, niti je 6 ft under, svi zaboravljamo na mejnstrim detalj koji je veci od zivota. ako galaktiku uzmemo kao top sf/zanrovskog tv serijala, lost je ucinio isto, ali za mejnstrim. postoji li serija (koja nije sitkom ili gradic pejton) koju je sa jednakom paznjom gledala moja majka od skoro 70 godina i balavurdija bez prava glasa?a opet, za pacenike poput mene, dovoljno je pameti u pisanju, plotu i razradi likova da steknem utisak (i navucem se kao mlad majmun) da je nesto vise od njanjave tv ponude poput supernaturala, pa cak i fringa.

Link to comment
osim sto su sopranosi imali brilijantan kraj (i to jeste serija o likovima za razliku od losta). u lostu je problem sto su ista objasnili. zar nije sve jasno? oni su mrtvi, afterlife postoji, everything is alright with the world...
Ne znam kako u Lostu možeš da zapostaviš komponentu zvanu "likovi". Ma kako mitologija u Lostu bila jaka, sve te misterije i slično, meni je to sve vreme bilo ispod jačine likova. Ja mislim da ni u jednoj seriji, još od Homicide-a, nisu postojali tako kvalitetno urađeni likovi (i to veći broj istih).edit: takođe bih voleo da sam dobio odgovore na mnoga pitanja, ali mi je super to što uopšte nemam problem sa tim što neke odgovore nisam dobio.logično mi je da su producenti ipak ostavili mesta za još nešto što će na sebi nositi "Lost" atribut. Edited by copkillah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...