Jump to content
IGNORED

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

Mislim da je to bila promotivna pesma Beograda za kandidaturu za organizaciju olimpijskih igara.
da, beograd je bio kandidat za organizaciju letnjih oi 1992 :(
Link to comment
da, beograd je bio kandidat za organizaciju letnjih oi 1992 :(
Cini mi se da je sef propagandnog tima za OI Beograd bio Drasko Milicevic.Sto mi dade uvod za sledece pitanje :Sta je posle bilo stim covekom i gde je, ako je ziv ? Prilicno se dobro kotirao u politici jedno vreme
Link to comment

Traži se neko momče Makedonče na forumu, koje bi mi pomoglo da saznamtermine dnevnih polazaka autobusa na relaciji Skopje-Strumica, kao ikoliko je gradska autobuska stanica u Skoplju udaljena od železničke.

Link to comment

vozen red avtobuska stanica skopjeSkopje – Strumica 07:15; 10:00; 11:00;12:00; 13:00; 14:00; 14:30; 15:00; 15:30; 16:00;17:00; 18:00; 19:00 Skopje – Valandovo – Strumica 13:00

Link to comment

Je l’ ima neko iskustva na koji način poslodavac utvrđuje prisustvo alkohola u organizmu zaposlenog, što je kasnije osnov za pokretanje disciplinskog postupka, a da pri tom rešenje ne uključuje jurenje po hodniku za zaposlenim sa alkotesterom u ruci? Da li je dovoljno da rukovodilac oseti zadah ili je potrebno da ga uputi na analizu krvi shodno propisima o bezbednosti i zdravlju na radu ( pri čemu u slučaju da je zaposleni odbio da se podvrgne analizi ta činjenica ceni kao alkoholisanost) i slično?

Link to comment
Je l’ ima neko iskustva na koji način poslodavac utvrđuje prisustvo alkohola u organizmu zaposlenog, što je kasnije osnov za pokretanje disciplinskog postupka, a da pri tom rešenje ne uključuje jurenje po hodniku za zaposlenim sa alkotesterom u ruci? Da li je dovoljno da rukovodilac oseti zadah ili je potrebno da ga uputi na analizu krvi shodno propisima o bezbednosti i zdravlju na radu ( pri čemu u slučaju da je zaposleni odbio da se podvrgne analizi ta činjenica ceni kao alkoholisanost) i slično?
Znam da se u jednoj fabrici radi random kontrola.Svi zaposleni očitavaju svoju karticu pri ulasku. Šef kontrole nakon što svi uđu izda naredbu da se oni koji su ušli u periodu između xx:xx i yy:yy jave u prostoriju za kontrolu i duvaju u dreger. Svaki promil alkohola u krvi se kažnjava otkazom. Sistem daje neviđene rezultate. Od fabrike u kojoj je svaki dan neko od kolega bio zadužen da unese flajku se došlo do toga da ljudi uzimaju slobodan dan ako su tog dana ne razlišljajući popili pivo pre posla. Naravno, obaveza odazivanja na kontrolu i kazna otkazom u slučaju prisustva alkohola ili odbijanja kontrole su definisani ugovorom sa zaposlenim. Mirna Bačka...
Link to comment

Ja dok sam radio u državnoj firmi bilo je drugačije. Čekaju na kapiji da se radnici otkucaju pa ako si im sumnjiv ideš na alkotest. E sad, šta bude ako si popio zavisi od firme. Ja sam jednom došao u prvu smenu a veče pre toga sam bio na rođendanu, i naduvao sam 0,3, ali progledali su mi kroz prste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...