Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

svinjskom mascu.popi prvo 1 aerijus, pa idi lekaru ako ne pomogne, nije se zezati sa alergijama. dace ti verovatno fenistil il tako nesto, a mozda i nece. te kreme sadrze kortikosteroide pa mislim da nije bas mazati se na svoju ruku.

Link to comment
Znam da se u jednoj fabrici radi random kontrola.Svi zaposleni očitavaju svoju karticu pri ulasku. Šef kontrole nakon što svi uđu izda naredbu da se oni koji su ušli u periodu između xx:xx i yy:yy jave u prostoriju za kontrolu i duvaju u dreger. Svaki promil alkohola u krvi se kažnjava otkazom. Sistem daje neviđene rezultate. Od fabrike u kojoj je svaki dan neko od kolega bio zadužen da unese flajku se došlo do toga da ljudi uzimaju slobodan dan ako su tog dana ne razlišljajući popili pivo pre posla. Naravno, obaveza odazivanja na kontrolu i kazna otkazom u slučaju prisustva alkohola ili odbijanja kontrole su definisani ugovorom sa zaposlenim. Mirna Bačka...
Da, to sam i ja pročitala za US Steel. U državnim institucijama se toleriše problem alkoholizma i tek kad se pojavi konkretan slučaj vidiš kako se tek deklarativno "bore" protiv alkoholizma, jer postoje samo opšte odredbe (npr. upotreba akohola na radnom mestu je propisano kao teža povreda radne obaveze, ali nema detaljnije normativne razrade, niti preko Zakona o bezbednosti i zdravlju na radu, niti podzakonskim aktima), niti postoje instrukcije Ministarstva rada ( Uprave za bezbednost i zdrvalje na radu), niti tehnička opremljenost državnih organa.
od nekog bilja mi iskocili ozbiljni plikovi po nogama, dva dana kasnije. cime mazat to?
Malo je verovatno ( mada ne i nemoguće) da se alergijska reakcija pojavi tek nakon dva dana od kontakta sa alergenom, obično je to u roku od nekoliko sati.
Link to comment
svinjskom mascu.popi prvo 1 aerijus, pa idi lekaru ako ne pomogne, nije se zezati sa alergijama. dace ti verovatno fenistil il tako nesto, a mozda i nece. te kreme sadrze kortikosteroide pa mislim da nije bas mazati se na svoju ruku.
hvala covo. dali su mi neki premaz bez tih steroida jer nije strasan slucaj. prico mi kolega kome su cele noge otekle da bas oce biti zajebano, njemu i zetu komplet noge bile u plikovima i povecalo im obim za pola@halloweenizgleda da ova biljka baš tako gađa
Link to comment

Meni se tako desilo. Kosačica mi bacala opiljke od nekog korova po nogama, a ja u šorcu. Mislim da je par ambrozija bilo pod kosačicom.Prošlo bez mazanja, posle 2 dana.

Link to comment
hvala covo. dali su mi neki premaz bez tih steroida jer nije strasan slucaj. prico mi kolega kome su cele noge otekle da bas oce biti zajebano, njemu i zetu komplet noge bile u plikovima i povecalo im obim za pola@halloweenizgleda da ova biljka baš tako gađa
Ali jesi li utvrdio sta je u pitanju?
Link to comment
secate li se jinglea sa tv b92 - vezbaj ... metod?ciji metod?
Aleksićev.Dragoljub Aleksić. Najjači čovek na svetu. Zamisli teret koji ne može da podigne i rghhhh...
Link to comment
hvala covo. dali su mi neki premaz bez tih steroida jer nije strasan slucaj.
ma da, nisu to neke kolicine kortikosteroida, al sto da se sibas time ako ne treba
Link to comment

jel se potvrda da se protiv mene ne vodi krivicni postupak vadi u sudu u savskoj ili moze u nekom drugom sudu...sad sam isao na njihov sajt i nece da se otvori

Link to comment
može li slika iz biometrijskog pasoša da se nekako izvuče u jpeg ili tako nešto
sad sam probao i moze...nije bas zadovoljavajuci kvalitet ali u principu je ok
Link to comment
ako sam ga razumeo njemu je potrebna samo slika iz pasosa da se skenira...valjda
ma to bih odradio odmah, ali neće skener sa ovim, treba mi da "izvučem" sliku u relativno kvalitetnom formatu pošto mi za neke papire traže sliku iz pasoša. Jbni sup je mogao da je prebaci na usb.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...