Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Ajde omladino da vas čujem , vi to znate.Dakle, ćerka mi je ostvarila prvu zaradu preko oml. zadruge u nekom bruto iznosu. Sad, ja znam kako je u radnom odnosu bruto - neto, ali ne znam šta se sve odbija pri radu preko zadruge. Kako ste vi svi vredni i radišni, molim odgovor, a bog će da vam plati.

Link to comment
Ajde omladino da vas čujem , vi to znate.Dakle, ćerka mi je ostvarila prvu zaradu preko oml. zadruge u nekom bruto iznosu. Sad, ja znam kako je u radnom odnosu bruto - neto, ali ne znam šta se sve odbija pri radu preko zadruge. Kako ste vi svi vredni i radišni, molim odgovor, a bog će da vam plati.
Evo ti kalkulatorkalkulator ne radi izgleda, ali imas primer obracuna pod linkom "Primer obracuna" Edited by vasudeva418
Link to comment

Dali zna neko koliko ima karaktera na jednoj novinskoj strani a koiko u jednoj kolumni? Pretpostavljam da to zavisi i od velicine novine, formata, al nije bitno treba mi podatak onako odokatvno.Hvala.

Link to comment
Dali zna neko koliko ima karaktera na jednoj novinskoj strani a koiko u jednoj kolumni?
Ниједан, све је то бескарактерно ђубре, скот & олош.
Pretpostavljam da to zavisi i od velicine novine, formata, al nije bitno treba mi podatak onako odokatvno.
Једна куцана страна нормалног прореда има 60 редова по 80 знакова, дакле око 4 кила (због пасуса и узупчења, па нису сви редови попуњени). За конкретније мерење... узми новине и онда исти чланак на веб издању истих новина. Селектуј сам текст, па убаци у неки обичан текст фајл (да би испали тегови итд). Онда види колики је фајл. Edited by расејан
Link to comment
Dali zna neko koliko ima karaktera na jednoj novinskoj strani a koiko u jednoj kolumni? Pretpostavljam da to zavisi i od velicine novine, formata, al nije bitno treba mi podatak onako odokatvno.Hvala.
U kolumni ima, tipa, 2.000-4.000 karaktera, u zavisnosti od sloga, formata...Na celoj strani moze da ima, na primer, od 5.000 - 8.000 karaktera, opet u zavisnosti od sloga, formata, broja fotografija i njihove velicine...Nota bene: uvek se racuna "with spaces".
Link to comment
Hvala drugari.Za to selektovanje teksta i word count u nekom programu..sramim se priznati al nisam se setila :blush:
Pa i ne vredi ti puno za celu stranu, samo za kolumnu. Na strani imas tipa 5-10 tekstova, neki manji a neki veci, a online izdanja obuhvataju samo vece tekstove koji cine, na primer, 70% ukupnog broja slova. Edited by vasudeva418
Link to comment

ozbiljno pitanje, nemojte da se smejeteda li u beogradu negde ima kurs plivanja za odraslemislim, za mene jenije da ne znam da plivam - meaning da tonem kao sekiraali sam vrlo nesiguran bez peraja i to me zesce nervirasa perajama plivam kao barakudabez peraja, ocajna tehnika, mucenjeda ne pominjem plivanje u slatkoj vodi koje se manje vise svodi na izbegavanje davljenjazapravo bi mi bilo svejedno posto volim da plivam sa perajama ali se ispostavlja sada da moram celu zimu zbog zdravstvenih razloga da plivam na nekom od bazena pa bih cisto da se malo apgrejdujem sto se bazicnih stvari ticedebil sam, znam:)

Link to comment
ozbiljno pitanje, nemojte da se smejetedebil sam, znam:)
Veruj mi nisi debil (to znas i sam ;) ) Zapravo postoji masa ljudi koji da ih pitas "znaju da plivaju" , a zapravo su na ivici davljenja...Elem bilo je nesto takvo na DIF-u (onom u centru Deligradska) samo znam da je to bilo zimus ne znam da li je bilo sezonskog karaktera...
Link to comment

imas na vracaru, mislim da se zove skola sportskog plivanja, raspitivala se ja i ostrila pre par godina. jos me nije minula zelja, jednom cu i otici. tada kad sam zvala bili vecernji termini. pricala sa nekim sto radi na tom bazenu pre neki dan, rekao da postoji skola i dalje. ipak, to imas na svakom bazenu, samo treba da se uvalis u termin sa onima sto nesto treniraju, das treneru/rki par iljada, njemu/njoj svejedno da l ima samo tu decu ili i tebi kaze sta da radis. imala ja dogovor s trenerom s 25. maja. nije bilo nikakvo akcijanje ni potezanje veza, zvala tamo, rekla sta mi treba, oni me spojise s trenerom, trener reko dodji u sredu, naucicu te. u sredu zatvorili 25.maj angry.gif

Link to comment
imas na vracaru, mislim da se zove skola sportskog plivanja, raspitivala se ja i ostrila pre par godina. jos me nije minula zelja, jednom cu i otici. tada kad sam zvala bili vecernji termini. pricala sa nekim sto radi na tom bazenu pre neki dan, rekao da postoji skola i dalje. ipak, to imas na svakom bazenu, samo treba da se uvalis u termin sa onima sto nesto treniraju, das treneru/rki par iljada, njemu/njoj svejedno da l ima samo tu decu ili i tebi kaze sta da radis. imala ja dogovor s trenerom s 25. maja. nije bilo nikakvo akcijanje ni potezanje veza, zvala tamo, rekla sta mi treba, oni me spojise s trenerom, trener reko dodji u sredu, naucicu te. u sredu zatvorili 25.maj angry.gif
bravo zeno! i taj vracar je blizu tako da stima. nego, uzgred, koji je beogradski zatvoreni bazen trenutno u najboljem stanju? prednost 50m ali mogu i 25m.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...