Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

ma to bih odradio odmah, ali neće skener sa ovim, treba mi da "izvučem" sliku u relativno kvalitetnom formatu pošto mi za neke papire traže sliku iz pasoša. Jbni sup je mogao da je prebaci na usb.
Izvuci je tako, kako možeš, skeniranjem, pa je fotošopiraj™... Ja sam tako radio, kad su mi tražili za neke papire fotokopiju te strane iz pasoša(doduše ne moju, nego nekog austrijanca, ali će proći 100%)...Mislim, ako ti treba samo fotokopija, to je lako... Ako ti baš treba slika, slikaj je fotoaparatom, pa iseci, tako je najlakše...
Link to comment

ma baš slika, oni slepci su mogli ljudima da kopiraju sliku iz baze na usb za potrebe ovakvih stvari.. al mnogo tražim.Fotošopovaću, nema mi druge.

Link to comment

da li je neko isao skorije sa bg tablama po kosovu? spicio bi se za vikend do prizrena da overim srce srbije i uzgled malo vidim kako izgleda taj famozni doku-fest, a ne ide mi se klaj-klaj autobuskim varijantama.takodje, jer najkraca ruta za prizren preko nisa, prokuplja, merdara i pristine? jel realno da se stigne za 5 sati iz bg (brzo vozim:)).

Link to comment
takodje, jer najkraca ruta za prizren preko nisa, prokuplja, merdara i pristine? jel realno da se stigne za 5 sati iz bg (brzo vozim:)).
naravno da nisam bio skorije, ni sa kakvim tablama, pa samo za drugi deo: to jeste najkraca ruta. realnije ti je 6 sati, mada imas jedva preko 400 km.
Link to comment
mogu li da se zamene negde kovanice na kojima pise Narodna banka Jugoslavije? lako bih se ja otarasio toga da idem na utakmice...
Mozes ih zameniti na Slaviji u zgradi Narodne banke Srbije (Velika staklena zgrada)ja sam tamo menjao. sigurno moze jos negde....
Link to comment

Za kojim medijem ste nostalgični? Audio kasete ili ploče?Ono na šta ciljam je sledeće: Kada nam ukinu diskove, CDove i DVDove, i smisle nešto potpuno novo, da li ćemo biti nostalgičniji za diskovima, ili za ovom ranijom nostalgijom (kasete/ploče, po volji)? Od čega to zavisi? Da li ima neki formativni period za nostalgije (tinejdžerstvo?), ili je do dužine trajanja ili možda intenziteta upotrebe istog medija? Kako uporediti nostalgije? Ili se ima ta jedna, pa će CD/DVD biti predmet nostalgije samo za neke najnovije klince?

Edited by Buck Naked
Link to comment

Pa, ti mediji se brzo menjaju. Za života jedne osobe će se promeniti nekoliko, a verovatno sve više i više, uzimajući u obzir tehnološki napredak. Moje pitanje je - za čim ćemo biti najnostalgičniji, i zašto? Da li za medijima koji su nam bili aktuelni u nekom određenom (ranom) životnom periodu, ili za onima koje smo najviše koristili, ili nešto treće? Hoćemo li biti nostalgični za DVDovima?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...