Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

zato sto je gustina nase telesine veca od gustine vazduha a manja od gustine vode. iz istog razloga se neces tek tako opeci kad gurnes ruku u rernu koja pici 200c.

Link to comment
zasto nam je prijatna temperatura vode toliko iznad prijatne temperature vazduha? tipa prijatno je biti na 20-22 stepena u sobi (neka bude i 27 ako smo goli) ali na 35 stepeni u kadi.
Ваљда вода брже одводи топлоту са тела него ваздух. А и онај део коже што је мокар а изнад површине, одмах испарава и хлади се.
Link to comment
U pesmi Riblje corbe "Pravila, pravila" se pominje Provereno min njet, sta to znaci?
Ne znam ima li još staaarih zgrada po Vračaru gde se još može videti ovaj natpis - to je bio znak da su, po oslobođenju Beograda u oktobru 1944, Crvenoarmejci pregledali kuću i uverili se da u njoj Nemci prilikom povlačenja nisu ostavili neku sakrivenu minu ili eksplozivnu napravu.
Link to comment
heh. hvala.
takodje, u sauni moze da bude do 100 stepeni i da bude lepo, a u steam bath je valjda nekih 40, ili bi imali opekotine.
Link to comment
Ne znam ima li još staaarih zgrada po Vračaru gde se još može videti ovaj natpis - to je bio znak da su, po oslobođenju Beograda u oktobru 1944, Crvenoarmejci pregledali kuću i uverili se da u njoj Nemci prilikom povlačenja nisu ostavili neku sakrivenu minu ili eksplozivnu napravu.
А онда је снимљен и филм који се тако звао. Домаћи, дакакао.
Link to comment

Da li je bolje(blize) ici u Knjazevac preko Aleksinca ili preko Nisa?Via mishelin tipuje na Nis, kakvo je vase iskustvo?

Link to comment
Da li je bolje(blize) ici u Knjazevac preko Aleksinca ili preko Nisa?Via mishelin tipuje na Nis, kakvo je vase iskustvo?
Aleksinac, a može i preko Paraćina. Ako ti se ne plaća putarina, može i preko Petrovca preko Bora, Nikoličeva pa do Zaječara i Knjaževca. Malo je duža relacija ali put nije loš.
Link to comment

Cemu sluze i kako funkcionisu one metalne tracice u plasticnom omotu na kojem se nalazi bar kod? Lepe ih po raznim proizvodima. Milka cokoladama na primer, kozmetici,...

Edited by nbg4ever
Link to comment
Cemu sluze i kako funkcionisu one metalne tracice u plasticnom omotu na kojem se nalazi bar kod? Lepe ih po raznim proizvodima. Milka cokoladama na primer, kozmetici,...
RFID cipovi sigurnost i veliki bratRFID Tehnologija
Link to comment
Aleksinac, a može i preko Paraćina. Ako ti se ne plaća putarina, može i preko Petrovca preko Bora, Nikoličeva pa do Zaječara i Knjaževca. Malo je duža relacija ali put nije loš.
kakva ispala <_< ali sam se vracao preko Paratjina ;) :isuse: ako me put ikada u zivotu nanese opet na Knjazevac samo preko Nisa
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...