Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Ovo su gramofoni Hermes, modeli ACX i DCX, firme TT Recycled.Predstavljeni su ptoteklog vikenda na Hi-Files Showu.Proizvedeni su u Srbiji.TT Recycled je ranije reciklirao gramofone, odnosno izrađivao nove od delova starih, a ova dva modela su potpuno novi, od delova specijalno razvijenih baš za njih, osim ruke koja je OEM Rega 251 i gumeno-plutanog mata koji ova firma (TT R) od ranije ima u ponudi.Oba modela su BD modeli, gde se akrilni tanjiri mase od po 3.7kg preko kaiša pogone motorom, koji je sinhroni kod modela ACX, odnosno elektronski kontrolisan DC kod DCX modela.Baza gramofona izrađena je od MDFa, u beloj, ili crnoj boji, a na podlogu se oslanja u tri tačke, posredstvom velikih metalnih šiljaka, koji su podesivi i po visini.Poklopac prekriva čitav gramofon, a na poslednjoj fotografiji je user manual izrađen u formi gatefold omota za ploču, u koji su spakovani mat i protraktor za podešavanje.Edit: Fotografije su preuzete uz dozvolu autora.

post-1278-13215257777002.jpg

post-1278-13215258059986.jpg

post-1278-13215258703865.jpg

post-1278-13215259015605.jpg

post-1278-13215259362023.jpg

post-1278-13215259626136.jpg

post-1278-1321526008028.jpg

Edited by Ras
Link to comment
  • 3 years later...

Imam amatersko pitanje

 

kupio danas neki JVC gramofon na buvljaku za dzabe pare. Udenuo chincheve u moje 5x bafer vafer zvucnik za komp i DVD. Pustio Barbaru Strejsend, zvuk je lep, cist ali se sa bufer vufera jako slabo cuje. 

 

Da li to znaci da mi je pojacalo ipak neophodno?

Link to comment

po svim pravilima, to ste se nesto uopste cuje je cisto providjenje. da bi reprodukovao zvuk sa gramofona, potrebno ti je gramofonsko pretpojacalo koji sluzi prilagodjenju tzv RIAA krive sto predstavlja odredjenu frekventnu devijaciju sa kojom je urezan signal na plocu. drugim recima, gramofon ne mozes da povezes sa CD ulazom tvog pojacala. to gramofonsko pretpojacalo je nekada bilo sastavni deo svakog integralnog pojacala sto vise nije slucaj i najcesce se danas kupuje odvojeno. dakle, gramofon pravo u zvucnike, ne znam kako to svira kada je pravilna sema tog lanca ova: gramofon -> gramofonsko pretpojacalo (RIAA)-> bilo koji ulaz na pojacalu koji nije gramofonski-> zvucnici ili gramofon -> gramofonski ulaz na integralnom pojacalu -> zvucnici

Link to comment

Imam amatersko pitanje

 

kupio danas neki JVC gramofon na buvljaku za dzabe pare. Udenuo chincheve u moje 5x bafer vafer zvucnik za komp i DVD. Pustio Barbaru Strejsend, zvuk je lep, cist ali se sa bufer vufera jako slabo cuje. 

 

Da li to znaci da mi je pojacalo ipak neophodno?

 

 

to su verovatno aktivni zvucnici i ulaz za dvd cim se cuje.

kupi pretpojacalo za magnetnu glavu i udeni ga onda u to pretpojacalo a pretpojacalo udeni u zvucnike.

objasnio ti gaja zasto.

Link to comment

Imam amatersko pitanje

 

kupio danas neki JVC gramofon na buvljaku za dzabe pare. Udenuo chincheve u moje 5x bafer vafer zvucnik za komp i DVD. Pustio Barbaru Strejsend, zvuk je lep, cist ali se sa bufer vufera jako slabo cuje. 

 

Da li to znaci da mi je pojacalo ipak neophodno?

pa kad si vec hipster kupi i lampasko pojacalo za male pare i par dvosistemaca, po potrebi odnesi da se premotaju i dotegnu pa da vidis sta je zvuk.

Link to comment

pa kad si vec hipster kupi i lampasko pojacalo za male pare i par dvosistemaca, po potrebi odnesi da se premotaju i dotegnu pa da vidis sta je zvuk.

 

да, да, рецимо стари радио марке "Космај" на бувљој пијаци, тј два за стерео репродукцију. 

Link to comment

да, да, рецимо стари радио марке "Космај" на бувљој пијаци, тј два за стерео репродукцију. 

pa tema je hi fi a ne radio marke kosmaj

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...