Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

kako se uzajamno pomazu prica cvorak i drvo tresnja?ozbiljno.
Расејавање? Видео сам чворке како хране своје младе дудом, ал' таморж других воћки ни нема, била само та два дуда у целом крају. Претпостављам да би коштица пала негде близу гнезда.Дакле, трешња се размножава, чворак се 'рани. Осим што их нисам видео са трешњама у кљуну.
Link to comment
Осим што их нисам видео са трешњама у кљуну.
sigurno je klopa/rasejavanje, buni me sto ih ni ja nisam videla. nisam nikad videla pticu s bilo cim drugim osim necim tankim i duguljastim u kljunu :( da li kljuca na drvetu ili nosi, pitanje je sad!mozda kljucne kosticu, da seme lakse isklija? a?pozurite, major u pola dva ide u skolu :kukumene:poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
sigurno je klopa/rasejavanje, buni me sto ih ni ja nisam videla. nisam nikad videla pticu s bilo cim drugim osim necim tankim i duguljastim u kljunu :( da li kljuca na drvetu ili nosi, pitanje je sad!mozda kljucne kosticu, da seme lakse isklija? a?pozurite, major u pola dva ide u skolu :kukumene:poz
tako sto pojede sa koshticom, stoka jedna, odleti u 3 lepe i tamo neminovno iskaki koshticu iz koje izraste treshnja? a takvim ishodom zadovoljni su i darwin i dawkins i sam swewishnji bob! :Dtako sto izjedne neke parazite po drvetu, ako ih ima? mada stvarno ne znam nishta o tome i za to nam ipak treba drug indi :unsure:
Link to comment
stvarno, imamo li biologa na forumu?e, da je o pravu cvoraka na sranje u letu, vec bi se pitanje razbokorilo u split :P poz
Čekajte, je l' se vi to dvoumite da li ptice jedu trešnje? Nemajte sumnje, obožavaju ih. Videla 100 puta.Čak i kada je ptica manja od čvorka, ona će kljucati plod na peteljci iako je tako neće rasejati.Čvorak i trešnja su navedeni kako bi se pitanje učinilo zanimljivijim za decu. Biljke se rasejavaju vodom, vetrom ili uz pomoć životinja. Kako je koštica trešnje teška, najlakši način je rasejavanje uz pomoć životinja, a najčešće ptica. Zato je morala tokom evolucije da prilagodi svoj plod kako bi postao što atraktivniji za ptice- crvena boja, ukus, tanja opna i sl. Žurim na sastanak, odoh izvinite.
Link to comment

Pise na wiki: "Many species are important dispersers of seeds" a osim toga jedu razne stetocine koje napadaju drvo. Jedu i tresnje doduse, al' to im se valjda da oprostiti - ko je lud da ne jede tresnje :Dedit: joj sto ih ima lepih 603px-Lamprotornis_nitens%2C_Kruger.jpg

Edited by aram
Link to comment

pa, to bi bilo to. idem da okacim na majorov forum.@aram: ptice su mnogo dobri antistetocinci. sto bi cvorak bio izuzetak. jedino kao mu je, tako lepom, ispod casti. al sumnjam :D ps. koristim priliku da javno izjavim da su drugarice halloween i krotka dva velika i pametna plusa na forumu. ovo nije zato sto zna sve ovo o rasejavanju, nego uopste, a i sire :)pozedit: a ko bese ceda cvorak?

Edited by le petit nicolas
Link to comment
sigurno je klopa/rasejavanje, buni me sto ih ni ja nisam videla. nisam nikad videla pticu s bilo cim drugim osim necim tankim i duguljastim u kljunu :( da li kljuca na drvetu ili nosi, pitanje je sad!mozda kljucne kosticu, da seme lakse isklija? a?
Не бих знао шта ради на дрветовом крају линије, ми смо били на гнездовом крају. Населили су се у комшијин тунел куд издувава из оне дувалице изнад шпорета.
Link to comment

kako vi brishete prashnjave knjige?chime?suvom krpom ili mokrom krpom?da li uopshte postoji neko sredstvo?i da li uopshte postoji pomoc? :mellow: u ovim danim mrzim moju biblioteku,dodushe jeste da je na nezastakljenim policama shto je uzas,mada tek bih se pored toliko stakla osecala nesigurno <_< ali 246 knjiga moram da obrishem posle renoviranja,1 po 1 :isuse:a da pri tom nisu kompleti na metar,koji se kontam mnoogoo lakshe brishu

Edited by ivy
Link to comment
kako vi brishete prashnjave knjige?chime?suvom krpom ili mokrom krpom?da li uopshte postoji neko sredstvo?i da li uopshte postoji pomoc? :mellow: u ovim danim mrzim moju biblioteku,dodushe jeste da je na nezastakljenim policama shto je uzas,mada tek bih se pored toliko stakla osecala nesigurno <_< ali 246 knjiga moram da obrishem posle renoviranja,1 po 1 :isuse:a da pri tom nisu kompleti na metar,koji se kontam mnoogoo lakshe brishu
onaj ko ne popakuje ili, bar, prekrije sve sto je na policama zasluzuje ovakav hod po mukama.ok. dosta predavanja.usisivac. sa cetkom. za grubu obradu.lepo je vreme, posle usisavanja knjige na avliju, pa istresi jednu po jednu (pajalica duginih boja daje izvrsne rezultate).vrlovrlo dobro iscedjena vlazna ili suva krpa za zavrsni glanc.i ne kukaj, herkul bi pljucnuo na 246 :P poz
Link to comment

nemoj da mi stajesh na mukuja nisam ni bila tu kad su izbijali prozor i zapocheli svo ovo sranjea onaj ko je bio tu bolelo ga je uvo <_< :isuse:edit-246 pravih knjiga+struchna literatura,1 gomila raznih svezaka i chasopisi

Edited by ivy
Link to comment

ne bih da ti stajem na muku. narocito jer sam nabacila par kila u poslednje vreme :D al sveske i casopise ne usisavaj. samo avlija + peruska.i ne zaboravi krpu!ajd, poitaj, nemoš vazda leteti, da vidis kako je nama svaki dan, u zemnoj prasini ;) poz

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...