Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

e al ne mislim na Brlinmislim pre svega generalno na Nemacland, a bogami i CHdobro, svugde je on najskuplji i to je ok, ali u ove dve zemlje <a pretpostavljam i da nisu jedine> je baš onako najskuplji...

Link to comment
zašto je goveđi biftek/file *perveeeeeeeeeerzno* skup?
Onomad je mesar objašnjavao čoveku ispred mene u nekom od ovih superhipermarketa u Bg da je problem sa biftekom što od govečeta koliko god da je veliko dobiješ samo dva komada od po kilo-dva, pa neće da kolju vola zbog kilograma mesa dok se ostatak ne proda, i tako...
Link to comment

Posto sam primetio da mravi i manji insekti mogu da padnu sa izuzetno velike visine proporcionalno velicini njihovog tela i da nastave da hodaju/gmizu zanima me sa kolike visine bi trebalo da padnu da bi uginuli.Cisto teoretsko pitanje, ne ubijam ih, a svestan sam da je razlog zasto nisu povredjeni mala masa tela pa time i manje privlacenje zemljine teze.Tako da bih molio odgovore koje konkretno daju racunicu koja je visina u pitanju.Hvala.

Link to comment
Posto sam primetio da mravi i manji insekti mogu da padnu sa izuzetno velike visine proporcionalno velicini njihovog tela i da nastave da hodaju/gmizu zanima me sa kolike visine bi trebalo da padnu da bi uginuli.Cisto teoretsko pitanje, ne ubijam ih, a svestan sam da je razlog zasto nisu povredjeni mala masa tela pa time i manje privlacenje zemljine teze.Tako da bih molio odgovore koje konkretno daju racunicu koja je visina u pitanju.Hvala.
nešto mi govori da ne postoji ta "smrtna" visina. Brzina slobodnog pada bilo čega, pa i insekata zbog otpora vazduha se posle neke vrednosti ne povećava više (sila teže se izjednači sa silom otpora vazduha). Da li je ta (maksimalna) brzina dovoljna da se ubije insekt? Onako odokativno mi se čini da nije, jer mislim da su insekti prilično žilavi i izdržljivi. Dokaz nemam.
Link to comment

U pravu si.The terminal velocity of a small to medium ant is about 4 mph (6.4 km/hour), according to the physics department of the University of Illinois. + mala masа = neuništivost:D

Link to comment
U pravu si.The terminal velocity of a small to medium ant is about 4 mph (6.4 km/hour), according to the physics department of the University of Illinois. + mala masа = neuništivost:D
dekss i Vapad, hvala, vrlo zanimljivo da insekti pa cak i zivotinje do reda veverice po velicini ne mogu biti povredjene ma sa koje visine pale pod uslovom da rasire ekstremitete kako bi ublazili pad.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...