Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Koliko je skuplje/jeftinije oblaganje zidova gipsanim pločama i pregradni zid od klasičnog malter sistema (štroka,jedinicatm ,majstori, pivo, salama)?

Link to comment
Koliko je skuplje/jeftinije oblaganje zidova gipsanim pločama i pregradni zid od klasičnog malter sistema (štroka,jedinicatm ,majstori, pivo, salama)?
Ako mislis za nov zid recimo d=12cm ti je oko 20€ po m2 i jos 2x7-8€ malterisanje. Gipsani zid recimo 10cm, komplet ti je oko 18€ (jednostruka ploca, potkonstrukcija, vuna, gletovani samo spojevi). Ako si mislio na gotov zid da ga samo oblozis plocama to ti je oko 8€ na lepak, oko 15 sa potkonstrukcijom. Gletovanje je oko 2€. Krecenje 1,5-2.Sto se tice cistoce i brzine znatno je na strani gipsa, on malo prasi ali je to vrlo kulturno, brzo, rekao bih teze zajebljivo. Evo kako se radi oblaganje plocama na lepak (ima i video) a imas i cene koje rigips preporucuje. Knauf ti je isto sranje.
Link to comment
Ako mislis za nov zid recimo d=12cm ti je oko 20€ po m2 i jos 2x7-8€ malterisanje. Gipsani zid recimo 10cm, komplet ti je oko 18€ (jednostruka ploca, potkonstrukcija, vuna, gletovani samo spojevi). Ako si mislio na gotov zid da ga samo oblozis plocama to ti je oko 8€ na lepak, oko 15 sa potkonstrukcijom. Gletovanje je oko 2€. Krecenje 1,5-2.Sto se tice cistoce i brzine znatno je na strani gipsa, on malo prasi ali je to vrlo kulturno, brzo, rekao bih teze zajebljivo. Evo kako se radi oblaganje plocama na lepak (ima i video) a imas i cene koje rigips preporucuje. Knauf ti je isto sranje.
Hvala puno :Hail: . Planiram da od neiskoriscene poluzavrsene garaze u suterenu napravim ofis pa se sabiram
Link to comment
Može li mi neko iskopati neki link iz koga bih se mogla podrobnije obavestiti o biografijama likova Shantel & Bucovina
Sem zvanicnog sajta i Vikija, mozda bi ti ova pricica na Crammed Discs sajtu bila od koristi, kao i kratka biografija na MSN... Ustvari, sad vidim da su oba ova linka na Vikiju, pa cenim da si to pogledala - da li ti treba nesto detaljnije?
Link to comment
Sem zvanicnog sajta i Vikija, mozda bi ti ova pricica na Crammed Discs sajtu bila od koristi, kao i kratka biografija na MSN... Ustvari, sad vidim da su oba ova linka na Vikiju, pa cenim da si to pogledala - da li ti treba nesto detaljnije?
OK, dovoljno. Thanks.
Link to comment

sinoc sam radio veliko pranje frizidera. nakotile se godzile pa je moralo da padne ribanje svime sto mi doslo pod ruku, od deterdzenta do sirceta.medjutim, sta se desilo. iako sam sve posteno osusio pre ponovnog pustanja u struju i setovao temperaturu na 6C, jutros vidim da je zadnji zid opet u nekakvom sloju ne bas leta ali tankog snega. sad sam digao T na 9C u nadi da ce to da promeni stvar, ali nisam siguran posto mi to lici na neki termicki proces na zidu na koji ne znam da li mogu da uticem.jel ima neko ideju ili iskustva, hocu suv zadnji zid posto mi ovo u sustini nepotrebno vlazi frizider i cini ga mnogo pogodnijim za razvoj prljavstine smrada i mikroorganizama da ne kazem budji.frizider ne bi trebalo da je krshina, to je neki siemens iz 2005, made in poland doduse.

Link to comment
Bez nekih drugih detalja, odogovor je: ubaci neki jak apsorber vlage.
hvala, to se bas tako zove - absorber vlage? i kupuje se u prodavnicama bele tehnike?dobro imam jos jedno pitanje. drugar - stranac - sutra slece na bg aerodrom. kakva su sada pravila ponasanja vezano za taksiste, cujem da je otvorena regularna stanica. gde se ona nalazi i koja je sada cena od aerodroma do grada, jel moze da se dobije neki popust ili fiksna cena i kako? rekose da je JAT bus ukinut a ne bih bas da ga saljem do grada gradskim prevozom preko jakova ledine i surcina. ne cekam ga pa mora da se snadje sam.
Link to comment
hvala, to se bas tako zove - absorber vlage? i kupuje se u prodavnicama bele tehnike?dobro imam jos jedno pitanje. drugar - stranac - sutra slece na bg aerodrom. kakva su sada pravila ponasanja vezano za taksiste, cujem da je otvorena regularna stanica. gde se ona nalazi i koja je sada cena od aerodroma do grada, jel moze da se dobije neki popust ili fiksna cena i kako? rekose da je JAT bus ukinut a ne bih bas da ga saljem do grada gradskim prevozom preko jakova ledine i surcina. ne cekam ga pa mora da se snadje sam.
Neka zove taksi mobilnim ili mu ga ti zovi ali daj njegovo ime, pa onda zovi njega i reci mu broj vozila. Dolaze gore na glavni ulaz. Popust je 10 % na poziv. Imali su neku foru sa "svaka voznja 900 dinara" ali ne znam da li je to prezivelo ova poslednja poskupljenja. Medjutim, i ovako sa ovim popustom do tebe ne bi trebalo da ga kosta vise od 1100 dindzi.
Link to comment
Imali su neku foru sa "svaka voznja 900 dinara" ali ne znam da li je to prezivelo ova poslednja poskupljenja.
Nije :(, ali je svejedno i dalje pristojna cena.Inače broj je 9801.
Link to comment
hvala, to se bas tako zove - absorber vlage? i kupuje se u prodavnicama bele tehnike?dobro imam jos jedno pitanje. drugar - stranac - sutra slece na bg aerodrom. kakva su sada pravila ponasanja vezano za taksiste, cujem da je otvorena regularna stanica. gde se ona nalazi i koja je sada cena od aerodroma do grada, jel moze da se dobije neki popust ili fiksna cena i kako? rekose da je JAT bus ukinut a ne bih bas da ga saljem do grada gradskim prevozom preko jakova ledine i surcina. ne cekam ga pa mora da se snadje sam.
Ovde sam u prodaji pre neku godinu mahom viđao apsorber vlage koji je dosta veliki i verovatno bi zauzimao podosta mesta u frižideru - govorim o dvodelnoj plastičnoj kutiji veličine 15*15*20 cm. U gornjoj polovini je smeštena vrećica sa sredstvom koje upija vlagu (nešto nalik na silikatni gel koji je ranije često bio stavljan u futrole u kojima su se čuvali foto-objektivi i slično). Donja polovina je naprosto posuda za čuvanje kondenzovane vlage. Čini mi se da je hemikalija koja se koristi dosta neefikasna, jer sam spravu viđao smeštenu na zaista vlažno mesto, međutim, rezultati su izostajali. Apsorber se mogao kupiti po farbarama, verovatno i u većim supermarketima. Ne znam za trenutno stanje ponude, niti cenu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...