Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

[hitno on]Da li u Skotskoj moraju da se koriste adapteri za struju kao i u Engleskoj?[hitno off]
iako su uticnice iste ko u engleskoj, odgovor na tvoje pitanje je ne. ne moraju, odnosno nisu neophodni ako znas sledeci trik: osim uticnice, treba ti bilo koji uk appliance. trorupu uticnicu koristis tako sto engleskim utikacem prvo zapusis rupu viska. imas te tri rupe ona na vrhu ti je visak, obrnes utikac engleski za 180 stepeni pre no sto taj samo jedan siljak utaknes, tako da posle mozes normalno da ukljucis nas utikac. zabijes vrh, ide malo teze, ali ide. posle normalno ukljucis nas utikac. napon struje je isti, nece se desiti nista lose. isprobano vise puta, radi bez greske :D
Link to comment

Valjda je to arhaicno. Hraniti znaci (znacilo je i cuvati) Boze spasi, Boze hrani, srpskog Kralja, srpski rod.

Link to comment
Valjda je to arhaicno.
pretpostavljam da je koren neki staroslovenski (nisam stručnjak)rusi imaju glagol хранит (plus meki znak na kraju reči, da ne prebirem po tastaturi sad), koji takođe znači čuvati
Link to comment
zato što hraniti znači čuvati, a posao telohranitelja nije samo da brani
hvala :)
ne mogu, ne jedem ja to. a da ih nakupis u nekoj sumi ili gde vec oni obitavaju? :unsure:a mozes i ovde da se raspitas, al sumnjam da sam ti pomogla :Dhttp://www.akvarijum.org/forum/prodajem-ili-razmenjujem-malaysian-trumpet-puzeve-t1059.html Edited by cmrlj
Link to comment
a da ih nakupis u nekoj sumi ili gde vec oni obitavaju? :unsure:
moze ali tek od 1. juna, pre toga je prekrsaj. puzostaj je od 1. oktobra do 1. juna Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hohohoho, proverila sam. Pužostaj je zaista od 1. oktobra do 1. juna za zaštićene vrste a tu spada i vinogradski puž! Sad tražim u profilu da li ima stavka Occupation, da odmah stavim krivolov puževa. Sad mi je žao što sam ih dirala, narušila sam im ravnotežu.Nisam stigla čak ni da ih spremim, eno, još su zamrznuti.U otkupnim stanicama (to su ona mesta gde otkupljuju npr. šumske plodove, pečurke, vunu, puževe i sl.) cena kilograma živih puževa sa kućicom je 50 dinara.Ne znam za cene pužjeg mesa spremnog za upotrebu, a ne verujem i da u Srbiji ima ijedna fabrika koja ih prerađuje.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel istinita ona prica o Branku Kockici kad ga sretne dete na ulici, vikne mu- tatatatira, a on njemu- Mars u pizdu materinu?

Edited by Duci Simonovic
Link to comment
Jel istinita ona prica o Branku Kockici kad ga sretne dete na ulici, vikne mu- tatatatira, a on njemu- Mars u pizdu materinu?
Komsija mi je i voli da popije ali sto se male dece tice tu je skroz profi. No, ne bih se bas kladio da kada bi mu neko od 18+ viknuo tatatatira da ne bi dobio kao odgovor "Mars u pizdu materinu!"Sa druge strane da meni to svaki dan vicu kada me vide verovatno bi bio jos kreativniji sa uvredama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...